T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkné Lukáši opravdu pěkné,

koukám, že to není žádná sranda lepit tenhle kousek a zřejmě betatester trochu pozapomněl dávat info o stavbě...
Co se týká té barvy, nebylo by dobré do ní vmíchat trochu herkulesu? Přeci jen by mohla být pružnější a eliminovali by se trhlinky.

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tak jsem si říkal, jak mi to jde pěkně od ruky, ale když teď vidím datum poslední sady obrázků, tak už to nějaký pátek bude. Jdeme tedy na to..

tahač

Celky kolem motoru se lepily bez zásadních problémů, když nepočítám již dříve zmiňované obecné nepřesnosti na válcových dílech a zrcadlově převrácený díl 97A. Trošku si zase postěžuji na návodné kresby. Třeba držáky motoru 112 mají ve vystřihovánce jiný tvar. Lepení chladiče a okolí také nebylo podle chudých kreseb jednoduché. Hlavně že čtvrtstránkový rys. 25 máme hned dvakrát :roll:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

přívěs

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

celek

No, bude to macek..

Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Tapan »

Krásná práce ;-) Jak to bude jako celek dlouhé? Nijak moc mě tahle šmikajda nelákala, ale sledovat ji v tvém podání a líbí se mi čím dál víc :-)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Díky. Podle informací na obálce by to mělo mít 28 + 38 cm a vypadá to, že to tak nějak skutečně bude.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Moc pěkně slepeno, ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

tahač

Kabina zatím byla bezkonkurenčně nejhorším celkem modelu. Před uzavřením tomu přitom nic moc nenasvědčovalo, pouze nesmíte zapomenout vlepit hasičák, jehož díly číselně nenavazují. Jistým varováním mohlo být, že vnitřek kabiny je třeba vůči vnějšímu plášti o několik mm zkrátit (provedeno po stranách zadní stěny. Pořádné problémy nastaly při snaze kabinu uzavřít. Díly boků, předního skla, střechy a jejích výztuh si totiž rozměrově neodpovídají. Přední sklo má navíc úplně špatný tvar, a nepasuje tak k okolním 4 dílům. Skoro to vypadá, že autor měl připravena dvě různá řešení a ve výsledku je splácal dohromady. Když k tomu připočítáte loupající se barvu, pochopíte, proč jsem si musel dát několik týdenních pauz, abych model nerozdupal. S výsledkem spokojený úplně nejsem, při osazování na podvozek se pokusím ještě pár detailů doladit.

Doplnění statistiky chyb: prohozené značení L a P u dílu 118, díly 121 (plášť kabiny), 129A (vnitřek kabiny), 132 (výztuha střechy), 133 (přední sklo) a 134 (střecha) si rozměrově a tvarově neodpovídají.

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek

přívěs

Na přívěsu naštěstí žádný zádrhel nebyl.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od maggi »

Ale pereš se s tím pěkně.Chválím.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Slepil jsi to parádně Lukáši, není se za co stydět. :) .... Ale co ta retuš, já jí na monitoru vidím spíš jako hodně tmavou zelenou než hnědou.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od AmatER »

představa páchání kol zejm. na podvalu mi ježí chlupy na chodidlech, takže respekt každýmu, kdo to dá a nezblázní se u toho ;) a tuplem ještě jako čistostavbu.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

:arrow: Brzdič - To je tím, že nemáš monitor pro osoby s poruchou barvocitu :oops:
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

Moc pěkný :)
Jestli máš retuš namíchanou z temper, tak zkus přidat maličko červený (nejlíp rumělku) a potom zesvětlit bílou.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Fiasko s kabinou mi na čas vzalo chuť do další práce. Po vyčištění hlavy jsem se přece jen pustil do něčeho méně rizikového.

tahač

Detektivní práci co, jak a kam přilepit jsem zaměřil na naviják a zvýšení rámu pod korbou. Mezi další chybky patří prohozené značení dílů 181 a 182 (hřídel)a nesmyslně velké místo pro lepení hřídele na dílu 173. Výřez v krytu 176 má také nesprávný tvar (je kratší a naopak širší, než by měl být).

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


přívěs

Podval už mám na všech kolech. Přitom se definitivně potvrdilo, že na místa pro přilepení čehosi po stranách přední části dílu 11 (spodek "podlahy") opravdu nic nepatří. Podobně jako na tahači jsem opět doplnil pár "ivantovek".

Obrázek Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Lukáš dne ned 13.3.2016 21:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Maskování "skel" na kabině mne přivedlo na myšlenku, jak názorně prezentovat problém s barvou, což je největší průšvih těchto dvou modelů. Takto vypadá rezervní plocha po odlepení maskovací pásky. A teď si na to zkuste něco nalepit, často natupo, aby to drželo..

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Na to jak popisuješ problémy tak to vypadá hodně dobře .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Díky. A protože Papírové Království 2017 se nezadržitelně blíží, je nejvyšší čas pořádně to nakopnout. Zde pár obrázků mého aktuálního snažení.
Konstrukční problémy mne odradily od původního záměru udělat otevírací obě poloviny. Takto snad alespoň něco bude držet. Štěrbiny jsem se pokusil udělat plastické, bohužel opět se to podepsalo na barvě.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“