Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Já používám maskol od Humbrolu. Vždy bez problému. I po dvou letech jsem ho z modelu v pohodě sundal.
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
Vašku díky za tip, určitě vyzkouším.
Vektor jsem zgooglil a vypadá to na nějakou vědu :)
Zkusím, ale moc tomu nedávám, pro mně je strop sem nahrát fotku. :D
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od freeper »

Krásná práce, bude to pěkný model.
Asi jdu s křížkem po funuse, ale jestli je to ještě aktuální, tak ti tu tabulku do vektoru překreslím.
Nevypadá to jako nic složitého, pošli trochu obstojný obrázek a neměl by to být problém.
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
něco málo se děje i tady. :D Ještě jednou moc děkuji za cedulky.
Obrázek
Rozhodl jsem se předělat převodovku, tak jsem ji odřízl a vyměnil za jinou, vypůjčenou z jineho detailnějšího stroje, který přijde na řadu později ;)
Tak snad za to nedostanu moc velkej kopr.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Na podvozku přibyli taky nějaké drobnosti, tak už jen zadní brzdy nějaký matice a půjde do laku. Rozvody vzduchu atd to už není pro mně reálný zhotovit.
Už takhle na to sbírám síly kde se dá. ;)
Obrázek Obrázek
Předělal jsem i rám stolu, nějak se mi přestal líbit... Přibyly i nějaké zásuvky. A zase jsem trochu čítoval s doplňkama. :oops: Pokoušel jsem se i zašpinit stůl a kanystry. :lol:
Uvnitř při pohledu shora to rozmístění doplňků, je to takové zatím chudé, ale když se mrkneme jen dveřmi už je to o chlup lepší. :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
No a do stropu jsem dodělal větrací otvory. Na střechu pak dekly těch otvorů. A teď otázka, nevíte někdo jak vypadají shora ty dekly? Jestli jako dekl v pravo, nebo ten vlevo?
Jde mi o ten vnitří prolis... Fotka střechy nástavby.
Obrázek
Děkuji a zatím pic
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Ta převodovka je boží.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Hmmm dobře ty. :D
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
tak dorazily mi pigmenty. Říkal jsem si zkusim je na pneu a na kolech u tanku už budu vědět. :lol: Čekal jsem zázrak, napatlám a hotovo... :? Ne není to tak, alespoň pro mně ne. :o
Pustim jůtůb, dělám to stejně a nic, džízs, chce to fakt cvik... Už abych měl tohle přebarvovací období za sebou ;)
Obrázek Obrázek
No a stříkl jsem základ podvozku... Doteď cajk, ale pak, ... "voš" kabiny, stáhl sem půlky, nádech a štětec a voda, ... pak voš a začistit, nechat lehce zaschnout a šup ředidlo a začistit.
Ou lítaj mi písmenka v nápisu tatra :? :lol: Zpět k wash, měl jsem málo zalakováno, takže pře washem jsem kapnul vodu a ta se mi rychle vpila do povrchu, takže minimálně 3 vrstvy laku před washem ju... ;)
Anebo jsem jen málo napustil nitrolakem před základovkou...
Na jůtůb to vypadá jednoduše, ale vymrsknout to, to je něco :lol:
Obrázek Obrázek
Ale v celku se to ztratí né ;)
Obrázek
Zatím čus
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Kabina vypadá fantasticky.

Hele ty pigmenty,... já je třeba používám jen dohromady s waschem. Za mně je super tento odstín https://ak-interactive.com/product/kursk-earth/ nanesu to od středu kola ven, nechám to zavadnout asi 20 minut a pak uchošťourem stírám od středu kola ven.

Tady to vidíš na tom kole.
Obrázek
A tady jsem se to kdy snažil udělat stříkací pistolí. NA prachový odstín co byl na kole jsem nanášel zředěný černý odstín zase od kraje ven.
Obrázek

Ten pigment na ráfku je vlastně zalitý tím washem, nejenom že ho na kole přichytí, ale zamezí tomu divnému prachovému efektu co máš na modelu ty. Taky si dělávám kašičku, kdy tem wasch přímo smíchám s pigmentem a pak to nanáším. Po zavadnutí se do toho dá zase šáhnout třeba světlejším odstínem wasche nebo tmavším.

Ty kola bych klidně vlhkým hadříkem očistil a znova přestříkal pokud to nemáš přilepené a udělal bych to tak jak jsem psal. ;)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Co nejjednodušeji, zředěným efektem, třeba tím letní kurská zem natřít celou pneumatiku (aby vznikl opravdu jen lehký film), potom jen na běhoun nanést pigment, štětečkem nebo hadříkem otřít vršky dezénu a zafixovat fixerem.
20190719141947-350593.jpg
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od rybak »

Tady posílám pro inspiraci jak mohou vypadat kola v reálu
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“