ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32/HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Po kratší odmlce vítám velevážené publikum a pokusím se prezentovat stavbu DANY. Zatímco Hornet odpočívá doma, v přechodném bydlišti jsem se rozhodl říznout do něčeho, co se bude za půl roku líp převážet.

Přemýšlel jsem, jestli vůbec prezentovat a pak jsem hledal kolik je tady reportů a moc jsem jich nenašel tak doufám, že mé fota budou užitečné a já budu mít motivaci :)

Model představovat nebudu, jenom povím, že Dana je pro mě trošku srdcovka, když jsem ji asi před 2 roky viděl v obchodě, způsobila u mě návrat k modelům :) Za to děkuji RW už teď :D

Začal jsem pro mě nezvykle koly doplněnými o čínskou náhražku TEO dezénu :D Dezén jde ještě doprořezat, ale mně bude stačit jak je :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oproti letadle to má výhodu, že už A4ka udělá solidní pozadí :D

Já jdu pokračovat a brzo se zase ozvu, zbývají mi tři kola, krytky nábojů a asi doplním i okraje ráfků.
Všem přeju hodně zdaru u práce ;-)
Naposledy upravil(a) Ričmond dne úte 13.1.2015 16:59, celkem upraveno 1 x.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

S DANOU Ti držím palce. Je to moc pěknej model od RW. Mě šla stavba parádně, i když jsem podcenil váhu modelu a podvozek to jaksi neustál a potřebuje výměnu. Usednu do hlediště a občas kouknu, jak se daří.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Vojto díky, bude to potřeba :) Já osobně ale mám strach spíše z rozsahu, než ze složitosti modelu.

Dokončil jsem kola a udělal základ rámu. Není k tomu moc co dodat, lepí se to dobře.
Jenom kdyby se náhodou někdo divil, proč nemám vyřízlou díru pro otoč nástavby, nebude tam špejle. Udělám ložisko jako je v novějších modelech RW, mám to řešení daleko radši.

Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Ričmonde,

koukám, že tu roste další pěkný kousek stavebnice do sbírky ;) taky jsem po ní očkem pošilhával, ale momentálně zvítězil dozer, který bude další mou stavbou po Buggyře...
Tak ať se ti dílko daří a zabírám si místečko na představení 8-)
Jakub.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Držím palce.

Taky o ní uvažuju po VVN-ce. ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

No Ty bys s ní měl asi trochu počkat, když to budeš dělat současně se mnou hrozí, že bych to mohl vyhodit ;-)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

:lol: :lol: Neboj. Určitě počkám tak měsíc, možná dva. Navíc nemam to ještě úplně jasný, že to bude DANA.
Každopádně budu sledovat tvoje úpravy. Začíná to točnou a možná bude i něco dalšího. Třeba náboje? :P ;)
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Náboje i s muniční bedýnkou jsem měl v plánu. Nějak z toho sešlo. Možná se k tomu časem vrátím a pustím se do toho. K další DANĚ udělám i muniční vůz. Fotek munice pár mám, kdyby byl zájem, myslím, že jsou ještě na mým vláknu se stavbou.
Počet dílků mě taky děsil. Potěšilo, když se v misce s díly skrývalo jen pár posledních.
Pista
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22.1.2012 22:44

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Pista »

Prosím Tě, co je to "Čínská náhražka TEO dezénu"? Chtěl jsem jí koupit u vietnamců ve večerce, ale prý: "Nemáme, objednáme". :lol:
Ne vážně. Co to je?
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Zrzek »

Čínská náhražka TEOdezénu = original vystřihovánkový dezén nevyřezaný tak, jak je nakreslen autorem.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

:arrow: Vašek - no už jsem nad náboji uvažoval. Uvidím jak dopadne celý model, jestli bude nakonec chuť, ale zatím se nebráním :)

:arrow: Pista - je to přesně jak píše Zrzek, jednodušší verze toho, co jde udělat přímo z vystřihovánky :)
Pista
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22.1.2012 22:44

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Pista »

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak jsem zase trošku pokročil :) Mohlo by to být lepší, ale já jsem celkem spokojený.
Udělal jsem nádrže (které téměř nejdou vidět), záložní granáty a příslušné kastlíky. Ještě dodělat blatníky a vzhůru na podvozek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nezdá se to, ale momentálně mám za sebou už přes 200 dílků. Jen toho času by to chtělo..
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Pěkné, pěkné.

Jo, jo. Jak tak čím dál víc šmiknu studuju, tak si řikám, že je to fakt mazec. Je třeba hodně trpělivosti a času. ;)

Tady je odkaz na Modelforum. Je to sice o plasťáku, ale je v tom vlákně spousta zajímavých informací o Daně.
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?t=51108&f=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od rybak »

Máš to pěkný.
Tady si přečti o údržbě děla dědkem:
http://www.acr.army.cz/informacni-servi ... a_--94546/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“