M 25 Dragon Wagon

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

Ahoj preji hezke svatky a jdu s prosikem po velmi dlouhe dobe jsem se konečně odvažil pustit do tohoto giganta
-M 25 Dragon Wagon- ............ A jdu žebrat jestli je tu někdo kdo to už zvladnul USPESNE a mohl by dat nejake
info na co si dat pozor.
Papiraky delam cirka 30 let uf to je věčnost ale polaku jsem moc nepatlal řadově 15 a to pouze letadla tak mam z
tohoto zlatička trochu strach ale znate to je to laska na prvni pohled co to vytiskli dekuji všem za jakekoliv typi
a omlouvam se za sloh,psani neni moje parketa


pokud se trusku zadaři tak skusim neco nafotit a ukazat MOZNA NEDOSTANU DOZIVOTNI ZAKAZ vstupu za przněni
papiraku http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/po ... a814bd3133#" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od hromadko.s »

Super volba, velice atraktivní model.
Můj první velký polák. Kdysi jsem ho viděl na výstavě ve Strakonicích a tenkrát si ho i objednal (možná ještě žijí pamětníci na tu výstavu) :?
Chce to trochu trpělivosti, namíchat správnou retuš a pak už si jen užívat stavbu :D
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

Tak jsem si dodal odvahu nabrousil skalpel a dal se do dila dneska jsem pripravyl nosniky ramu tahace ale nezdalo se me podlepovani na
1 mm natusim jak by dopadli ohyby tak mam vyrezane plaste nosniku a zacal jsem vrstvyt karton ktery po opracovani oblepim mam poci ze to je lepsi vysledek nez ohybani.
Dejte vědět jestli mam delat foto a pokracovat ve vlakně.Napiste jestli mate zajem nebo ne a kazda rada vytana
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od vojta78 »

Tento model mám též v šupleti. Zatím jej v plánu nemám.
Fotky sem určitě dávej. Rozhodně se taky snaž na netu najít vlákna s reporty. Hodně pomůžou.
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

Tak tady mam první říznuti retuš bude až po kompletaci zakladni časti ramu

Obrázek

pro představu velikosti jsem přidal trojuhelník-s tuhostit tehle varianty ramu jsem spokojenej mam ostre hrany který by při podlepeni
nedopadli asi tak hezky

Obrázek

Obrázek
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

Tak dnes jsem dopoledne sestavyl základ ramu tahače a čekam až proschne

Obrázek

Obrázek

než proschne tak se pustim do navyjaku a podstavy kabiny měl jsem trošku strach z velikosti a rozsáhlosti modelu ale nějak to odpadlo a ted si to užívám zatím vše pěkně sedí kež to vydrží
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

Tak dneska jsem sestavyl přední navyjak a pripravyl jsem si podlepenim podlahu kabiny.Tam mezarazilo že motor je řešenej pulmotorem a tak chci požadat nekoho kdo to už stavel jestli nema nějake podklady k motoru,protože možna je škoda nezkusit něco spatlat.ja osobně jdu patrat co měli na prednim navyjaku jestli řetěz nebo lano snad najdu nějake foto a zítra dam nějaké foto
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od Jirka »

Sice píšeš, že se omlouváš za sloh, ale co je to je moc. Nebo jsem jediný, komu ta tvoje příšerná čeština vadí? Sem tam nějakou chybu může udělat každý, ale tohle úplně tahá za oči:

sestavyl, připravyl, navyják, vrstvyt, (každá rada) výtaná - nemá tam být náhodou sestavil, připravil, naviják, vrstvit, vítaná????

Papírák z toho asi vyleze docela pěkný, ale přece jen by to chtělo se trochu pověnovat i té češtině ...
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od Ričmond »

S tím souhlasím. Model může být sebelepší, ale toto mu hrozně ubere na dojmu..
Taky je varianta mít tak dobré fotky, aby se to obešlo "bez komentáře" :-D
Každopádně ať se daří:-)
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od vojta78 »

Chci se zeptat, z čeho máš dělaný rám. Jestli jsi použil vrstvený karton, tvrdou balsu nebo smrkovou lištu.
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

K psani - jsem těžký dislektik-disgrafik budu se snažit o nápravu

K rámu - ten je vrstveny z kartonu a dělal se dobře má pěkně ostre hrany což bych u podlepení asi neudělal a ma užasnou tuhost a pružnost.Na první fotce je vedle pláště položenej polotovar nosniku připraveného na polepení.

Největší problém je trefit barvu na retuš
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

Tak jsem přidal zpevnění rámu u navijáku vzduchove filtry a zřejmě bednu na baterie udělal retuš a byl spokojenrj než ........

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jsem udělal foto. :cry: .
Při normálnim pohledu to je vcelku super ale jakmile to nafotíte a zvětší te: děs a hruza :?
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od petrlaski »

Tak jsem opět kousek přidal

Obrázek Obrázek

stále se peru s barvou na retuš přidal jsem špetku červené a zdá se to lepší ale ještě to neni to pravé ořechové snad to doladím
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: M 25 Dragon Wagon

Příspěvek od kiwiisek »

Když retušuješ , obtáhni barvou hranu dílu dřív , než ten díl někam přilepíš..
Pak se vyvaruješ těch čmouh v rozích , jako na té poslední fotce , to je jen na škodu..
Nikdy nedocílíš tahem štětce takového citu , abys jím v rohu udělal vlasovou linku...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“