Fennek / R.Havran, ABC / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Fennek / R.Havran, ABC / 1:43

Příspěvek od komar »

...skenovat a zvětšovat na PC ? ...to už je lepší zvětšit si samotnou barevnou plochu in natura, k tomu stačí lupa a ty "kulaté offsetové pixely" napoví, z čeho to míchat, když už nevím, z čeho mi co vyleze. Čtvrt toho, půl toho a zbytek už se doladí... :twisted:
Jen nevím, nakolik je toto přínosem, pokud má člověk problém rozlišovat jednotlivé odstíny.
Osobně retuš nemám rád ani trochu a jsem rád, když mi odstín sedne a nemám na stole "decku" barvy, kterou jsem získal experimentálním kvísením dostupných odstínů, a která se na retuš už stejně použít nedá, protože zjistím, že ten pravý odstín zmixuju z úplně jiného základu...Byť se snažím míchání barev pochopit a používám lecjaké vzory a zaručené poučky, jak barvu namíchat. :evil:
Jediné, co namíchnu na 100%, jsem já.
Hodně zdaru, Jakube, máš pěknou "fenku".
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Fennek / R.Havran, ABC / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

Díky Komáre, já vím :lol: ;)

Tak po delší přestávce jsem se rozhodl, že se pustím do té podložky. Protože je to poprvé a nemám s tím žádné zkušenosti, tak jsem to vyvedl následovně: zakoupil jsem rámeček na fotku, do kterého jsem lípnul kancelářský papír, ať to není přímo na tom kartonu. Dále jsem jen nalil asi kýbl herkulesu :lol: a nasypal písek do požadovaného seskupení ;)
No a výsledek je takový, jaký je a jsem opravdu spokojený....

Obrázek Obrázek Obrázek


Budu rád za každou připomínku či radu do budoucna ;)

Zatím ahoj a ať vám to lepí :)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Fennek / R.Havran, ABC / 1:43

Příspěvek od vašekh »

Gratuluji povedla se podložka i model. Zkus tam zakomponovat kousek zeleně. Možná by to tu podložku ještě více oživilo.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“