Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od rybak »

Tohle bude veliká paráda.
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý den.. večer

Děkuji pánové :)

Tak tu mám zase report o dalším postupu ze stavby ávéčka. Tento týden mě to nějak nešlo a do práce jsem se musel hodně nutit :? . Vlastně jsem jenom sestavil dohromady již dříve vyrobené části. Do rámu přišla nosná roura zároveň s motorem, potom jsem začal pracovat na předních nápravách. Výroba homokinetických kloubů mi trvala dlouho, musel jsem je několikrát předělávat, nakonec to dopadlo snad dobře. Po zkompletování a nalepení na rám jsem ještě připojil nárazník a další drobnosti.
Omlouvám se za horší kvalitu fotek, ale končím většinou pozdě večer a přes den toho času moc není :oops: .
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec jsem se ještě rozhodl udělat pár drobností jako tažné tyče a podpěry do kterých přišly proužky papíru pro zpevnění.
Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jde Ti to moc dobře.
Chuť modelařit občas kolísá, zvlášť když na to není klid.
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý den

VašekS děkuji :) jo s tou chutí je to svatá pravda.

Tentokrát to s tou chutí do stavby nebylo tak hrozné. Pokračoval jsem sestavením turbodmychadel a výfukových svodů. Použil jsem originály z vystřihovánky, protože ve 3D provedení by mě to trvalo asi sto let :roll: . Dále přišel na řadu rám s výfukem a filtry. Nejdřív jsem přemýšlel jestli filtry osadím, abych měl přesný sklon k hokejkám na kabině, ale dal jsem je tam a pak se ukáže :?: .
Obrázek Obrázek Obrázek

Další prací byla nádrž hydrauliky a skříně. Jelikož žádné vázací prostředky vyrábět nebudu tak nechám otevřenou jenom horní skříň. Při osazení nádrže na rám se mi stalo, že drobně narostla a skříně nebudou přesně slícované s podestou. Naštěstí to jsou jenom desetiny a nemělo by to vadit.
Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý den

Další neděle a mám tady zase report ze stavby. Dokončil jsem pravou skříň a nádrže na PHM. Opěru výložníku, díl 35z jsem nechtěl dělat z drátu a tak jsem si díl vyrobil z náhradní plochy.
Obrázek Obrázek Obrázek

Skříně a všechny drobnosti na nich jsou hotové a příště se přesunu na zadek auta. Rezerva je jenom na zkoušku.
Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý večer

Tentokrát tady mám dokončenou zadní část auta. Bočnice opěry výložníku jsem trošičku dodělal a ještě přidám matky to samé jsem udělal u tažného zařízení. Čepy závěsů dodělám později a SPZ si musím vytisknout.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

To by šlo! ;)
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý den

VašekS díky :)

Nejdříve bych chtěl všem trochu opožděně popřát do nového roku..hlavně zdraví a pevnou ruku při patlání :) . Před svátky se nějak moc nakupilo práce a potom už nebyla ani nálada a potřebný klid. Nakonec tady přesto mám malý posun při stavbě ávéčka. Dokončil jsem nějaké drobnosti desky k podpěrám a kanystry. Potom už nezbývalo než se pomalu pustit do kabiny. Začal jsem podle návodu motorovým tunelem a podlahou a tady se mi povedla solidní bota :? když se mi propila barva na tunel.. :roll: nějakou dobu jsem přemýšlel co s tím, ale nakonec s tím nic dělat nebudu a když Tatra tak i fofrklacek s předvoličem..
Obrázek Obrázek Obrázek

Dál jsem udělal sedadla s lavicí a palubovku, tím pádem je vnitřní část hotová a začnu se zaobírat skeletem kabiny.
Obrázek Obrázek Obrázek

zatím..
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Bakendrid »

Ten volant je luxusní ;)
krásná práce
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý den

Bakendrid díky :)

Dalším pokračováním je skelet kabiny. Fólii na okna jsem přilepoval oboustrannou páskou. Největší obavy jsem měl při zasklívání čelního okna, ale naštěstí to dopadlo dobře. Při stavbě jsem postupoval podle návodu co má RW na stránkách. Stavba proběhla úspěšně a pak přišlo to nejhorší, dostat dovnitř palubovku :? .Podle zmíněného návodu na stránkách se má díl před čelním sklem v tomto případě 22f podlepit 0,5 kartonem. Asi sem někde udělal chybu, protože se mi pořád nedařilo dosáhnout 1mm mezery ve spodní části. Neustále mi zavazela přístrojová kaplička. Díl na straně řidiče, jsem musel složitě odbrusovat, abych tam kapličku dostal. Nakonec jsem za pomoci velkého kladiva palubovku na její místo dostal :P
Obrázek Obrázek Obrázek

Oproti palubovce šla podlaha do skeletu naprosto přesně. Dodělal jsem další části a usadil kabinu na rám. Stupačky bylo potřeba trošku zkrátit a upravit, ale šlo o drobnost.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý večer

Další neděle a je tady malý postup mích prací. Sestavil jsem drobnosti patřící na podvozek, nářadí jsem se snažil vytvořit 3D a pak vlastně jenom dal dohromady vyrobené díly. Ještě něco málo chybí, ale strojní podvozek je vlastně hotov.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý večer

Podvozek už mám až na pár drobností hotov tak jsem se pustil do nástavby. Nejdřív jsem vyrobil podestu, potom mi padla do oka kladnice. Hák jsem se pokusil udělat alespoň trochu plastický. Další částí byl krakorec. Koncové části jsem podlepil mm kartonem pro zpevnění, ale vůbec se mi nezdá červeno-bílé šrafování na dílu 70f :?: , ale asi to tak má být :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Hezká práce, retuš, tvarování i lepení. :)
prusanak
Příspěvky: 24
Registrován: ned 12.4.2015 13:58

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od prusanak »

Dobrý večer

Brzdič díky od takového mistra potěší :)

Tento týden jsem pokračoval výložníkem. Do vnitřní části jsem pro vystužení vložil opět smotané pásky. Díly 64p se mi po vyřezání moc nezamlouvaly a tak jsem je nahradil plastovými profily. Výsuvná část mi sedla naprosto přesně asi až moc, protože jde hodně zlehka.
Obrázek Obrázek Obrázek

Zbylé části už byly maličkosti a přidal jsem jen pár drobností.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatím...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 815 AV-15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Pěkně ti to odsýpá a taky se mi hodně líbí zpracování. Jen dál, jen houšť!
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“