Albatros

Moderátor: Vojta Č.

Odpovědět
MECH641
Příspěvky: 95
Registrován: sob 21.4.2012 17:58

Albatros

Příspěvek od MECH641 »

Zdravím,
dnes na mě v knihkupectví LUXOR vykoukla novinka Vystřihovánky - České hrady.
Je to reedice starých vystřihovánek a obsahuje Karlštejn,Kost a Zvíkov.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: ALBATROS

Příspěvek od Shagrath »

Obrázek

Vypadá to, že se nám Albatros vrací. Každopádně zajímavý počin, který určitě stojí za koupi.

Cena více než příznivá
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: ALBATROS

Příspěvek od David S. »

Dnes jsem sešit držel v ruce v jednom knihkupectví.
Bohužel je to vytištěné na lesklém papíru. :cry:
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 848
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: ALBATROS

Příspěvek od numi »

Tak pokud je to lesklý papír tak to kupovat nebudu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: ALBATROS

Příspěvek od kaktusak »

Lesklý papír !!!!! To snad ne .
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ALBATROS

Příspěvek od Standa F. »

Měl jsem dnes výtisk v ruce - není to teda úplně glossy paper (vyloženě lesklý jako sklo), ale pololesk určitě ano => prostě si slepíte hrady po dešti 8-) .
Poněkud vypálený laserový tisk, urputná lepená vazba skoro až k dílům vystřihovánky... no, jen pro skalní fandy => bohužel jsem nezakoupil, i když bych jinak obdobné projekty rád podpořil.
Ovšem je to tlustý výtisk za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: ALBATROS

Příspěvek od Venca 21 »

Ten Zvíkov jsem, jako skalní Písečák, asi před 20 lety lepil ze starého originálu. Jednotlivé části seděly dobře, ale když jsem je dával dohromady, tak to vůbec nepasovalo a celý slavný hrad v návalu vzteku dopadl velmi neslavně. A dodnes nevím, zda to bylo, nebo nebylo mojí nešikovností. :D
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: ALBATROS

Příspěvek od sepecat »

Za mě zklamání. A to jsem se na to docela těšil.
Jako laserový tisk mi to úplně nepřijde, ale bojím se do toho škrábnout, aby se to opravdu neoloupalo. :)
Čistě z nostalgie to nějaký čas nechám v archivu. Lepit to určitě nebudu. Dnešní papíráky jsou úplně jinde.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: ALBATROS

Příspěvek od rybak »

Máme tady další pokračování vystřihovánek z Albatrosu.
Vystřihovánky - Slavná auta z Kopřivnice
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/882 ... oprivnice/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jsem zvědavý, jaký bude použitý papír tentokrát.
MECH641
Příspěvky: 95
Registrován: sob 21.4.2012 17:58

Re: ALBATROS

Příspěvek od MECH641 »

Právě mi dorazilo a vypadá to,že kritika z minula zabrala.Papír je OK.Tlustý sešit se dvanácti auty.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: ALBATROS

Příspěvek od SKY »

nebejval kdysi Karlstejn i s kopcem? :) ty ostatni nevim, si z detstvi nepamatuju :)
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: ALBATROS

Příspěvek od Marson »

V původním Albatrosu byl tak jak je nafocený na obálce. Ještě ho mám doma po dědovi a jeho stavbě. :-)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ALBATROS

Příspěvek od Standa F. »

Po třech českých hradech a kompletní sadě kopřivnických autoveteránů připravil Albatros, ve spolupráci s týmem papírových archeologů v čele s Josefem Kropáčkem, další reedici dávných „Plastických vystřihovánek“: trojici známých pražských památek od Vladimíra Kováříka a jeho staršího syna.
Upoutávka na tuto novinku již figuruje na webu nakladatelství, objevit by se měla 25. 4., na pultech pak od 29. 4. 2024: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/917 ... e-pamatky/
...výtisk obsahuje i profil Vladimíra Kováříka a jeho dvou synů, s dosud běžně neznámými informacemi o těchto osobnostech.

Albatros letos slaví 75 let své existence (včetně původního SNDK), což nás přimělo vytvořit přílohu k této publikaci, extra dáreček modelářům a sběratelům: katalog všech vystřihovánek vydaných SNDK a Albatrosem.
Katalog bude vycházet postupně, na etapy, vždy 16 stran A4, které budou součástí tohoto a dalších zvažovaných sešitů vystřihovánek. Sestaven bude chronologicky: SNDK, Albatros, knihy a propagační vystřihovánky. Závěr by měl obsahovat rejstříky a stručné profily autorů. Celkový rozsah: max. 80 stran rozdělených na pět částí; předpokládané zakončení tohoto „románu na pokračování“: v roce 2026.

Děkujeme za přízeň a za Váš zájem! ;)
Přílohy
Prazske_pamatky-cover.jpg
Katalog-SNDK-nahled.jpg
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - ČR“