Mega Graphic

Moderátor: Vojta Č.

Odpovědět
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Mega Graphic

Příspěvek od bronek »

Ono Pavle, offset je na ústupu jen proto, že většina vydavatelů přešla z ekonomických důvodů na laser. Přitom si myslím, že hodně lidí by uvítalo raději offsetový tisk jako já.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Mega Graphic

Příspěvek od Nafe_CZ »

Souhlasím.
Já určitě radši lepím ofsetové modely než laser.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega Graphic

Příspěvek od Jarda F. »

Když to zde pročítám, nedá mi nepřipsat za sebe taky jeden hlas za ofset...při nákupu modelů to začíná být pro mne jeden z rozhodujících bodů, několikrát jsem měl v ruce hezkou předlohu, zajímavý model...ale dokáže mne bohužel odradit tisk...co se MG týče, kde mohu posoudit tak autobusy, škodovky,...Skvělé modely, krasná práce a radost z ní...ale vyjít další v laseru, asi bych do toho už nešel...

P.S: Nějaké nové RTO by nebylo na škodu 8-) :)
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Mega Graphic

Příspěvek od Venca 21 »

Tak jestli se to tady zformovalo do jakéhosi referenda o dalším busu v ofsetu, pak zvedám ruku, mačkám hlasovací tlačítko a jednoznačně hlasuji PRO NÁVRH :)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Mega Graphic

Příspěvek od JoseFxx »

Chlapy, 4 lidi nejsou kupní síla na ofsetový tisk. A celkově není takový zájem,trh se nasytil a nový modeláři nepřicházej v takovém množství.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Mega Graphic

Příspěvek od mahdy »

Já jsem taky pro ofset. Laser byl hlavní důvod proč jsem přestal kupovat modely. Naštěstí mám zásobu ofsetů na několik životů ....
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Mega Graphic

Příspěvek od mára »

Osobně si myslím, že modrá linková RTO s vlekem by byla dostatečně atraktivní a prodávala by se rozhodně více než např. Karosa ČSA nebo ta nepovedená fialová Karosa. Ale je to jen můj názor a vydavatel to může vidět jinak.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Mega Graphic

Příspěvek od Nafe_CZ »

To RTO čko s vlekem bych bral hned.
kopek
Příspěvky: 48
Registrován: sob 21.1.2012 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega Graphic

Příspěvek od kopek »

Přesně tak modro bílý linkový RTO s vlekem by byla bomba :!:
Navíc pokud i ofsetem, tak co si vice přát :)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Mega Graphic

Příspěvek od komar »

...i mně je offset bližší, ale i laser má zcela jistě početnou skupinu zastánců...
Obrázek
8-)
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Mega Graphic

Příspěvek od Tapan »

komar píše:...i mně je offset bližší, ale i laser má zcela jistě početnou skupinu zastánců...
Obrázek
8-)
Myslíš v řadách vydavatelů? Tady ti největší "zastánci" max. konstatují, že se s tím dá jakž takž pracovat...
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Mega Graphic

Příspěvek od komar »

:arrow: tapan - já měl na mysli skupinu okolo F1 a sportu zejména... Domečkáři nebo vojáci určitě dar přítele Lasera favorizovat nebudou...
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega Graphic

Příspěvek od Pavel Skokan »

Jak zde již bylo napsáno někteří vydavatelé přešli na laser tisk z ekonomických důvodů. A proč ? Protože se už moc neprodává a tak pokud to vydáte ofsetem, tak se Vám v současné době náklad 600 ks válí 2-3 roky doma a leží Vám v tom peníze. Takže musíte mít dost peněz aby jste si mohli dovolit je v tom nechat válet.
Jen modelařina Vás na tomto našem malém trhu neuživí, pokud nemáte zajištěn vývoz do zahraničí. Tak k tomu děláte ještě jiné věci. V mém případě je to laser a konstrukční práce ve 3D software.
Dříve se na nový model dalo vydělat pouze prodejem papírových modelů. Což dnes již moc dobře nejde, když přijedete na akci s novinkou a prodáte 9-15 ks. V dřívější době se Vám v pohodě prodejem novinky na akci ihned vrátil ten největší výdaj za tiskárnu. Prodávalo se 50-70 ks.
Dnes tedy musíte nejprve sehnat peníze a pak jít teprve do tiskárny. Tak to vidím tak na 1-2 novinky ročně. Přestaňte se tedy zbavovat archivů, nastává utahování opasků co se týče ofsetového tisku.
Toliko tedy mé zkušenosti ze současného stavu trhu s papíráky v ČR.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mega Graphic

Příspěvek od kaktusak »

Pavle ale toho RTOčka s vlekem , by se prodalo slušné množství . To by nemusel být ležák , podle mě by se to kupovalo jak na střihání tak jen do archívu .
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Mega Graphic

Příspěvek od JoseFxx »

Kaktusáku, moc by se ho neprodalo, ta doba je prostě pryč. Lidi se spíš modelů zbavujou, a že se najde 10 modelářů co křičí, že chtěj vydávat v ofsetu. To se moc vydavatelům nevyplatí.
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - ČR“