KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

první co mě napadlo při pohledu na ty fotky: "jak se mu podařilo takhle nafotit opravdový auto?" :shock: Je to naprosto věrná kopie originálu. Jsem zvědavej na výsledek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

kluci díky :oops: vaše reakce mě potěšily...a zaskočily...teď mě čekají kola, už vyřezávám kostry kol. Je to sice šílená práce a od kruhového vyřezávače mám omačkané prsty...ale stojí to za to - lepší pocit než si koupit lasery...:) Tak mi držte palce...
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Kecáš...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj všem... ;)
tééééda to je doba kdy jsem tu psal naposled... :shock: :shock:
ale už mám hotová i zablácená kola, a začal jsem pomalu dělat nádrže...nicméně se přiznám, že to byla docela fuška, ale šlo to parádně. Výsledek se mi víceméně líbí, i když uznávám, že bláta jsem mohl krapítek ubrat...chtěl jsem ho pak ještě dostat dolů, ale jelikož je to směs asi tří vodiček od AK, pigment fixeru a sádry, tak je to docela beton... :lol: :lol: :lol: přemýšlím co ke kolům ještě říct? Guma je natřená tamkou - rubber black, disky pak flat black. Pod ní je rezavá Humbroll H 113, na tom natřený přípravek na oloupání, pak ta tamka a trošku sloupnout...ve finále jsem disky zaprášil vodičkou od AK - Dust effects...co dál?
Nádrže, taková pohodička...opět základ surfacer, na to H 113, na to příjde Tamka XF-67 NATO Green a tu na hranách oloupu...ale to až o víkendu, to už bych mohl přidat i foto s podložkou... ;) ;) ale teď už k fotkám :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Krásně jedeš.
Kolečka suprový. Jen bych trochu odrbal bláto z vršku dezénu. Bude to přirozenější. ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Vašku děkuji...jak jsem psal, odrbat jsem to zkoušel, ale jelikož je to směs několika vodiček od AK, sádry a pigment fixeru, je to jak beton...teda skoro...a nerad bych aby to šlo i s barvou...eventuélně s kostičkou dezénku...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

...ahoj...
...aby se neřeklo že tu jen vegetím a nic nedělám... měsíc po stěhování do nového bytu, mám hotový držák rezervy, včetně bateriové bedny, plus stupačky (ty už jsou nabarvené a foto dodám později)...na tento komplet zbývají doplnit už jen nýty a může se barvit. Jinak, model už stojí na podložce, kterou průběžně dodělávám...
P.S.: vím že to takhle vypadá prasácky, ale je to po přebroušení po napuštění sekunďákem...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj modeláři,
protože počasí není stále koupací, dokončil jsem podložku, včetně travního posypu, přidal trošku bláta, očistil kola, a dokončil držák rezervy s bateriovou skříní...tady je pár fotek...takže směle do mě..
P.S.: mám pocit, že za tu dobu co to stavím to rezne už tak nějak samo...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Přestože jsem zastánce čistostaveb tak toto je pecka :!:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Nebýt té podložky, měl jsem dojem, že nás chceš balamutit reálným kouskem. Moc pěkný.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Už teď to vypadá moc dobře.
Práce je však ještě hodně. ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Stavba parádní, jen mi trošku vadí ten dorasovaný pohon - nepoužitelný kardan a podle podložky je to auto v provozu.
pak hnědé koleje a písková hlína + vhlkost kaluže prostě to nejde moc do sebe...

Jinak ale je to paráda! hraješ si opravdu pěkně!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj
Dekuji za nazor, v zasade ho sdilim taky a uznavam ze na svoji prvni zkusenost s weatheringem a patinou jsem si vybral tezke postredi. Bohuzel, v tomto stadiu stavby se mi jiz zrejme nepodari to zmenit o 180 stupnu a tak se snazim to aspon stavet tak, aby to bylo koukatelne, ale nic nevzdavam a se vztycenou hlavou pokracuju dal ve stavbe...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Však v pohodě. Od toho tu jsou nezaujatý oči. Taky nejsem odborník, ale hold se více člověk kouká kolem sebe, když ty rezavý plechovky člověk lepí.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj Modeláři,
po dlouhé, strašně dlouhé době hlásím další malý postup na KRaZovi... ;)
Mám konečně hotový interiér a oplášťenou kabinu, teda kromě střechy, která je v plánu už brzy. Ale začal jsem dveře, které budou otevřené a na jedněch bude dokonce "stažené" okýnko.
Samozřejmě na kabině a interiéru je ještě hodně práce. Vše ale příjde na řadu v průběhu stavby tak, aby to do sebe maximálně zapadalo.
Fotky se tentokrát moc nepovedly, ale snad z nich bude jasné jak to asi vypadá...takže jako vždy, směle do mě... :ugeek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“