ShKH vz.77 DANA /RipperWorks/1:32 - DOKONČENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

ShKH vz.77 DANA /RipperWorks/1:32 - DOKONČENO

Příspěvek od haageeman »

Ahoj přátelé a kamarádi papírového patlu!

Před nedávnem jsem získal přes zdejší bazar tyto dvě krasavice
Obrázek Obrázek
a nedalo mi,abych se hned nepustil do houfnice DANA. Jenže protože je to teprve můj třetí model a je dosti složitý,tak jsem si radši pořídil kopii Obrázek a lepím z ní (to jen pro vysvětlení,že by se někomu nezdáli barvy, nebo papír). Snad jsem četl dobře a je to tak v pořádku vůči autorovi i fóru. :?:
Skutečnou předlohu s dovolením popisovat nebudu,myslím,že bylo dost napsáno v reportech od TOm.a.s.h.-e,nebo vojty78. Stejně bych asi nic nového nevypotil... A tak šup na model samotný. Stavět jsem se rozhodl bez úprav a laserových doplňků, ale nikdy neříkej nikdy... Mám trošku představěno, než jsem se rozhodl založit si vlákno a tak bude pro začátek víc fotek. Začal jsem podle návodu rámem Obrázek Obrázek podlepoval jsem kartonem a nechával proschnout celý víkend,dál následoval spodek - nádrže a jejich kryty, blatníky,schránky na nábojnice 20 ks (první zastavení jara) a dno kabiny. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A toť k prvnímu příspěvku vše. Suďte a perte do mně! :P :!:
Naposledy upravil(a) haageeman dne úte 29.3.2016 21:02, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od Ričmond »

Škoda že je to bez retuše.. Nebo je v plánu? Jinak přeju hodně zdaru a snad rozšíříš klub Daňáků ;-)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od haageeman »

Na posledních dvou fotkách už nějaká retuš je (krom zadních blatníků),ale ten papír,na kterým to mám vytisknuté není úplně ono,dost blbě se láme a někde nechce zatéct barva. Musím ji víc naředit... pokusím se to opravit :!: :roll:
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od Raven »

Tak na to že tvůj třetí model...dobrý, zatím líbí...minimálně tento kurz je třeba udržet, ne-li lepší...
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od Tapan »

Asi by se ti díly líp retušovaly před slepením, ale jinak to zatím vypadá moc dobře!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od haageeman »

Re Raven: budu se snažit,bo tak pěkný stroj bych nerad zmršil!

Re Tapan: na retuš používám prozatím Humbroly,nebo Agamy co mi zůstali po kitaření,takže otvírat plechovičky u každého dílku,asi by bylo brzo po nich (hlavně u Agam)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od Raven »

Na Agamy se vykašli. Že zkušenosti syntetiky nejsou na papír jalo vrchní barva moc dobré - rychle blednou...spíš doporučuji akryl od Tamky...vlastní zkušenost ;-)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od haageeman »

Tos mě moc nepotěšil,mám jich asi 50 odstínů a myslel jsem,že aspoň něco využiju :roll:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od vojta78 »

Vítej do party lepičů DANY. Model není až tak složitý, jen se tak tváří, nenech se vystrašit. Jen je tam dost drobných dílků.
S tou řetuší - 100% souhlasím s Tapanem. Určitě bude lepší retušovat před slepením dílků. A aby jsi nemusel tolikrát otvírat plechovičku, připrav si toho na retuš více. Rozhodně to stojí za to. Pěkně postavená DANA je moc pěkná, nebo je pak stříkni airbrushem, pokud máš pistoli.
Osobně již dlouhá léta používám akrylátový Agamy. Sice jsem s tím tehdy bojoval, ale nakonec se trefil.
Na jaký papír jsi tisknul?? A rýhuješ nebo narezáváš?
Nakonec jen drobnost, nespěchej se stavbou, pěkně pomalu. Výsledek stojí za to. Já ji dělal 5 měsíců.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od haageeman »

Dík za rady a za podporu pánové, určitě něco vyzkouším.... a na oplátku něco z podvozku
Obrázek Obrázek
vojta78: na tvou práci jsem se koukal,moc pěkné a možná i to rozhodlo se do DANY pustit už teď... ;) k papíru-nevím,co to bylo za značku,nechal jsem si to vytisknout v grafické firmě,ale gramáž měl 170,není ale úplně košér (nebo možná tisk) při rolování praská povrch.......jinak papír nařezávám lehce otupeným skalpelem.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od vojta78 »

Pokud tisk praská při rolování, spíš vadný tisk. Nemám s laser tiskem zkušenosti, lepím z originálu (ofset).
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od Lukáš »

Lep to z originálu a máš po podobných problémech. V dalším průběhu stavby přitom narazíš na celky složitější a menších průměrů, zato ale na výsledném díle viditelnější. Stejně model na 99 % podruhé lepit nebudeš (k tomu potřebnou energii raději vložíš do jiného modelu), tak na co si originál schovávat.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

přesně jak píše Lukáš, stříhni originál, bude se ti s ním lépe pracovat a navíc budeš mít motivaci se více snažit to slípnout na 1* ;)

Jinak si vedeš dobře a rád budu sledovat, ať se ti dílko daří Jakub.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od haageeman »

Nechtěl jsem si to přiznat,ale moje myšlenky mě tlačí od pátého říznutí k tomu,co mi píšou Lukáš a Jakub.............stejně už do toho podruhý nepudu :!: :?: :idea: :?: :!: ............. Dám si 14 dní na dodělání KNB-250 a buď se tady objeví další foto podvozku, nebo nová kostra!!! Ach jo, zase těch 20 schránek...a pak.......... :P :D :lol:
Vy mi dáváte,že jsem se na to vlákno nevytečkoval,mohl jsem mít za pul roku postavenou DANU!!! Chlapci čus,asi fiknu origoš :oops: :!: :!: A do toho navíc TOm a.s.h. a jeho pokračování ...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: ShKH vz.77 DANA od MUDr.Bruthanse

Příspěvek od JoseFxx »

Troufnout jsi jako třetí model slepit DANU je odvaha, použít k lepení laser kopii je sebevražda. Na sucho nenatvaruješ vůbec nic. Tak se nedivim, že tě kluci cpou do originálu. Nevěš hlavu, v klidku to rozdejchej a hura znovu do toho.
Co se týká retuše, kup si vodovky, i koupě kvalitnich tě vyjde levněji než kusové barvičky od Tamyie. Odstín vždy nějak mixneš.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“