SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

haageeman píše:Je jedno, co to je, ale co z toho na konci vyleze. A to ti, co už Tě nějakou dobu sledujeme, víme už teď. Opět parádní kousek :!:
Díky ale já bych to zase tak nepřeháněl ;)

Opět přibylo pár drobků: hever, tomahavk, kleště a nějaké dva předměty o kterých jsem si nebyl jistý co přesně to má být. Tak jsem je povýšil na "pumpy" nebo něco takového.
Zároveň se mě podařilo ošroubovat celý spodek a tím pádem je Puma umístněná na tréninkových kolech a v "chlívečku"
Obrázek Obrázek Obrázek
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od WIKING »

K čemu slouží tréninková kola a chlívečky?
Udržení geometrie podvozku nebo je v tom ještě jiný fígl?

A jako všichni musím jen smeknout,krásná práce.... A dál se pokoušet přiblížit se tvému umu.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

WIKING píše:K čemu slouží tréninková kola a chlívečky?
Udržení geometrie podvozku nebo je v tom ještě jiný fígl?
Původně to posloužilo pro udržení geometrie podvozku při jeho sestavování.
Teď slouží "chlíveček" proto aby se model nehýbal. Budu na korbu lepit ještě nějaké díly takto se mě s ním bude líp manipulovat. A tréninkové kola jsou z toho důvodu, aby Puma nestála na "břiše" které je komplet osazené matkama.
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od WIKING »

Dík za vysvětlení,nezapřeš zkušenosti ,jistě získané léty dřiny,odříkání,potu a slz..... ;)

Právě díky těmhle vychytávkám má tohle forum tak SUPER úroveň,nemluvě o kvalitě českých stavitelů.
Když vidím ,co jsou schopni veřejně prezentovat někteří "lepiči" např.na PaperModelers.com, tak musím parafrázovat Kelišovou: Velebnosti,a du b.ejt....

Zlatý český ručičky a hlavičky se prostě nezapřou.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak ono toho odříkání, slz a dřiny až tolik není....pot ten ano, hlavně v létě :-D A ty zkušenosti..... žádná sláva to není. To jsou tady jiní machři ;)
Tady na DF se dá načerpat plno inspirace, nápadů a dost lidí tady i dobře poradí. Za mě o 100% lepší jak fejbůk.

A teď číča ;)
Tady tu část jsem se snažil oddalovat co to nejvíc šlo..... kanystry. Nevím proč ale nerad je lepím a výsledek je podle toho znát. Chvíli jsem uvažoval že bych je na Pumu nedal, ale když autor na místě přilepení pleskne "číslo jak kráva" tak mě nic jiného nezbylo. Možná to chtělo trochu úprav ale mě to prostě nebavilo :?
Jen tak na zkoušku jsem je položil na blatníky a..... bylo by to bez nich docela prázdné. Takto ta "obložená" Puma nevypadá až tak blbě. A ve finále začínám litovat toho že jsem se jim nevěnoval trochu víc péče :roll:
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Spěchám a na výsledku to je znát :roll:

Obložil jsem blatníky kanystrama (ještě pošpekuluju nad nějakýma přezkama), světla jsou taky na svém místě a udělal jsem příklopy průzorů - všechny otevřené.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Jestli jsem u kanystrů psal že se mě do nich nechtělo, tak do kol se mě nechtělo tuplem! Je jich sice jenom 9 mě se do nich prostě nechce. Jaksi se s tím plácám a ne a ne to dodělat.
Na čistotu moc nehleďte.... pneumatiky budu barvit. Tady ta divočina (černý běhoun, šedé boky a ke všemu ta světlá čára v prostřed) se mě nelíbí.

Takže zatím je rozpracované tady to málo
Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Ono to ňák pude! ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

No tak to nakonec ňák šlo
Není to ideální ale líp to asi neumím. Měl jsem v plánu je nechat stříknout ale nakonec na to stačil řídký herkules. vodovky a trochu křídy.
U toho dezénu jsem věřil autorovi a až po přilepení prvního kusu mě došlo že nějaké slabší podlepení by to sneslo. Ale všech 9 kusů už bylo vyřezaných a znovu pitvat se mě to nechtělo........ ale tak dejme tomu že je předposlední válečný rok.... Němcům se nedostává surovin...... Zásobování už taky není co bývalo....... tak proč by nemohla mít Puma sjeté gumy :-D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

V poslední době to tu je samé kolečko. :D Dobrá prácička.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Já bych řekl, že ty kola jsou luxusní. ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové :)

Udělal jsem disky všech osmi kol a zjistil jsem jednu zásadní věc. Nenalévat se Plzní a 20ti letým rumem když chci druhý den lepit......... to fakt nejde dohromady a výsledek podle toho taky vypadá :oops:
Obrázek Obrázek

Prostě velké kola mě nejdou..... budu muset trochu potrénovat :?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Postavil jsem Pumu na kola.
Zbývá ještě pár drobností a bude konečně finito :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Nojo, člověk se pro nějaký model nadchne, lepí, lepí a pak najednou se dostane do fáze, že ho to ukrutně nebaví a dodělává to jen z nutnosti. :)

Ale vypadá to super. ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Brzdič píše:Nojo, člověk se pro nějaký model nadchne, lepí, lepí a pak najednou se dostane do fáze, že ho to ukrutně nebaví a dodělává to jen z nutnosti. :)
Ondro asi mě nezbývá než s tebou souhlasit. Už mě to potkalo podruhé a i podruhé jsem to ustál ;)

Minule jsem postavil Pumu na kola a dnes je moje působení ve VDT u konce..... tak doufám že jsem vás moc nenudil ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ty fotky jsou strašné, ale s tím bídným světlem bohužel nic neudělám..... snad jen si příště vzít někoho aby mě svítil :-D
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“