Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
tak konečně se mi podařilo dolepit pneu a připravit je na nalepování dezénu.Bočnice jsem stříknul tmelem a přebrousil protože jsem měl strach že když přebrousím hranu a bok dílů 112 b z laseru tak to bude chlupaté a hnusné.(Laserové díly 112b chybí 2 ks).
Obrázek

Zkušebně jsem nalepil dezén na jedno kolo, kostičky na bočnici jsem napustil vteřiňákem a zbrousil. Na bočnici měla být ještě jedna řada kostiček ale ty jsem vypustil, podle mě to takto vypadá lépe. Ve skutečnosti dezén i profil té pneumatiky vypadá jinak, dezén na bočnici začíná asi v prostřed ale od nulové síly což na této modelové pneu nejde vytvořit.
Obrázek Obrázek Obrázek

Na závěr přišla zkouška disků a do některých pneumatik to samozřejmě nepasuje takže jdu zase brousit.
Obrázek

Tady jak vypadá skutečná pneu.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Vždyt je ten vzorek v podstatě stejný . Krásně práce .
Joxi
Příspěvky: 64
Registrován: stř 14.3.2012 11:06

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Joxi »

Rozdíl oproti té skutečné pneu z fotek vidím spíš v absenci kostek ve dvou prostředních řadách. ten dezén je takový "řidší". Spíš je otázka, kde autor čerpal podklady. Tento dezén se mi zatím najít nepodařilo a vypadá spíš jako kombinace několika, co se mi dohledat podařilo. Pneu je asi použita z SS 27 Topol od stejného vydavatele(asi i autora):
viewtopic.php?f=42&t=7693&hilit=maz&start=120" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě popřemýšlej nad strhnutím hrany té druhé figury od bočnice - přechod by za mě vypadal trochu přirozeněji.
Vypadá to ale pěkně a ještě lepší to bude po nástřiku barvou ;)
Držím palce i dál :!:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. V Pavlově vláknu u TOPOLa jsme to už probírali.
Těch rozdílů oproti origo pneu je tam víc, ale na druhý straně, on to na hotovém modelu asi nikdo řešit nebude :D ;) .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
hlásím se s hotovými pneumatikami.Dezén nalepen, boční kostičky zbroušeny, no snad to moře času co jsem nad tím strávil stálo zato.Pneu 2106 dílů, celkem zatím zpracováno 6128 dílů a 2643 šroubů.

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2390
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ten výsledek se ukáže až potom co to nastříkáš základovkou. Až pak zjistíš jestli to za to stálo. :lol: Každopádně držím palce aby to bylo OK. ;)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
Brzdič, díky. Pomalu pokračuji kapotou motoru.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
podařilo se mi dokončit kapotu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nargo.
Příspěvky: 17
Registrován: ned 15.7.2012 20:05
Bydliště: Vysočina

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Nargo. »

Přispívám velmi málo, ale sleduju to tu od samého začátku starého DF.
Absolutní strop! Předvádíš neuvěřitelnou čistotu, preciznost a vytrvalost. Toto je navíc pro mě opravdu nádherná předloha. A kombinace toho všeho je za mě asi jeden z nejlepších modelů na tomto DF vůbec.
Hrozně rád koukám na tvoji práci ať už to byl BAT-M, MTZ, Star, DT30 nebo teď MAZ, předvádiš dokonalou zručnost. Hltám každý nový progres. Díky za to! Tvoje vlákna jsou velmi inspirativní.
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 149
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od OrasM »

Wav. To akože fakt? To ako si dokázal takto spraviť kabínu? To je vôbec možné? Tie úchyty, tie pánty, tie matice, to kovanie pri otváraní kabíny, normálne tomu nemôžem uveriť že sa niečo také vôbec dá. A k tomu je to spravené čisto, krásne a maximálne detailne. Jedným slovom WAV.
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od WIKING »

Nargo. píše:Přispívám velmi málo, ale sleduju to tu od samého začátku starého DF.
Absolutní strop! Předvádíš neuvěřitelnou čistotu, preciznost a vytrvalost. Toto je navíc pro mě opravdu nádherná předloha. A kombinace toho všeho je za mě asi jeden z nejlepších modelů na tomto DF vůbec.
Hrozně rád koukám na tvoji práci ať už to byl BAT-M, MTZ, Star, DT30 nebo teď MAZ, předvádiš dokonalou zručnost. Hltám každý nový progres. Díky za to! Tvoje vlákna jsou velmi inspirativní.
Lépe už to napsat nelze a nezbývá, než souhlasit :!:
Díky .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Děkuji pánové.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
na tahači schází už jen pár drobností které průběžně dodělávám. Teť jsem začal podvalník a bude to pěknej kousek, délka hlavních nosníků je 33cm.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 635
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
nosníky jsem spojil pomocí příčníků dohromady, doplnil jsem vzduchojemy, naváděcí lišty a nějaké drobnosti. V jednotlivých polích je ještě podlaha z prken ty udělám asi z balsy a chybí dodělat rozvod vzduchu ale to až budou všechny části podvalníku pohromadě.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Skvělá práce Vojto.
Jen koukám a koukám.
Po tom předchozím masakru se zdá být práce na podvalu taková oddychovka, ale zase jsou to velké rovné díly, takže hlídat kroucení ....
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“