T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Tak to bude opět náramná podívaná v tvém podání ;) Dovolím si v tichosti usednout a sledovat, jak stavba roste.
Ať se ti dílko daří Jakub.
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od mulda »

Tak na tohle se hodně těším...neokoukaný model a v Tvém podání to bude super. Hodně zdaru.
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Radim - PMHT »

Pěkný model i předloha, ale odradila mě ta hnědá barva, tak jsem zvědav jak bude nakonec vypadat,
co bude na podvalu ... tančík ?
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Mára79 »

Bude to pěknej model. Nebyli by nějaké TTD, Daimond vypadá impozantně, hlavně ta dlouhá kapota,je to 6x4? Ten podval je dost podobný Transportě, se asi na kořistních kusech v Chrudimi hodně inspirovali.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Stroj je to opravdu impozantní, technická data jsem doplnil do předchozího příspěvku. Váš zájem mne těší, každopádně nepočítejte s žádnou modelářskou smrští. Budu pokračovat na kolech a už teď vím, že si občas odskočím k nejméně dvěma menším projektům. Otázka nákladu tak není aktuální, až tak nejdříve za rok. Už bych sice pár neokoukaných adeptů měl, ale do té doby jistě budou vydány i další zajímavé kousky.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

přívěs:

Pokračují práce na pneumatikách přívěsu. Podle očekávání se muselo upravovat - díly disku 81 a 84 je potřeba zkracovat o 1 - 2 mm. Už jsem se smířil s tím, že u tahače to zřejmě hrozí taky.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Lukáš dne ned 4.1.2015 17:10, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

tahač:

Po pár týdnech nějaký posun. Pneumatiky mám hotové, drobnosti v retuši se doladí až po osazení na model. Jestli bude někdy chuť, přidám časem ještě šrouby, které distribuoval terenkoza, abych je taky vyzkoušel.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Lukáš dne ned 4.1.2015 17:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Začal jsem pomalu dělat na něčem nekulatém.

tahač:

Obrázek Obrázek

Základ rámu sedí dobře. Jen si dejte pozor na občas prohozené značení L/P. Mrknul jsem i na další dílky a sem tam se chybička také najde. Trošku jsem se našpekuloval při osazování příček č. 4 a 5, ale správně by to zřejmě mělo být takto, tj. díry napravo ve směru jízdy.

přívěs:

Obrázek Obrázek

Souběžně jsem samozřejmě začal pracovat i na přívěsu. Zde jen jedna "malá" výhrada, a to že 1 mm zřejmě není žádná míra, tedy občas někde něco přebývá, nebo se (což je horší) nedostává. Na dílech se také občas najdou chyby tisku - bílé tečky v barevné ploše.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

No vypadá to zase pěkně, jenom se mi zdá ( :?: ) že u rámu tahače je ten odstín retuše trochu tmavší, ale možná to dělají fotky - když to máš nerozklikávací tak se mi to na 30" monitoru špatně studuje :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Jojo, to jsou moje pokusy s různými retušemi. To na fotkách tmavší je Agama, v reálu ale rozdíl není tak viditelný, takže nakonec ji na některé schovanější celky asi použiji.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

tahač:

Obrázek Obrázek

Po třech měsících další malý postup. S odpružením přední nápravy jsem se trochu natrápil, než jsem všechny díly sesadil. Detailnější rozkreslení v návodné kresbě by se teda hodilo, hlavně když je prohozené značení dílů 8 a 8B.

přívěs:

Obrázek Obrázek

Pokročil jsem v lepení rámu, tady nebylo moc co zkazit.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

tahač:

Obrázek Obrázek

Nepřesnosti pokračují i na zadní nápravě. Na dílu 28 jsou nesmyslně vyznačena místa na nalepení dalších dílů. Naštěstí jsem to odhalil včas, takže jsem celek postupně kompletoval přímo na rámu. K tomu je ještě třeba připočíst prohozené značení dílů 19 a 20 a pak také 28A a 28C.

přívěs:

Přívěs tentokrát bez větších zádrhelů. Jen středový pás (15 + 15A) by zřejmě měl být delší; uvidím, jak to nakonec vyjde. Postup jsem nakonec zvolil takový, že na podlahu jsem nejprve nalepil levou a pravou část rámu a až poté jsem je spojoval středovými příčníky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

tahač

Přední nápravu má model koncipovanou pevnou, ale není problém ji udělat řiditelnou. Z nepřesností mám tentokrát poznačenou jen šablonu dílu 18C, měl by být delší. Zradou modelu je, že barva není moc kvalitní. Již na začátku jsem zmiňoval černou, která se mírně otírá při častější běžné manipulaci. Barva khaki se zase ochotně sedře byť jen při posunu modelu po papíru, takže se snažím do nejdříve dostat model na kola.

Na kola jsem doplnil matice "ivantovky". Zpočátku jsem měl problém s rozvrstvováním po nabarvení, ale postupně jsem se s nimi naučil pracovat, takže paráda - mám z nich radost.

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

přívěs

Držák rezerv (díly 33 + 33A) je třeba zúžit, aby bylo možné ho napasovat do rámu. Zadní čelo (díl 38) je naproti tomu o téměř 3 mm kratší (užší), navíc jsou na něm nesmyslně vyznačena místa pro nalepení dílů 41L a 41P.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Hezky se to klube. ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: T980 Diamond + M9 Rogers / Answer / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

tahač

Tahač mi začíná dělat radost. Podařilo se mi ho už dostat na všechna kola, a další práce tak bude zábavnější. Bez zádrhelů se to ale opět neobešlo. Díl 45 (základ zadních náprav) má nesmyslně vyznačeno podlepení, kvůli kterému by pak neseděly další díly (musel jsem ho tedy odervat na původní tloušťku). Díly 47 a 48 je potřeba zkrátit a ve střední části zúžit. Díly 58 a 59 jsou nesprávně vyznačeny v návodné kresbě. Stabilizátory (díl 67B) jsem udělal ze silnějšího drátu (0,5 mm se mi při porovnání s fotkami originálu zdálo málo), horní by měly být delší. Chybí také jeden pár čepů (2 díly 67 a 4 díly 67A). Hřídel je potřeba hodně zkrátit (pořád lepší, než kdyby byla krátká), na dílech 151 je pak vyznačeno moc velké místo pro lepení dílů 55A.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

přívěs

Zato přívěs mne štve čím dál víc. Neustále se ukazuje, že barva si ne moc dobře rozumí s použitým papírem a ráda se odloupne. Problém se sice týká i tahače, ale u podvalu je víc lepení natupo a při potřebě byť nepatrné korekce vznikne nepěkná trhlina. Další kapitolou jsou návodné kresby, které by teda určitě mohly být lepší. Hlavně že třeba kola jsou rozkreslena asi na 5 obrázcích, ale jiné části musí člověk lepit tak nějak podle intuice. Kam třeba patří díly 26L a 26P jsem dosud nevykoumal. S přesností dílů to také není žádná hitparáda a už nejde jen o +/- 1 mm. Díly 20, 21 a 22 jsou totiž delší nejméně o 5 mm (stejně tak i vyznačené místo pro lepení právě dílu 21 na podlahu). V délce dílů 13A chybí alespoň 1 cm, navíc se na něm vyznačená místa pro lepení výztuh 13C (ty malé trojúhelníčky)vůbec nekryjí s těmi na dílu 6 (rám). Další zradou je, že zadní část podlahy (díl 14) jsem nalepil podle návodné kresby na str. 1, což se nyní ukázalo být obráceně :cry:

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“