SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tak dobrý je, že už máš na Topola dostatečně velkou poličku :D .
jenčik
Příspěvky: 329
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Trochu mi to připomíná Bakuldovy modely na modelu :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Jednu chvíli jsem si myslel že jsi dělal fotky v minometné sekci nějakého vojenského muzea :lol:
Pavle je to neskutečná práce co tady předvádíš! ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Jako vejce vejci, super!
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Borci děkuji za komplimenty. Krásně se to čte.

Vašku copak o to, polička by byla, horší je, že ten stůl, na kterém to patlám je na tento model poněkud menšího vzrůstu.

Nicméně já mohu prohlásit, že další, celkem obsáhlá etapa tohoto modelu je zamnou. Konečně se mi povedlo vše poskládat dohromady a nainstalovat na rám. V krabičce nezůstal ani jeden díl a já mohu nyní dále pokračovat s čistým štítem.

Osazování šlo kupodivu celkem hladce, místa pro přilepení nejsou úplně shodná s tvarem modelu, ale jelikož jsou ve stejné barvě, tak to naštěstí není takový problém, prosvítají pouze obrysové čáry, které na té tmavé barvě stejně nejsou moc vidět. Co byl ale neskutečný porod, bylo přilepení kardanů, vedoucích od diferenciálů ke kolům. Jen tam ten kardan dostat.... A pak se ho snažit přilepit k diferáku se rovnalo skoro zázraku. Takže jsou tam chyceny pouze na oko a ne úplně přesně, ale jelikož tam vůbec není vidět, tak mi to zas tak netrápí. Hlavně že tam jsou. Mimochodem kardanů je na modelu dohromady 23!. Zavěšení jsou kupodivu všechny krásně v rovině. Tolerance pro mírné doladění při přilepování kol tam ještě určitě bude, takže nemám strach, že by nějaká kola ve finále levitovala.
Pak už stačilo pouze spojit tyče řízení s kolem a bylo dobojováno

Zde již něco málo z fotek. Drobných oděrek a bílých míst si nevšímejte, podvozek ještě projde finální retuší.
Obrázek
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Takže všech 6831 dílů je zatím na svých místech. Ještě mě čekají nějaké dodělávky kolem, a pak dám vale černé barvě a půjdeme na motor. Mám hotovo něco kolem 90ti číslovaných sekcí ze 440.....

Na závěr ještě jedna aktuální. Dnes již asi nic neudělám. Tohle se musí oslavit. Tak zatím :lol:

Obrázek
Umberto
Příspěvky: 482
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Umberto »

Neskutečný kus práce...moc krásně se na to kouká...držím palce ať jde stále tak dobře.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

No mazec. Takovejch kardanů a věcí, co se může podělat. Servis bych tomu dělat nechtěl :lol: .

Jinak Tvůj modelářský um a energie ..... :o .
jenčik
Příspěvky: 329
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Velká paráda! A moc pěkný fotky, všechno pěkně v řadě, jako ruský vojáci :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Na fotkách to vypadá jako by nápravy byly moc blízko a ani se tam pak nevešly samotné kola, jak je to velké. :lol:

Každopádně slepeno je to excelentně. ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pavle nebude škoda tu parádu schovat za kola?
Jak psal Ondra..... excelentní práce!!! ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Smajlíka s tak padlou bradou ještě nenakreslili, tak jenom... "SUPER" :!:
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne.

Borci jsem moc rád že se líbí. Neskutečně moc si toho vážím.

Vašku taky jsem si říkal, že provádět zde servis musí být pěkná sranda. Jen toto vše rozpohybovat....

Brzdič: Dokud si to nenapsal, ani jsem se toho nevšiml. Teď mi to také připadá nějak blízko u sebe :shock: :D Měl bych začít makat na kolech aby jsem si to mohl ověřit :!:

Tak já jdu opět přispět svojí troškou do mlýna. Dneska celkem odlehčeně a na pohodu.
Zhotovil jsem jakousi nádrž, zřejmě na hydraulický olej. A rovnou jsem jí nainstaloval. Rád bych naznačil nějaké rozvody mezi nádrží a převodovkou. Předpokládám, že spolu tyto věci souvisí. Ale jelikož nemám žádnou dokumentaci, tak to asi odpískám. Dělat to z patra stylem tak nějak by to mělo být se mi moc nechce... Kdyby měl nějaký imperialistický špion náhodou nějaké foto tohoto celku, velice rád uvítám.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

A jak jsem řekl. Té černé bylo už za těch pár měsíců dost. Pojďme zkusit něco jiného. Tak jsem se pustil do další části, na kterou se strašně moc těším. Zde základní blok motoru:

Obrázek Obrázek

Pro ilustraci. Práce na něm bude spousty a spousty. :) :)
Obrázek
Zatím vše pěkně sedí. Trochu si pohrávám s myšlenkou motor přebarvit do nějaké stříbrné barvy, po vzoru mistra Hageenmana a jeho Scudu.

Tak se budu těšit na příště.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Pěknej dvanáctihrnek to bude. A to je tam jenom jeden? :?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Neskutečně čistá práce . Škoda že to ve výsledku nepůjde vidět . Ale ta čistota je opravdu super .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Vašek: Jo jo, je tam pouze jeden. Ale je to teda pěkný macek. Vzhledem k tomu, co vše má rozpohybovat se ani nedivím.

Kaktusak: Právě že po zvednutí rakety by celý vnitřek měl být shora krásně vidět. Doufám, že tomu tak bude i ve skutečnosti. Dle dostupných fotek na internetu - není jich moc, je v podvozku neskutečné množství různých rozvodů, trubek, instalací. Pokusím se hecnout a nějak to vše znázornit. Jestli mi to půjde. Pro ilustraci, některé zajímavé fotky jsou zde:

https://englishrussia.com/2010/09/15/ap ... -tractors/

Kdyby se fakt někomu povedlo sehnat nějaké další fotky, velice rád bych uvítal.

Dále jsem popojel na motoru. Definitivně rozhodnuto, motor půjde přebarvit. Ta šedá retuš je děsná. Otázka pro místní stříkače - je lepší motor postavit celý a pak následně celý stříknout základovkou a poté finále? nebo je lepší alespoň základovku aplikovat po částech? Mám strach, že se mi všude barva nedostane... Na druhou stranu lepší se bude lepit teď, než když budou nějaké části již nastříkány. Další otázka jakou zvolit finální barvu. Jestli pozink ve spreji, nebo hliníkovou matnou barvu ve spreji. Přikládám se k druhé variantě. Asi objednám oba spreje a posoudím.

Zde již nějaké foto mého postupu. Lepí se parádně, krásně vše sedí.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

To je zatím vše. Uvítám všechny postřehy a budu za ně velmi rád.

Mějte se
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“