Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Máš to moc pěkný. Sleduju se zájmem. ;)
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Po téměř roce práce hlásím, že mám hotovo. Tedy možná na 100%, možná na 99,9%, vysvětlím později. Ale pěkně popořadě.

Už při studiu modelu jsem si říkal, že chodníček na vrchu cisterny by potřeboval trochu vytunit; pouhá destička s načrtnutou mřížkou mě zcela neuchvátila. Nakonec jsem se s prosbou obrátil na laserového mága TEA a on velmi ochotně a rychle vytvřil nádhernou mřížku. Doplnil jsem ji jen tenkou nosnou hranou a výsledek vypadal asi takto:

Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě jednou velký dík, Zdeňku.

Následně jsem zbudoval kola:

Obrázek

A pak už nebyl vyhnutí a musel jsem se postit do neoblíbeného drátkování. Jak už jsem zmínil dříve, na tento model jsem se poprvé vybavil plastovými profily Evergreen a opravdu jsem je hojně a s úspěchem využil. Zde žebříček:

Obrázek

Pak už jen vše sesypat dohromady a výsledek je zde.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Krátké zhodnocení: model zcela ve vysokém standardu RW. Jediná drobná chybka s velikostí podběhu byla zmíněna, ale je celkem snadno řešitelná. Ostatní nedostatky jsem si nadělil sám svou nešikovností, viz foto. Na modelu jsem udělal oproti základnímu modelu následující změny: TEOdezény a TEOchodníček, "zasklení" všech světel, blinkrů a majáků, 3D výfukové potrubí, klec na pohon čerpadla ze síťoviny, 3D volant a to bude asi vše. Model se stavěl fakt parádně a dost jsem si ho užil a i přes zmíněné nedostatky z něj mám celkem radost.

A teď abych vysvětlil ta procenta z úvodu. Mám jeden dotaz: Když už mám cisternu na PHM, je mi líto nechat ji prázdnou; rád bych si splnil motoristův sen o vlastnictví plné cisterny benzínu. (Kdykoliv krmím naše rodinné přibližovadlo, mám tento sen) Přihotovil jsem tedy sobě takovéto pěkné cedulky:

Obrázek

A můj poněkud Nerudovský dotaz zní: Kam s nimi? Fotografií tohoto vozidla jsem našel jen málo. Viděl jsem, že byly cedulky na bocích nástavby u každé ze tří nádrží zvlášť, ale nevím, jestli na obou stranách nebo jen na jedné? A co vzadu? Takovou fotku jsem nenašel vůbec. A vepředu jsem viděl tabulku prázdnou, čemuž jsem už vůbec nerozuměl... Máte-li někdo nějaké další průkazné fotky, nebo víte něco o pravidlech označování vozidla, byl bych vděčný za každou pomoc. Pokud nebudu mít jistotu jak to tam dát, radši to nechám prázdné. Díky
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od rybak »

Něco z netu
Obrázek

http://www.brigadyr.net/pozemni_technik ... 5_ca18.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

tady je popis ADR:
Vozidla přepravující nebezpečnou látku musí být vepředu a vzadu označena oranžovou tabulí ve tvaru obdélníku o velikosti 30×40 cm.
Pokud je přepravováno několik různých látek, je vozidlo označeno vpředu i vzadu čistou (obecné nebezpečí) oranžovou tabulí stejných rozměrů, jako je uvedeno výše a na boku každé eventuální komory cisterny je samostatně oranžová tabule s Kemler a UN kódem a bezpečnostní značka.
http://www.pozary.cz/clanek/50601-kemle ... -preprave/" onclick="window.open(this.href);return false;

Závěr: já bych tam ty cedulky určitě dal. Určitě to oživí celý zelený model.
P.S. máš to moc hezký.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tapan »

Krásná práce a palec nahoru za nápad s cedulkami ;-)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ty cedulky jsou super oživení a zbytek je opravdu povedený, takže už gratuluju :)
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od maggi »

Máš to parádní,gratuluju k dokončení.Pěkná Tatra.
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Vojtik »

Taky bych chtěl mít takové ruce, aby mi zpod nich vypadl tak luxusní model :-)

Profily Evergreen jsi do obloučků ohýbal jakým způsobem? Teplem?
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Gratuluju k dokončení. Opravdu velmi povedený model.
Palec nahoru hlavně za zpracování čel nádrže, ale celkově paráda.

P.S. Ta mřížka je z jedný vrstvy kartonu? Z fotek mi to přijde, že je to tak 1mm tlustý.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Přidám se ke gratulantům k hotovému modelu. Mě zas nadchlo zpracování trubek, i kdy je ho tam vidět pomálu. Též ta mřížka na horní části nádrže pozvedla model o něco výš. Super model.
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Díky všem za pozitivní reakce, potěšily.
rybak píše: Pokud je přepravováno několik různých látek, je vozidlo označeno vpředu i vzadu čistou (obecné nebezpečí) oranžovou tabulí stejných rozměrů, jako je uvedeno výše a na boku každé eventuální komory cisterny je samostatně oranžová tabule s Kemler a UN kódem a bezpečnostní značka.
Díky, tuhle fotku jsem znal, ale moc nechápal. Teď už té prázdné cedulce rozumím. Logika věci mi říká, že ty cedulky na boku budou na obou stranách. Vycházím z toho, že kdyby to někdo položil na bok, tak aby hasiči věděli co tam mají. Ale pořád mi chybí umístění zezadu, takovou fotku jsem fakt nenašel a fantazírovat se mi moc nechce... :(
Vojtik píše: Profily Evergreen jsi do obloučků ohýbal jakým způsobem? Teplem?
Jojo, teplem. Docela jsem s tím laboroval, fén ani svíčka se mi neosvědčily; nakonec jsem skončil u misek s horkou a studenou vodou.
VašekS píše: Ta mřížka je z jedný vrstvy kartonu? Z fotek mi to přijde, že je to tak 1mm tlustý.
Nene, samotná mřížka je focená s bleskem a ten stín to takhle "zplastičnil" Vlastní mřížka byla vyrobená z takové silnější čtvrtky, odhadl bych tak 0,3 mm. Ale neměřil jsem to, snad TEO by dodal přesnější informaci. Až nainstaluju cedulky, provedu druhou foto session, tak zkusím zabrat větší detail.
vojta78 píše: Mě zas nadchlo zpracování trubek, i kdy je ho tam vidět pomálu.
viz odpověď Vaškovi, pokusím se nafotit lépe a více.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Máš to opravdu parádně zmáknuté! (možná jen upravit polohu předního závěsu - takhle by ve skutečnosti nedržel) A tady je hledaná fotka s tabulkou vzadu:

Obrázek

Jinak co používáš na kopyta pro majáky, blinkry a podobně?
bemko
Příspěvky: 5
Registrován: sob 8.12.2012 11:25

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od bemko »

Ja by som pridal k tomu označeniu:

Ak máš v každej komore cisterny tu istu latku (podla tvojich tabuliek len benzin 33/1203), tak sa automobil oznacuje touto oranzovou znackou s cislom v predu a vzadu. A na bokoch cisterny a vzadu nalepkou pre triedu 3 a nalepkou pre latku nebezpecnu pre zivotne prostredie.

Ak by si mal ine látzky v komorach, tak potom sa oznacuje v predu a v zadu cistou oranzovou tabulkou a na bokoch kazdej komory konkretnou oranzovou tabulkou s cislami, ALEBO sa oznacuje auto v predu a vzadu s oranzovou tabulkou s cislami pre najnebezpecnejsiu latku (priklad, ak mas v komorach naftu a benzin, tak sa auto oznaci v predu oranz. znackami pre benzin, kedze je velmi horlavi (ciselko 33), kym, nafta je "len" horlava (ciselko 30))
A samozrejme vzdy aj nalepkami pre triedu 3 a latku nebezpecnu pre zivotne prostredie.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Perfektně postaveno , super doplňky . Gratulace
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Tomáš S. píše:možná jen upravit polohu předního závěsu
Máš pravdu, díky za upozornění.
Tomáš S. píše: A tady je hledaná fotka s tabulkou vzadu:
Tak to je skvělý, díky moc! (To jsou ale paradoxy, asi bych se měl stydět... :oops: Fotka pochází ze stránek firmy, pro kterou pracuju a v budově v pozadí vlevo jsem strávil pěkný rok profesního života)
Tomáš S. píše:Jinak co používáš na kopyta pro majáky, blinkry a podobně?
Kopyto na maják: změřil jsem průměr podstavy kužele, v BauMaxu zakoupil dřevěnou kulatinu tohoto průměru, ufikl špalík cca 5 cm dlouhý, upnul do vrtačky a šmirglem osoustružil kužel podle rozměrů z vystřihovánky. Když pominu nákup, časová náročnost tak 10 minut.

Blinkry analogicky ze špejle.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra T815 CA-18 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Krásný model, palec nahoru. ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“