KNA 251 / RipperWorks / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

KNA 251 / RipperWorks / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok... Som opäť späť na scéne..:) V škole som sa pomaly rozbehol, no a nastal víkend kedy mam docela čas a tak som vytiahol napodliepané diely tohto modelu a začal lepiť..:) Musím povedať, že to je super pocit po viac ako mesiaci zase do niečoho zarezať... Model predstavovať nebudem keďže to tu už parkrat bolo prezentované...Tento model vyšiel v dvoch verziach ja som si vybral tu armádnu a to hlavne kvoli tomu, že sa mi páči ta radlica..:D
takto to bude vyzerať...
Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračovať budem zase ked bude trochu času... Ospravedlňujem sa ešte za kvalitu fotiek no na koleji nemám foťák a teda iba mobilom.. :oops:
Naposledy upravil(a) martin1807 dne stř 1.11.2017 20:25, celkem upraveno 1 x.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA 251/ Ripper Works/ 1:32

Příspěvek od staryorel »

ÁÁÁ , zdravím dalšího spolubojovníka , to su rád že vtom nejedu sám :lol: . Takže ať se dílo daří , budu sledovat ;)
thomaash
Příspěvky: 151
Registrován: úte 24.1.2012 13:52

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od thomaash »

Som zvedavý, kedy sa ja dostanem k svojemu civilnému...
Držím palce, nech Ti to ide od ruky :)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj 8-)

Rok sa s rokom zišiel a s ďalším a s ďalším... No veru ubehlo veľa času od doby kedy som sa do tohto modelu pustil. :oops: :haha: Medzičasom sa mi podarilo dokončiť aj začať a dokončiť pár ďalších kúskov a teraz akosi prišiel čas nato vrátiť sa k tomuto. Na modely som makal vážne iba keď som ho začal asi týždeň a potom naň celý čas padal prach.

Cez víkend som sa do toho už ale pustil. V takomto stave to bolo

Obrázek

Prešiel som si diely a zistil som, že som to prerušil aj kvôli tomu, že nasledovali piesty a spojenie dvoch častí podvozkov dohromady. Na rozbeh som toto preskočil a začal som prevodovkou. Tú som dnes skompletoval a pridal k tomu aj kardany . Podľa návodu sa mali kardanové kríže riešiť tak že vonkajší diel by bol navoľno a vo vnútri napevno. ja som to vyriešil opačne pretože takto by to stále vypadávalo. Ďalej sa mi úplne nezdal diel 5j. (3 lopatky) sú príliš vysoké alebo by mal diel 5i byť podlepený na väčšiu hrúbku. Trochu som to znížil ale nie úplne potom by zvýraznenie zaniklo. Ďalej som začal nápravy. Mám hotové brzdové bubny.
Tu sú fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Mal by som pokračovať nápravami a motorom no a budem sa snažiť skompletovať podvozky.
Tak zase nabudúce :lol: ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Dnes som si trošku času našiel zase a pokračoval nápravami. Tie mám hotové a vrátil som sa k rámu. Na prednom ráme som dorobil úchyty. Najbližšie sa mi snaď podarí dať rámy dokopy ;) :P
Tu sú fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím páni.
Pohol som sa zase o kus ďalej. :) Podarilo sa mi dať podvozky dohromady trochu som sa toho obával keďže tieto dva celky som mal dlho hotové a nevedel som ako to sadne. Každopádne šlo to viacmenej bez problémov a sedelo to tak ako malo. Zachoval som aj funkčnosť jak piestov tak kardanov na spoji.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej som sa podľa návodu pustil do motoru. Tam rovnako tak neboli problémy. Trochu mi dali zabrať jak nasávacie tak výfukové potrubia ale zvládol som to :P :oops:
Motor mám hotový no zatiaľ ho do rámu vlepovať nebudem. Nosníky mi vyšli širšie a neviem ako to bude vychádzať. Dorobím chladiť a potom to celé dám dokopy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Martins
Příspěvky: 109
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Martins »

Nazdar
kdyby náhodou jste chtěli nějaké foto detailů předlohy Ka Ni Ba la klidně mi písněte na @ svobodamartins@seznam.cz
Fotil jsem jich pro vznik tohoto modelů pro RW asi 100 jen má KNB červenou barvu je od HZS ČR Zú Hlučín
Práci zdar MS
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Díki.:)
Keby som detaily potreboval ozvem sa.

Ahoj chlapi

Po trochu dlhšej dobre som si k tomu opäť na chvíľu sadol. :P :)
Pokračoval som výfukom a chladičom. následne som celý motor vložil do rámu. Držiaky-silembloky som musel na oboch stranách asi o milimeter a pol zúžiť. následne to už pekne sadlo. ;)

Okrem toho som zlepil podlahu kabíny a nádrže, ktoré budú za kabínou. Tu sú fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zase som si k tomu na chviľku sadol. Dorobil som bočné kryty motora. V modeli sú dve možnosti a ja som si zvolil zložitejšiu. A teda dvierka rozrezať a pridať tam pánty. žiadny veľký problém ale chce to potom dať si pozor kam dvierka prilepiť. Následne som pridal ešte blatníky. Trochu ma mrzí, že nemám pri sebe slzičkový plech na tento model by sa to priam pýtalo na blatníky a stúpačky. Poslednou činnosťou bol vzduchový filter a zostávajúce potrubie od filtra k motoru.

Tu sú fotky.:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Jak jsem ti to řekl dnes na Chodově . Stává se s tebe Pan modelář .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Díki za pochvalu.. Vážim si to.;)

Dnes som si zasa na chvíľu sadol k modelu. Výsledkom je hotový základ kabíny. Žiadne problémy nenastali až na nutnú úpravu niektorých vnútorných dielov. Nešlo však o nič veľké ale iba o desatiny milimetra.
Tu sú fotky, pokračovanie snaď čoskoro.:)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím!

Naposledy som dal report, keď som mal hotovú časť kabíny. Tentokrát som pokračoval interiérom spoločne s palubnou doskou. Popravde tak ako som sa kabíny obával, tak to vôbec nebolo tak zložité a podľa mňa dopadla celkom dobre.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ďalej som pokračoval doplnkami na kabíne- stierače, strešné okienko a mreža na vrchnom okne. Ďalej rámom na kabíne v ktorom sú svetlá a na vrchu maják no a v neposlednom rade som celú kabínu umiestnil na celý stroj. Teraz to už ozaj začína vyzerať ako skutočný nakladač. ;) :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Máš to moc pěkný. Jen ten maják by tomu slušel, kdyby byl z fólie.
To je ale můj pohled. :) ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Jo jo, len mne tie majaky z folie nejak nejdu.:D

Mám tu nejaký postup na tomto modely, ktorý sa blíži do finále. Ešte pred nejakým časom som spracoval ramená no a pokračoval som drobnosťami ako blatníky, zadné a predné svetlá, ťažné, nejaké drobnosti v zadnej časti vozu. Okrem radlice a kolies toho veľa už neostáva. tam to sú už ozaj iba nejaké drobnosti.

Tu sú fotky.:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KNA 251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Krása! ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“