Modelik

Moderátor: Vojta Č.

Odpovědět
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Modelik

Příspěvek od numi »

Koukám tak psali, že offset je drahý a proto musí přejít na laser tisk ale modely jsou i přes laser tisk ještě dražší. Takže mi to přijde jen jako tah jak vydělat víc peněz.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Modelik

Příspěvek od fox »

Asi je drahý - všimni si že dřív vydali 1000ks v nákladu, taď vydávjí 200ks v nákladu.Finančně je to vyjde možná nastejno. Pokudy by vydali 200ks offsetem vyjde to o dost dráž. Navíc offsetový náklad 1000ks mají v prodeji ještě další 9-10let. 200ks se prodá rychleji = rychleji se vrátí náklady na tisk = rychleji mám finance na další projekty. Cena pro modeláře je o něco vyšší. Bohužel.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Modelik

Příspěvek od pahejl69 »

Hoši hoši zamyslete se když tu špekulujete :lol: ofset tisk - platíte komplet náklad a čekáte na návrat. Digi tisk natisknete jen objednané množství a operativně dotisknete požadované množství (třebas 1 000 000 ks) - návrat okamžitě ;)
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: Modelik

Příspěvek od MDK »

Jistě, digi tisk je zdarma a návrat je okamžitý, za předpokladu, že to někdo bude chtít koupit. Modelik doprodá ty ležáky ve skladech, co mu tam leží už milion let a ty digi srandy si naloží do octa. GAME OVER.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Modelik

Příspěvek od JakubSDK »

Však Ondra pravdu má, že digi tisk je návratný hnedle ;) Na offset by musela být velká poptávka aby se to vyplatilo, když minimum je 500-1000ks :?: a ta není...
Takže digi tisk, je určitě dobrá volba vydavatele ;)
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Modelik

Příspěvek od numi »

Jakube ano ale pořád zvyšují cenu a jak mám info tak se ten digitisk moc neprodává. Ten pokles je dost výrazný. A při konkurenci která si drží ofset to nemusí dopadnou dobře. Proto asi zvyšují ceny ale to moc dlouho nepůjde a je možné že Modelik brzy bude jen historie.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Modelik

Příspěvek od JakubSDK »

Tak to je potom jiná... Je jasné, že digi se nebude moc dobře prodávat, pokud ten či onen model seženu jinde v offsetu a za lepší peníz. Podle toho, co píšeš to bude spíš poslední záškub před smrtí... Hold offset je offset ;)
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Modelik

Příspěvek od weselan »

Tak on podle mě Modelik tento rok moc zajímavých modelů nevydal.Navíc ten přechod na lejzr tomu taky moc nepomohl.Dokonce první modely byly tištěné jinou technologií než ty další,takže spíš takové testování,to taky na důvěře moc nepřidá.A ty zmenšené lokomotivy se taky asi moc nechytly,kdo lokomotivy kupuje tak má doma velkou,proč jít znovu do malé.A že Modelik bude končit se vykládalo už tak dva-tři roky zpátky a pořád funguje
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Modelik

Příspěvek od numi »

Já netvrdím, že bude končit jen vím že mu dost klesly prodeje. Jako lokotky má parádní a nemá v nich takové chyby jako answer. Například loni v Brně sám majitel GPM tvrdil, že neví jestli bude pokračovat v novém roce. Jde o to, že trh je modely přesycený. Vždyť před 10 lety tolik vydavatelů ani nebylo. A těch modelů je tolik, že nevíš co koupit. A lidé taky už jsou více vybíraví a nemají tolik peněz. Jediný který nemá problém je Halinski. Ten vydá nejméně ale zato kvalita je o třídu výš než ostatní. A vše vždycky vyprodá.
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Modelik

Příspěvek od hromadko.s »

Protože Numi má novou sběrku, a mě by se docela líbila lokomotiva Bulgar... Zkusil jsem slepitelnost digi tisku Modeliku na T-3-A Ferrum a zjistil následující:
Tisk se při střihu i řezu třepí
Při ohybu praská, navlhčovat jsem nezkoušel. Abych každý ohyb namáčel, nebo na něj slintal :x
Můj oblíbený nitrolak ho rozpouští
Zafixování herkulesem nebo akrylovým lakem nemá smysl
Retuš hodně problematická, vzhledem k tomu, že tisk je lesklý
Asi je toho ještě víc, na co bych přišel
Řešení je možná lepit z kopie, nebo přebarvit
Takže za mě: Modelik a digi tisk nee :cry:
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: Modelik

Příspěvek od MDK »

Samozřejmě, to jsou známé nevýhody digi tisku, které prostě odstranit nejdou, ani kdyby to modelik tiskl na laserové tiskárně v NASA.
Při laserovém tisku papír barvu nenasaje, pouze se k papíru přilepí tenoučká vrstvička barvy a ta se při namáhání může odlepit (a ona to udělá).
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Modelik

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ano jsou to nevýhody digi tisku......to ale potom stavba modelů nebaví, když se barva drolí a odírá pouhým dotykem lehce zvlhlých prstů. To je kolikrát na mrtvici a zahození rozdělaného modelu do koše. Přitom jsou takto tištěné modely krásných předloh.
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Modelik

Příspěvek od hromadko.s »

Uvidíme, jaký s tím bude mít modelik úspěch.
Docela by mě zajímalo, jak se k tomu staví modeláři v Polsku.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Modelik

Příspěvek od mahdy »

Mám kompletní železniční techniku od Modeliku. Drukem cyfrowym jsem s Modelikem skončil - aspoň ušetřím. A jak jsem slyšel, nejsem sám ..... škoda
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Modelik

Příspěvek od Lukáš »

Nechápu, proč to teda dělají. Vždyť je to cesta do pekla...
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - Polsko“