Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Díky moc, pánové, za slova chvály a podporu. Těší mě to a povzbuzuje.

Co vymyslím? Něco už vymyšlené mám, ale uvidim, jak se to podaří realizovat.
Pokusim se vypořádat se zkosením čel pontonů, jak na to upozornil rybak. U rovných dílů to bude v pohodě, ale na ty podhonové jsem zvědavej. :) ;)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od rybak »

Tak to je opravdu síla. To už chce nějakej kumšt a odvahu to zakřivit. Doufám, že fotek na to máš dost.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Fotek mám, myslím, dost.
Z toho horního pohledu půjde dobře odhadnout úhel. Ten bude, předpokládám, stejný jako u pobřežního pontonu.

Jsem na to dost natěšenej. Bohužel teď musim po večerech místo hraní dořešit nějaký ouřadování, který jsem dlouho odkládal a ono na mě počkalo :cry: :roll: :roll: .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Je to z papíru , ale není poznat , že je to z papíru . Další modelář , který ztírá rozdíly mezi plastem a papírem . Paráda .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravíčko.

Pomalu se sunu dál s pontonem. Nedávno jsem ulovil docela dost fotek detailů pontonu, čímž jsem si na sebe upletl bič. Takže úprav bude daleko víc, než jsem původně plánoval.
Mám hotový základ středových pontonů a nyní mě čeká úprava a výroba všech drobností. Jedna už je tam - zámek dolního spoje.

Obrázek

Všechny části jsem podlepil víc, než doporučuje návod. I dno jsem podlepil čtvrtkou. Stejně se mi tam žebra vyrýsovala. Nevadí. V reálu jsou pontony samá řacha.

Obrázek

Rastr paluby je bohužel jinak, než by měl být. Na délku má mít osm polí a ne šest. Měnit to by znamenalo vyrobit novou palubu. To se mi nechce. Líbí se mi, jak je znázorněná. Přesto mi nesedělo, že je úplně hladká, tak jsem rastr plasticky zvýraznil. Vidět to moc není, ale na omak je to znát.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Trochu to asi už přeháním, ale zatím mi z toho nehrabe. 8-) 8-) ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od haageeman »

Tak to jsem moc zvědavý, co včechno se dá ještě na těchto dvou modelech vymyslet :!: :?: :!: To, co je již hotové je bomba :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od rybak »

Když vidím to tvé dílo, tak mám chuť to svoje zmačkat. Moc hezky se na to dívá.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od zkooter »

Vašku, chlape, ty jsi masochista :) Vypadá to fakt parádně. Jo a pro mě sice s křížkem po funuse, ale i tak díky za fotky. Zase jsem o něco chytřejší. Taky ten most u vás mohli začít opravovat dřív ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Díky pánové. :P

Ten most už opravují víc jak rok, ale já teprve nedávno zjistil, že firma EXMOST používá PMS. Tak jsem vyrazil na průzkum, bydlím na opačným konci města, a hle, byl tam schovanej pod mostovkou, ze shora něvidno :| .
Pánové z firmy měli pochopení a byli velice vstřícní. Používají na akcích i pobřežní díly, ale tady u nás není.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravím.
Tři měsíce uběhly a byl bych rád, kdybych zde mohl ukázat aspoň jedno auto s naloženým pontonem.
Bohužel neukážu, protože se ukázalo ( :) ), že velké množství informací, v mém případě fotek dané předlohy, může být pro modeláře zhoubné.
Zkrátka, na podhonech jsem si tak trochu vylámal zuby. Při snaze přiblížit se co nejvíce předloze bylo potřeba upravit či spíše doplnit spoustu detailů a upravit tvar. Takže jsem upravoval, pak upravoval již upravené a postupně kupil drobné chyby a až ve stádiu, kdy jsem začal věřit, že už to nejhorší mam za sebou, jsem zjistil, že jsem si neohlídal základní tvar dílu. Po přiložení ke středovým dílům přišla pecka, že podhony jsou o cca 2 mm delší a sklon čel nesedí - tururutů!
Takže znovu a lépe. Poučen z předchozích nezdarů jsem se pokusil nakreslit základ podhonu znovu a trochu upravil konstrukci. Teď stačí najít potřebnou energii a pustit se do toho znovu. :?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od zkooter »

Jestli jsi u mého člunu použil slovo "hustý", tak u tebe mě slova docházejí a aby to bylo publikovatelné, tak můžu použít jen zkratky WTF, OMG apod. :D Pane, víte o tom, že stavíte úplně nový model? ;) Naprostá paráda. Pěkně dlouhej bič sis na sebe upletl ale nepochybuji, že to dáš. Bude to pecka, jen vyděržaj pyjanjér.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od rybak »

Zdar, doplnil jsem do galerie pár obrázků z předpisu,
http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=293349" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Hezký den všem.
Po dokončení GRADu jsem si poručil dodělání pontonů.
Beru to ze „strany blíže ke světlu“, takže jsem nechal rozkuchaný říční díl zatím být a pustil se do pobřežního. Ten totiž nevyžaduje, z mého pohledu, žádné zásadní tvarové úpravy. Jen takové ty „drobné“, jako je plastické rastrování paluby a nájezdových ramp, tvorba palubních zámků a jiné droboti, jako třeba pouzdra s otočí spodního spoje, panty atd.

Narazil jsem na netu na zajímavé staré video, kde jsem našel odpověď na některé nejasnosti. Škoda, že není lepší obraz.

Stavba začala podlepením čel a bočnic pontonů, vyřezáním a retušováním prolisů. Zdlouhavá a silová záležitost.
Dno podhonů je na většině fotek dost zvlněné a je tam znát rastr vnitřních výztuh. Pokusil jsem to znázornit, ale trochu jsem to přehnal, takže to nedopadlo úplně tak, jak jsem chtěl. Pak následovala další mňamka – protlačení rastru paluby a ramp již popsaným způsobem.
Poté, co jsem měl všechny součásti připravené, jsem sestavil pontony dohromady. Vše sedlo velmi dobře s nutností jen drobných korekcí.
Na čelech podhonů jsem prořízl otvory do šachet šroubových spojů, kde jsou znázorněna oka řetězů.
Pokračoval jsem všemi dalšími drobnostmi. Největší výzvou byla tvorba „funkčních“ palubních zámků. Nakonec se docela zadařilo, i když jsou malinko větší než by měly být.

Obrázek

Původně jsem plánoval mít funkční i dnové zámky, ale po další chybě, které dělám jednu za druhou, už se mi nechtělo věci předělávat, tak jsou napevno.

Obrázek Obrázek

Hodně nervů mě stály závěsy ramp. Hlídat vteřiňák, aby nezatekl, kam nemá, dá někdy docela zabrat.
Nakonec zbyly víka revizních otvorů – plastické i s hlavami šroubů.

Obrázek Obrázek

Teď zbývá vše zaretušovat, nabarvit a můžu to naložit na auto.
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od Jokoha »

Naprosto dokonalé ... :o
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VPR9 PMS + PMS-1 /RW/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravím.
Už před nějakou dobou jsem dokončil břehový ponton, ale nějak jsem se nemohl dokopat to vyfotit a dát sem.
Takže nyní tak činím.

Obrázek Obrázek


Na autě mu to docela sluší.

Obrázek Obrázek Obrázek


Myslel jsem, že hned navážu, a dodělám i říční díl. Po všech peripetiích, způsobených po většině vlastním přičiněním, jsem na to neměl energii a pustil se raději do něčeho jiného.

Tak zas někdy :) .
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“