Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

Lukáši děkuji ;)

Jinak dnes při cestě z práce, jsem se hnedle stavil v tom krámečku v Boleslavi a pořídil ty plastové tyčinky, takže je to vyřešeno :P
Obrázek

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

po malé přestávce jsem zpět s malím postupem :arrow: začal jsem s pracemi na motoru, už jen pár dílečků a bude kompletní... Trochu jsem přeskočil návod a kabinu si nechám až po kompletaci motoru.
Ještě rozmýšlím, co použiju na přilepení skel :?: jestli oboustranku nebo vteřiňák u kterého hrozí riziko zamlžení, no uvidím.

pár foteček:
Obrázek Obrázek Obrázek

A koukám, že ještě pořádně dopilovat retuš :roll: stále mi to dělá potíže...

Tak good night Jakub.
Marian
Příspěvky: 86
Registrován: ned 26.2.2012 9:35

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Marian »

Pozorne sledujem, zatiaľ to máš pekné.
Ať se dílo daří. :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky Mariane, snažím se :) jen toho času by mohlo být více, tak snad brzy další postup ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak konečně jsem dokončil jednu pracovní zakázku a mám zasloužené volno :) což znamená volný prostor na patlání, stříhání, rýhování a tvarování :lol: už mě pěkně svědily prstíky... Tak jsem včera střihnul do Peugeota 306 maxi od pana Hejla, ale o tom později v jiné sekci.
Dnes byl na řadě motor, který jsem dokončil, už jen nalévací hrdlo na olej. Řemen jsem udělal z proužku černého papíru pro lepší image než nit. Práce a retuš probíhali hladce, jelikož jsem už musel vyměnit mé stávající blikátko za jiné z jednoho nejmenovaného švédského obchodu 8-) 40W halogenová žárovka byla nemilosrdně zaměněna za 20W úsporku, která má 1200lm a to je panečku hned jiný pokoukáníčko na šmikajdu :shock:
Dále jsem se pustil do kabiny a opravdu pro mne veliký oříšek co se týče zasklení. Na oboustranku se mi zdají některé okraje moc slabé, aby se tam udržela a nevím, zda jsem neměl nejdříve nalepit pásku a poté vyřezat okna :? doufám, že to nějak dopadne a hlavně dobře... jinak nemáte někdo nějaký typ na lepidlo, které se dá použít na lípnutí zasklení místo vteřiňáku :?:Tak ještě nějaký ten obrázek:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne čtv 13.3.2014 12:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Majo71 »

Zkús toto: http://www.papirove-modely.cz/galerie/f ... oto=180212" onclick="window.open(this.href);return false; (vlákno: viewtopic.php?f=25&t=1751" onclick="window.open(this.href);return false;)
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od fantomas666 »

Já tuto kabinu zasklíval oboustrankou uplně bez problémů, ale je pravda, že jsem ji tam měl nalepenou před vyřezáním oken ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Já už dlouho používám butacel - netahá se tak jako chemopren a pevně drží i na hodně malé ploše.

OT: Nemělo by tohle vlákno být spíše v pásové technice?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

děkuji všem ;) vyzkouším a uvidíme, řekl slepý...

:arrow: Lukáš - to je těžko rozhodnutelné, jestli pásová technika nebo vojenská technika :?: Ať rozhodne hlasování, nebo velký bratr 8-) :lol:

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkné odpoledne všem,

uff, tak se mi konečně povedlo zasklít kabinku, no bylo to brnkání na nervy. Nejdříve jsem zkusil oboustranku a vyřezaná okenka, která jsem vložil zpátky do výřezů a přelepil oboustrankou v domnění, že to opět vyřežu jako podle šablony. No první docela šlo až na to, že se ten slaboulinkatý proužek pásky hrnul spolu se skalpelem :roll: tím pádem přišlo na řadu lepení...Lepidlo, co používá Lukáš, jsem nesehnal a nakonec koupil alkaprén 50plus na lepení savých povrchů s nesavými. A to také nebyla ta nejlepší volba, nakonec jsem použil nejméně oblíbený vteřiňák a všechna okenka zasklil ;)

Výsledek vypadá takto:
Obrázek

Teď mě čeká doplnění vnitřních částí a snad kompletace kabinky, tak mi držte palce :)
Zatím ahoj a brzy Jakub.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

Se ti daří přeji hodně úspěchů,palec hore
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Díky Bedřichu,

jsem rád za výměnu co proběhla, tento kousek mě naplňuje více než škodovka ;) I tobě ať se daří Jakub.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

Až dokončím současný model asi se k tobě přidám ,nevím jestli se dotáhnu tvé kvality a le asi to zkusím.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

No super, už teď se těším na tvou stavbu. A s tou kvalitou bych to nepřeháněl, mám ještě co pilovat :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný sobotní večer,

tak mám to nejhorší za sebou, když opomenu pásy :) dnes jsem dokončil vnitřní díly kabiny a celou ji osadil, doplnil ovládací plato se sedačkou pro obsluhu. Jedno okénko jsem musel předělávat, jelikož je vteřinové lepidlo pěkný neřád :roll: a jen se to trošek mázne a už je celé zasklení v háji...
Do dalšího zasklívání musím pořídit něco jiného, co jste mi radily, ať se vyvaruji zbytečným trampotám :lol: přeci jen je kabina takovým středobodem, který když se nepovede, tak kazí dojem celého modelu. No ještě doplním nějakou tu droboť a dráteničinu a budu pokračovat v dokončení chladiče, slípnutím přední kapoty, u které bych chtěl mít otevřeny jak přední tak boční panely do prostoru motoru.

Aktuální stav:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek vše a hezký zbytek večera Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“