Tatra T 148 VNM / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Tatra T 148 VNM / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Volil jsem něco na prostřídání ke SCUDU a po dlouhém přebírání v mé "hromádce" mi v ruce zůstalo toto Obrázek Obrázek a to z několika důvodů:
1) zelené není nikdy dost
2) T 148 jsem ještě nelepil
3)VNM-ky jsem měl dvě (co kdyby)
4) v poslední době vyšlo několik skvělých kousků, které by stáli za slepení.

Něco málo, ale vše podstatné o předloze najdete třeba zde! Myslel jsem, že jich tady pár bude, ale jestli nejsem úplně slepý, našel jsem jenom "betu". Prozatím hodlám použít pouze dezénky, jinak by to měla být čistá šmikajda. Po dokončení se rozhodnu, zda podstoupím pokus o plachtu.
Tak jsem se do ní pustil a to hezky podle návodu. Začalo to klasicky "černým rourkováním" Obrázek a až jsem to měl pohromadě Obrázek, opět striktně dle návodu jsem to začal skládat . Díl 6c (ten bokem) Obrázek mi vyšel zkrátit o 0,8 mm, což je v návodu zmíněno, že může nastat. Celek pak vypadá následovně Obrázek a zde i s torzkami a listovkami Obrázek Obrázek. Prozatím všechno...
Naposledy upravil(a) haageeman dne pon 15.10.2018 19:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od Shagrath »

Tatry není nikdy dost. Budu bedlivě sledovat. V tvém podání to bude jistě parádní. Uvidíme jak se popasuješ s první kabinou
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Trochu jsem popracoval na valníčku, bohužel po dnešku vím, že mé obavy ze stavby T 148 byli oprávněné, ale postupně... Dál jsem se držel návodu a jel nárazník a tlumiče Obrázek Obrázek, pak motor Obrázek Obrázek a jeho osazení na "rouru" Obrázek Obrázek, ripperácká tatrovácká "rutina", všechno krásně sedlo, geometrie taky povedená, samá radost... Ovšem následovala "boudička řidičova", část to nejobávanější! Začátek byl slibný, kokpit se lepil skoro sám Obrázek Obrázek Obrázek, následovalo zasklívání, které vypadá na fotce celkem schopně Obrázek, bohužel už jen na první pohled... To už jsem valil chybu za chybou (už bez fotek). První jsem zasklil zadní okno a tím si značně omezil možnost pomoci si u lepení "velkého skla", pak se mi sice povedlo hezky natvarovat a slepit obliny střechy, ale při lepení na kostru jsem spěchal. Střecha mi na jedné straně ujela... a výsledek je hromádka zeleného papíru,kousek fólie, použitelná sedačka řidiče a lavice spolujezdců, volant a řadící páka :cry: Tak jsem vytáhl druhý výtisk a budu doufat, že jsem se poučil...
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od pan Tau »

Tuhle kabinu jsem dělal u benziny na první dobrou, ale u sklopky byla ještě lepší. Použil jsem metodu stavby na stránkách RW, ale folii jsem lepil chemoprenem. První tatru jsem dělal obostranně lepící páskou, taky to docela sedlo, ale chemopren se více osvědčil. A střechu kabiny jsem děla bez výztuh.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Výstuhy střechy dávám před vložením dna kabiny do celku, následuje strop, pokus o vyčištění oken ze vnitř a nakonec, již zmíněné, vložení dna kabiny.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Pánové, dík za inspirativní příspěvky, momentálně jsem udělal podruhé interiér a nachvilku pošlu valníka k ledu. Mám však jeden dotaz: jak tvarovat fólii na skla? Snažil jsem se ji (tu ze šmikajdy) natvarovat za studena na přesný tvar přes kulatinu a v ohybu předního sloupku i v okýnkách za dveřmi jsem při určitém úhlu pohledu pozoroval mikroprasklinky, které tvořili celkem rušivou mlhu :!: Ale je to vidět jen z určitého úhlu... Je to běžný jev? Nebo tvarovat za tepla? Dík za rady...
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Zkoušel jsem kulatinu při tvarování ponořit do horký vody. Pak přiložit k fólii a tvarovat. Fólie teplem změkne. Natvarovat to pak šlo celkem slušně. Chce to zkusit na zbytku fólie.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od pan Tau »

Folii jsem dal na trubku od topení a natvaroval. Držela tvar a dalo se s ní pracovat. Dotvarování při lepení kabiny už jsem dělal zastudena.
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od Umberto »

To je dobrej nápad ale spíše na zimu, teď v létě to asi neklapne :lol:
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od pan Tau »

Je fakt, že jsem tyto kabiny dělal přes zimu. Folii jsem tepelně dotvarovával na plášti kabiny. Pod vodou by to nemuselo dopadnout dobře. :lol:
Ještě se dá použít fén, taky jsem to zkoušel.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem se rozhodl Vám to rozlousknout! Nevydržel jsem a kabina k ledu nešla, naopak jsem vyzkoušel Vojtovu metodu z horkou vodou a kulatinou a ono to funguje bezvadně :!: Takže dík za radu!
Takto dopadla ta první budka Obrázek a tohle je už výtvor nový, s použitím tvarování horkou tyčí Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Už se to začíná podobat kabině tatry. Není to top, ale na poprvé (teda podruhé) jsem spokojen, pochopil jsem oč tu běží. Použil jsem postup ze šmikajdy, mírně upravený dle vlastních potřeb. Vynechal jsem žebrování střechy, ale možná středové žebro by nebylo špatné nechat. Přece je občas potřeba si to za střechu přidržet (mám ji lehce promáčklou :( ). Myslím, že to nejhorší z kabinky mám za sebou a teď už to bude v poho. I když kapota a udržení geometrie... no uvidíme!
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Jsem rád, že moje rada byla k něčemu. Osobně žebrování střechy dávám. Není přece ve vystřihovánce jen tak. Když se takto zvádla kabina, i když až na druhý pokus, s kapotou to bude snažší.
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Valník tatra T 148 VNM/Ripper Works/1:32

Příspěvek od Mára79 »

Už s křížkem po funuse, na tvarování folie používám suchou cestu, rukavice a fén. Jinak pěkný a jde ti to pěkně od ruky.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra T 148 VNM / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Lehkej postup vpřed. Budka sedí na podvozku, ale musel jsem ji při lepení trochu šponovat, snad to nebude dělat při dalším postupu neplechu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra T 148 VNM / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Statečně se s tím pereš.
Ta kabina fakt není sranda.
Přeji hodně zdaru. ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“