Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

S údivem sleduji co lze s papíru všechno vykouzlit. Jelikož je první řada plná tak usedám do druhé a zírám :o

Přeji pevnou ruku

Petr
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím Pane Mistr ;) , to je radost sa na to dívat . Ty diferáky , hmm - luxus .
ľubik
Příspěvky: 9
Registrován: sob 13.4.2013 22:51
Bydliště: Plzeň-mesto

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od ľubik »

Můžu taky slintat ? /je my jedno v jaký řadě /- je to už po nekolikáte nad tou VVN sem žasnul a žasnu !!! tak sem zvědav jak moc vykulím oči teď B-) smekám klobouk před MISTREM mám se co učit děkuji.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Tak po dvou měsících aspoň něco k ukazování. Byla to doteďka taková manufaktura. Bylo toho docela dost. Vždyť to máte přední ramena s čelistmi otoče, zadní ramena, přední bubny, zadní bubny, řídící páky, homokinetické klouby přední poloosy, nosníky per, pera, třmeny pérování a tak dále.

Obrázek

Teď už přichází ta zábavnější část. Všechno to „smontovat“ dohromady a konečně se to trochu pohne. Snad.

Obrázek

Konec hlášení!
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ty manžety máš z O-kroužků? Vypadají fakt jak skutečné :) Jinak dobrá práce, ať se daří.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. O kroužky. ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od staryorel »

Krásná hromádka , teď už zbývá jen to poskládat . Jak prosté :)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od rybak »

Nádherná práce, těším se na další postup.
http://www.acr.army.cz/informacni-servi ... ah-102771/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravím.
Po spoustě keců, co tady vedu, chci taky ukázat, co se děje na mém stole. Vrátil jsem se tedy k pémeskám a pokračuji na započatém.

Podvozek

Podvozek zkompletován. Zbývá osadit třmeny per a táhla řízení. Připraveny vzduchojemy a víka, a doretušovat. Přeskakuji některé věci. Buď se mi do nich nechce, nebo dle mého soudu lepší je dělat až později.

Obrázek Obrázek

Rám

Na rámu doplněna tažná zařízení a naviják. Ten jsem vyrobil funkční, tedy pokud to fungovat bude. Osa navijáku je proto šestihranná a točit se bude nástrčným klíčkem, vyrobeným z trubičky od lízátka a tmelu. „Kdo si hraje, nezlobí“, říká se. Já to myslim tak, že v jakémkoliv stavu (naložený ponton, vytažený sloupek atd.), budou lana tak, jak by měla být. To je teorie. Praxe možná ukáže, že je to celé nesmysl a za tu dobu, co se patlám s navijákem, jsem mohl mít půlku kabiny. Uvidíme. Zalepit to můžu vždycky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Motor

Upravil jsem profil bloku motoru v místě vyústění výfuků. Upraven tvar víček ventilů, přesněji jsou okopírovaná z T 148. Doplněno čelo olejové pumpy s přepadem, falc a výduť na olejové vaně a poloha turbín upravena dle skutečnosti.
Z výfukového potrubí jsem měl trochu hlavu. Hledal jsem různá řešení. Hlavně jsem se chtěl vyhnout letování drátů, protože posledně jsem se s tím dost natrápil. Nakonec jsem objevil izolovaný drát s průměrem včetně bužírky 2 mm. Bužírka se bez problémů lepí vteřiňákem, takže to šlo hladce a rychle pomocí jednoduchého přípravku. Barevně jsem oba motory trochu odlišil. Jen tak.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tož zatím tak. ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Kdo umí, ten umí. :) Moc pěkná práce.
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od pesno »

ten motor mas super, teda aj vsetko ostatne, velmi dobra praca :)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od zkooter »

No jo, jenže ty "kecy" jak říkáš byly poměrně plodné a k věci. ;) Jsem rád, že ses k tomu vrátil a navíc s plnou parádou. Moc pěkné pokoukání, krásná práce. Jsem zvědav, jak nakonec dopadne funkční navíjení, ale tak nějak si dovoluji předpovídat, že by to fungovat mělo. Jednoduché a geniální, jen tak dál...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Díky moc, pánové. ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravím.
Dál směle pokračuji. Dalo by se říct, že mám skoro hotové kabiny, ale čekají mě veškeré doplňky na ně, takže nějakou dobu si s nimi ještě hrát budu.

Jednou z úprav na kabině je zvýraznění spáry dveří vyříznutím linky spáru znázorňující a podlepením proužkem průklepáku, zvýraznění prolisu nalepením nitě. Dále pak plastická klika a s tím spojené nasílení boků.

Obrázek Obrázek Obrázek

Na kapotě jsem si trochu pohrál se štětcem a domaloval znak a symbol (mostu?). Upraven tvar vstupu vzduchu a doplněno vybavení.

Obrázek

Sedačky. Docela pracná záležitost. Těch hran, co je třeba retušovat. Ještě, že nestavim autobus. Na jedné středové sedačce mi letí opěradlo, tak je to zamaskované blůzou. Né, byla by tam i tak.

Obrázek Obrázek

Takže, takový je nyní stav.

Obrázek

Je třeba vyrobit a osadit všechny ty blbiny – blinkry, majáky, falce, dekl, stěrače atd. Pak to všechno doladit retuší.
Mam ty ruce čim dál víc chramtavý, takže občas něco nesedí, nebo se někde uříznu. S čistotou práce už nebojuji, vzdal jsem to. Něco zakryje patina. Snad.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od Tapan »

Pěkně si s tím hraješ. Úpravy chválím, hlavně ty neplastický kliky mi na tatrovkách vadí...taková prkotina a jak to modelu přidá. Ty obříznutý dveře by mě taky zajímaly, je to poznat, vypadá to dobře? Už jsem na něco podobného myslel (čeká mě taky jedna RW 815ka), ale měl jsem trochu obavu, aby to nebylo horší než lepší. Doufám, že si to budu moct prohlídnout někde na výstavě :-)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“