Právě je čtv 16.8.2018 15:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25
PříspěvekNapsal: stř 13.6.2018 20:34 

Opravdu se těším na každý tvůj příspěvek . PARÁDNĚ slepený .

PříspěvekNapsal: čtv 14.6.2018 9:40 

Fantazie, tohle je vysoká modelářská. :lol:

PříspěvekNapsal: úte 19.6.2018 20:21 

Ňákej tejden jsem zde nebyl a jen mi padla brada. Špica !!! ...a pak už dočista bez slov :!:

PříspěvekNapsal: úte 10.7.2018 21:10 

Čau všichni,
kluci, velké díky za podporu a slova chvály, byl jsem potěšen a překvapen zároveň Vašimi ohlasy. Zase taková hitparáda to myslím ale není. Rozhodně nevadí, když "zanášíte" vlákno příspěvky, jsem za ně rád. Buď poradí a poučím se z nich, když se mi podaří udělat nějakou botu nebo něco přehlédnou anebo prostě jen potěší, když se naopak někdy něco povede ;) Udělat zaoblené přechody na kabině ale kupodivu nebyl až takový problém, čelo kabiny a boční hrany se lepily v podstatě samy, nejhorší bylo udělat rohy na kapotě a na střeše. Tam si pomáhám tak, že z rubu dílu vždy odloupnu vrstvu papíru, aby byl díl co nejtenčí a jednotlivé "pásky" rohů potom postupně lepím k sobě, nakonec z rubu přetřu lepidlem a vyhladím spoje pomocí ocelových kuliček na tyčce. Sadu takových udělátek jsem zakoupil někde na výstavě a koupi vřele doporučuji, protože to jsou zdatní pomocníci.

Teď už ale k dalšímu pokroku...

:arrow: Oprava volantu
Na popud zvenčí (díky Tomášovi S. ;)) jsem se ještě vrátil k volantu a tak nějak od oka jsem ho zkrátil. Naštěstí jsem při jeho vlepování do kabiny nebyl tak důkladný, jak jsem se obával a náprava se obešla bez trvalých následků na interiéru. Na první fotce je původní verze, na druhé potom upravená.
Obrázek Obrázek

:arrow: Kabina
Pak už jsem se mohl věnovat kabině a jejímu dokončení. Ještě jsem si trošku pohrál s čelní maskou nad chladičem. Podle fotek předlohy jsem totiž zjistil, že horní část masky je ve skutečnosti plastičtější s otvory a škvírami. Proto jsem horní část masky odřízl, zmenšil, vyřízl naznačené otvory, podlepil papírem, zaretušoval a přilepil zpět tak aby vznikla ona zmiňovaná škvíra. Bohužel pro mě jsem na tento zlepšovák přišel až po slepení celé kabiny, tak jsem masku musel odřezávat z dílu už přilepeného na modelu. Není to tedy tak čisté jak bych si přál a jak by to mohlo být, kdybych to dělal ještě v placatém stavu na stole, ale snad to je koukatelnější než bez úpravy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

U světel jsem musel z repasu případně barevného odpadu přelepit díl 310c barevným dílem, protože originál díl ve vystřihovánce není barevný a okraje tohoto dílu jsou vidět. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale jsou to jen pracovní rychlovky od stolu focené mobilem a nechtělo se mi kvůli tomu vytahovat foťák a chystat zátiší.
Obrázek Obrázek Obrázek

Blinkry jsem udělal z průhledné fólie. Bohužel dva přední blinkry se mi jakž takž podařily snad po třiceti neúspěšných pokusech a navíc po vytažení fólie se "zamlžily" a jsou tedy v podstatě neprůhledné. Boční blinkry tvoří vyseknutá kolečka z průhledné fólie podlepená stříbrnou hliníkovou páskou.
Obrázek Obrázek Obrázek

Poklopy na střeše kabiny nejsou ve vystřihovánce nijak označeny na podlepení. Já jsem je podlepil alespoň kancelářským papírem a možná by to sneslo i čtvrtku, vypadají pak více plasticky.
Obrázek

Dále jsem na kabinu přilepil zbývající díly jako třeba jakýsi bazmek co vypadá jako dvě zásuvky, dále pak chladič, nárazník, madla, rohože na nárazník a zespodu držák kabiny. Nakonec jsem na čelo a boky kabiny přidal nýtky. Tímto je tedy kabina hotova až na tažné lano a mřížky na zadních oknech kabiny, tomu se ale budu věnovat až někdy v další fázi. Teď mě pomalu ale jistě čeká, abych všechno, co jsem doposud slepil a odložil do různě malých krabiček, zkompletoval do jednoho celku a ten přesunul do jedné a asi pořádně velké krabice od bot :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

:idea: Chyby
* V nákresu chybně označen díl 310L
* Díly 321 a 321a jsou v nákresu chybně označeny jako 314 a 314a
Obrázek

* Díl 310c nutné zaretušovat nebo přelepit z repasu koloru
* Díly 315 vhodné podlepit
* Chybějící díl 317 - vynechané číslování

PříspěvekNapsal: pát 13.7.2018 6:13 

No ty voe!!!! Jsem si skoro vyhodil hubu z pantu!...... Jirko ty jsi machr :o :o :o :o

PříspěvekNapsal: pát 13.7.2018 8:46 

O čistotě práce už jsem asi psal, ale rád to zopakuju: Éto óčeň charóšaja rabóta. :D :D ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina