ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Aby bylo vidět, že i na Daně pokračují práce, dovolím si nějakou tu fotečku :)

Udělal jsem světla, přední poklopy, zbytek klimatizační nástavby a opěru hlavně. Světla nejsou zamlžená, ale foťáčku se na to nechtělo zaostřit..

Obrázek Obrázek Obrázek

Momentálně se hraju s panty na všechna dvířka a potom už jenom pár drobností a dráteničina a podvozek bude hotový :)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Máš to pěkný. Jen tak dál.
Blinkry to možná chtělo z fólie, ale i takhle jsou v pohodě. ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky.
Blinkry se mi z folie dělat nechtělo, ale už jsem toho litoval, asi by to vzhledu pomohlo hodně :)

Jinak prohlašuji podvozek za hotový. Poklopy jsem dělal otevírací jenom ty, které se zavírají směrem dolů a drží tak pěkně v zavřené poloze. Ty schránky, kde nebyl interiér jsem zavřel napevno. Takže funkční otevírání mám na kabině, nad motorem a u vzduchových filtrů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím mám na Daně cca 150 hodin. To mě překvapilo, obzvlášť když podle návodu jsem teprve těsně za půlkou číslovaných dílů.
Drátků jsem jenom na podvozku napočítal okolo 120.

Teď si dám od Dany zas chvilku pauzu (věž je stejně v podstatě další samostatný model :D) . Čeká mě (a vás) paralelka jednoho oranžového Rippera ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Mé oko tě bedlivě sleduje ;-) Máš to parádní, jen tak dál. S dovolením sem chodím na čumendu. Taky ji mám doma, zatim jen placatou a těším se, až tu moji Danu fiknu B-) Zatím jen sbíram odvahu na svého prvního Rippera. Ať se dílko daří jako doteď ;-)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Raven »

no máš to parádní...taky jsem chtěl DANU objednat, ale zjistil jsem, že je už vyprodaná :? ch jo...no neva...ještě mě napadlo, co takhle udělat ty blinkry z diody, nebo nějaké malé žárovečky?
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Raven-kdyby jsi měl náhodou cestu do Olomouce, v prodejně na Ztracené ulici ještě je na skladě. Ze Šumperka to není zas tak daleko.
DANA vypadá skvěle.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Chlapi díky:-)

Raven:asi by to šlo taky,ale teď už bych to musel sundat i s dratovanim a to se mi moc nechce..,ale ještě to zvážím. Každopádně se mi jako lepší varianta zdá to vytažení z fólie.
A myslím,že danu bys ještě sehnal,ale rychle než bude na aukru za 1500 :-D
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od djpavel »

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Vytáhnul jsem z garáže Danu. Podvozek je hotový, tak jsem začal pracovat na věži.

Základ:

:arrow: Podle návodu už tady spojujete základ věže se zbytkem podvozku. S použitím ložiska se tomu dá ale bez problémů vyhnout a celou věž seskládat bokem. Moc si nedokážu představit manipulaci kdyby to bylo pohromadě..
Obrázek Obrázek

Dál jsem pokračoval základem hlavně a tady mám pár poznámek a výtek:

Obrázek Obrázek

:arrow: Nechtělo se mi celou hlaveň motat v kuse, takže jsem ji rozdělil na dvě bílé krajní a jednu zelenou střední část, kterou jsem doplnil o "chlopně". Po namotání zesilovacích dílů jsem hlaveň pospojoval.
:arrow: Při nerozdělení hlavně se musíte velmi snažit, abyste trefili spoj střední části dolů. Navíc na té zadní části (delší bílé) vychází spoj toho nasílení o 90° pootočený oproti střední části.
:arrow: Přední část s ryskama pro úsťovou brzdu doporučuju lepit uplně nakonec (návod říká hned na začátku), líp se tak pohlídá aby ta ryska byla fakt v ose hlavně.

Tak zatím :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Aby nebylo, že Dana nic, tak poslední letošní progres:

Na hlavni mě chybí hydraulika a podavač, ty jsem zatím přeskočil a vrhl se na pravou půlku věže s proslulým zásobníkem granátů, na kterém jsem napočítal 350 dílků a nějaké drobné:
Obrázek Obrázek Obrázek

Lůžka jsem si rozdělil na 5, které půjde vidět dveřma (ty dostaly lepší péči) a na ten zbytek..
Obrázek

Pak jsem si sestavil tu nosnou "klec". Do ní jsem pak od středu vyskládal po jedné řadě na každou stranu, nalepil ty 4 svislé plechy a dolepil obvodové lůžka:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A tady je pravá půlka věže s interiérem (chybí ještě sedačka) a nasucho vložený zásobníček:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a zase pár postřehů:
-vnitřní "obšívku" věže doporučuji ani neměřit a rovnou jí milimetřík na každé straně ubrat, já jsem to tak udělal a sedla parádně :D
-mám tušení, že vnitřní a vnější díl lůžka pro granáty vznikl pouze jako kopie, takže jsou oba stejně velké.. Já jsem to zjistil až bylo vyřezáno, takže doporučuju vnitřní po obvodě trošku zmenšit, asi by to vycházelo řezat po vnitřní straně čáry

Už ale cítím cíl, myslím, že to nejhorší dnes padlo :)

Tak se tu zatím mějte, u DH-čka čuzz ;-)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Aby nebylo že Dana nic, tak poslední předfinálový příspěvek :)

Dodělána sedačka v pravé půlce věže:
Obrázek

Zkompletována levá půlka:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oproti pravé se lepila více "na pohodu". Vše mi sedlo jak mělo. Zásobník na nábojky tady už byl brnkačka (vyřezávat vzduch se mi už nechtělo) a tím mám hotové všecky "manufakturní" dílky. Taky mi přijde že je do ní líp vidět, tak ať víte na čem si dát záležet.

Příště: - hydraulika, nabíjení a pás za hlaveň
- detaily nástavby
- hromada krááásných fotek :D
Čuzz :)

PS: dokonce tu a tam říznu do koleček MAZa.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Pěkný chlape! :) Tvoje tempo nedržím ani zdaleka... Ale jako člen obsluhy bych si dovolil poznámečku ;) Sedačky v levé straně věže máme vždycky otočené za sebe (jinak se tam s výstrojí nemáme šanci se vlézt), vím, že v předpise jsou tak je máš ty, tak na levé straně záleží na tobě jak je chceš. Ale sedačka časovače (pravá strana věže) nikdy nebude otočená zády k zásobníku. Za touhle sedačkou totiž (teoreticky) má být RPG-7, hasičák a pár dalších prkotin, takže nohy tam nenarveš a sedačka musí být otočená k zásobníku z důvodů manipulace s municí. Zády k ní to prostě nepůjde, nehledě na to, že by si se tam prostě asi nevlezl jak poklopem, tak ani dveřmi ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky za pochvalu a za info :)
Bohužel změnit už to asi nepůjde.. podlážky se sedačkama už jsou vlepené vevnitř a mám strach že přes poklopy už bych to pěkně neodpreparoval a nevlepil jak by to mělo být. V návodu to je ale takto.

Abych se přiznal, hodně dlouho jsem si představoval jak do toho lezu, protože mně tam (třeba v porovnání s interiérem T815) přijde strašně málo místa jak ve věži tak v kabině, takže klobouk dolu ;-)

EDIT: v návodu jsou tak jak to mám pouze ty sedačky na levo. Sedačka časovače je v návodu tak je píše Tom.a.s.h.Takže omluva, blb jsem já :D
Naposledy upravil(a) Ričmond dne ned 11.1.2015 14:42, celkem upraveno 1 x.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Musím uznat, že DANA v tvém podání vypadá bombasticky. Jsem zvědavý na finiš.
Byl jsem jednou na akci, kde DANA stála. Při mých 197 cm výšky a 109kg váhy, bych si připadal hodně stísněně a nanejvíš trapně, pokud bych se pokoušel nasoukat se na kteroukoliv z pozic :D :D :D :D :oops: :oops:
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

A teď si zkuste sebe sama představit v taktické vestě, se zbraní (BREN A1), plynovou maskou, s batohem s věcmi jako je voda, dlabanec a cokoliv co člověku zpříjemní život :) A to vše tři týdny v kuse nezřídka i se spánkem ;) :)

Jsem zvědavý na finiš. ;) Sám jsem kouslý u podvozku kde mi chybí dráteničina a pár prkotin a nějak na něj nemám čas :)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“