Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od Michal Traj »

To se dá bezproblému srovnat. Zatím s tím pořád manipuluju takže si to dělá co chce. Přední nápravy jsou už "stabilizovaný"
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od Michal Traj »

:arrow: přibyly nosníky nástavby.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od Michal Traj »

:arrow: Podstavec pod model.

Momentálně dělám na kabině, protože je to celkem peklo odskočil jsem od ní k podstavci. Nakonec i to nebylo nejjednodušší.
Nejdříve jsem chtěl udělat asfalt ze sádropísku a nějaké šachty a kanál okolo. Nepovedlo se a skončilo to v koši, protože to
bylo strašně tmavý a působilo to nehezky.

Obrázek

Cílem nakonec bylo, zesvětlit celkový model tak, aby vypadal s podstavcem o něco veseleji, protože samostatně je dost tmavý.
Dopadlo to tak, že jsem vzal dřevěný rám a na desku jsem nalepil z kartonu panely a zasypal posypem, rostlinkami.

Aby nedošlo k poznámkám, že je podstavec nesmyslný, nereálný apod. jako sleduju poslední dobou komentáře u Brzdiče, vymsylíme
si příběh a představíme si to, co kolem podstavce "není vidět".

:arrow: smysl podstavce

Dejme tomu že se děj odehrává tady u mě, teda kousek ode mě a to na vojenském letišti Kbely. Tatra je v chátrajícím stavu,
ale přesto funkční a pojízdná a dočkala se opravy. Byla vytažena z garáže na plochu, kde se dá bez problémů opravovat a
dá se s ní manipulovat. Kolem modelu budou ležet blatníky a rozebrané součástky (mimo nástavbu). Tatra nebude stát plnou
plochou na panelech, aby nepřekážela provozu a zároven bylo vidět pružení náprav, jinak by byla moje práce z části zbytečná.
Dlouho jsem dumal nad panely a nakonec jsem zjistil, že na nich nemusí být oka na uchycení, vyráběly se i bez nich. Teď něco
k rozmístění panelů, domyslete si např to, že napravo vedou panely k brance, kde je plot. Nalevo je plocha s hangáry, garážemi
a stáním. No a za Tatrou třeba nějaká hlídací věž, trafostanice, nebo něco, k čemu vede panelová cesta. Takže asi tak :D

Obrázek

Na podložce jsem si vyzkoušel práci s pigmenty a nové postupy. (Michale ještě jednou moc děkuju)

Obrázek

No a nakonec fotka celku:

Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od Michal Traj »

Tak jsem se s těmi olejovými skvrnami pěkně potrápil, než se mi podařilo dosáhnout alespoň trochu uspokojivého výsledku. Po několika nepodařených pokusech jsem
na to tak nějak přišel.

Obrázek Obrázek

Na čisto nanesené skvrny:

Obrázek Obrázek

Docílil jsem toho pomocí průběžných rad. Na kartonku jsem si rozmíchal do ztracena terpentýn s černohnědou temperou. Panely na podložce jsem na místech kde jsou
skvrny napatlal lakem rozmíchaným s ředidlem. Po zaschnutí na ně nanesl temperu s terpentýnem a po jejím zaschnutí přebytek otřel ubrouskem.

Dále jsem doplnil podložku ještě "decentně" o pár rostlinek/ plevelu.

Obrázek Obrázek
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

a nestačilo na ono místo položit jen kus řízku? :D :D ...ne,pereš se s tím parádně ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od bernie »

Když už jsi se tak ňahňal s technologií fleku, tak i panel mohl vypadat jako panel. Třeba pro příští stavby najdeš nějaké fotky mého KrA3e, který svým outfitem je hodně blízký tvému projektu.

Držím palec.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od Michal Traj »

Ještě jsem pomocí zředěného herkulesu upravil skvrny ;) jinak díky, snažím se.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32

Příspěvek od Michal Traj »

Jak bych začal. Čas mě tíží, skoro nic nezvládám. Jsem teď v prváku a bohužel není vhodná doba věnovat tolik času téhle
mrše jako doposud. Kdybych teď Kolos odkládal a věnoval se dalším modelům, narůstala by mi tu hromada šrotu a tomu
bych se rád vyhnul. Proto jsem se rozhodl nechat model ve stavu, v jakém ho právě teď má Pan Pivoda, právě on je
vlastníkem skutečného stroje, který právě prochází kompletní renovací. Díky tomuto člověku jsem měl práci usnadněnou a
i touto cestou mu děkuji za poskytnuté rady a podklady ke stavbě.

Obrázek


Tatru jsem dnes dokončil přibližně po půl roce. Se stavbou jsem začal na podzim po akci v Neratovicích, kde jsem Kolose vyhrál.
Začínal jsem koly a skončil jsem právě tak, jak uvidíte teď. Model je i bez mnohých úprav, které stroj utrpěl mou příčinou dosti
propracovaný do detailů. Myslím si ale, že některé části by si rozhodně zasloužily víc. Např kola, skříň oddělující kabinu s korbou,
nebo třeba motor. Celkově na mě tento model působí celkem uspokojivě, jsem rád že jsem se k něčemu podobnému dopracoval,
když se třeba podívám na svou UDS 114. Která moje úpravy dosti odnesla. Doufám že je vidět u mě nějaký posun, protože to je
právě to o co mi jde, zlepšovat se, hledat chyby, uvědomit si co je špatně a snažit se je napravit a do budoucna hledat věci,
které by šly udělat jinak a lépe.
Další model, na který se chystám bude ten, který by měl být zatím to nejlepší, co ode mne uvidíte, teda alespoň v to doufám
a dám si opravdu záležet. Nebude se jednat ani o stoprocentní čistostavbu ani o něco podobného kolosu. Model bude stavěn bez
větších úprav a určitě to bude opět běh na dlouhou trať.
Jeden z důvodů tohoto rozhodnutí je, že já sám mám problém s tím dokončit model tak, abych si na něm dal po celou dobu
co nejvíce záležet. Stavba Kolosu pro mne začala být den ode dne zdlouhavější a náročnější na trpělivost co se týče kompletace.
Nevydržím lepit model tak dlouhou dobu, ale i přesto snad není výsledek nejhorší a ve skutečném životě můžete stroj v takovém to,
bohužel nepojízdném stavu najít.
Dnes byl model ještě doplněn o skříň na nářadí a filtroventilační systém. K modelu je postaven ještě lavor na olej a jeden klíč.
To je ode mne k tomuto modelu asi vše. Doufám že se bude líbit. ;)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeanuss
Příspěvky: 55
Registrován: ned 29.1.2012 9:55
Bydliště: Třinec

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Jeanuss »

Nádhera, máš to fakt moc pěkné. :) A s tím časem to bude čím dál horší, já jsem teď ve druháku a lituji toho, že jsem v 1. ročníku víc nestavěl. :cry:
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Vojta Č. »

Parádní práce. Úžasnej pohled do střev modelu, který bývaj schovaný. A srovnání s tou fotkou skutečnýho kusu je skvělý. Nešlo by zkusit vzít ten model stejnym záběrem ze stejnýho úhlu?
Hnidopišení? Mohlo by být, ale čert to vem. Jediný si neodpustím - proč tam probůh nechali tu radlici? Vždyť se jim tam musela ukrutně motat při demontáži a bude motat při montáži kabiny?
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Kovář »

Je to dobré, sem tam něco by chtělo trošku jemější ruku, ale i tak je to super. Gratulace.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od TomC2 »

Paráda. :shock: Zlepšuješ se opravdu neuvěřitelně... A to je dobře. ;) Držím palec do další stavby. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Pokrok nezastavíš . A to je dobře . Za mě palec nahoru .
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Michal Traj »

Kluci děkuju vám. Moc si toho vážím. Hodně si dávám záležet na zlepšení a naslouchat radám, které v jednom kuse přibývají. Zítra pokud bude hezky Vojto, pokusím se o jednu srovnatelně totožnou fotku ;)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 813 8x8 kolos / vystřihovánky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od vašekh »

Za mě palec taky nahoru, povedlo se ti to a je to super.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“