Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Moderátor: Vojta Č.

m0ucha
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 17.9.2015 19:51

Re: Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od m0ucha »

nebude Audi A1/A2 a S1?
m0ucha
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 17.9.2015 19:51

Re: Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od m0ucha »

ano od YMJR , ale nema interier, ano premyslel jsem se do toho pustit na kolene, ale ... zatim jsem se nedokopal.
Nicmene A1/A2 neexistuje pokud vim.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od Aki »

týjo, ač neautař, tuhle krásku mít musím :) jsem se do ní zamiloval už když ji dal do kupy Vyškovský.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od yvan »

Poněkud se zpožděním, ale konečně je to informace už dříve tady zveřejněná, takže telegraficky.

Další model ze série už je v prodeji, obálka vypadá takhle:

Obrázek

Název modelu: Peugeot 405 T16 GR
Popis modelu: Vítězný vůz závodu Pikes Peak 1988 Ariho Vatanena
Měřítko: 1:24
Autor: Michal Ružička
Rozsah: 3×C4 stran s díly, 1×C4 návodné kresby
Cena: 170,-Kč

Obtížnostně je to jako u Michalových dříve nakreslených Lancií, takže interiér je volitelný, stejně jako motorový prostor. Počítá se s tím, že buď bude oboje, nebo ani jedno, protože dovnitř na motor je samozřejmě vidět přes skla. Kola jsou zatáčecí jako u předlohy, takže s natočením předních kol se mírně natočí i kola zadní nápravy. V kabině je ochranná klec ke stvoření z nepapírových materiálů, kterou lze vynechat (pozice pro ni nejsou schválně výrazné). Rám za sedadlem je alternativní papírový díl, stejně jako rám nad motorem. Na výběr jsou dvě varianty disků kol, v závodě byly průběžně použity obě. No a pokud nahradíte mřížky v nárazníku síťkama, tak bude vidět na chladiče 8-)

Sešit je už v prodeji, premiéra byla na výstavě v Dubenci. V Neratovicích každopádně bude k dostání. U Betexy jsou už ke koupi laserem vypalované vzorky pneumatik. Vzhledem k charakteru vzorku to určitě stojí za to použít.

V dohledné době by měly být tamtéž dostupné i vzorky na RSC-008 Lancii Deltu S4 Jolly Club, která má na San Remo taky šotolinové obutí.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od Ali »

Nádhera.
Vánoce můžou začít :D
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od cenda »

Mám dotaz k modelu Peugeotu 405. Model jsem dostal jako dárek a na jedné straně dílů jsem našel chyby v tisku (viz. fotky). Některé linky se budou dát domyslet, ale nepůjde to u všech. Jsem jediný, kdo to tak má, nebo je nás víc?

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od JakubSDK »

Ano, je to tak, některé linky se opravdu ztrácejí...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od yvan »

Nemám sešit aktuálně u sebe, ale z fotek vidím (pokud vám to pomůže), že čáry, které chybí, jsou výhradně buď svislé, nebo vodorovné (podle kolmic sešitu). Křivky a šikmé linky tam jsou všechny.

Což samozřejmě není aktuálně výhra, spíš štěstí v neštěstí. Uvidíme podle rozsahu.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od JoseFxx »

No pěkná dokreslovačka, spíš bych řekl pěknej průšvih. To víš karma yvane :lol:
Naposledy upravil(a) JoseFxx dne úte 18.12.2018 5:46, celkem upraveno 1 x.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od yvan »

Předem velká omluva všem, kteří si sešit zakoupili. Jak to tak vypadá, týká se chyba bohužel více než jednotek kusů. Závada není jen na vašem přijímači.

Pro majitele modelu je na odkazu níže dostupný náhled na třetí stranu modelu. Náhled je v 300 dpi PDF. Dá se tedy využít i pro vytištění, ovšem pozor na to, že je to C4, nikoliv A4. Většině z vás tak asi poslouží spíše jako pomůcka pro dokreslení linek, případně návod, kudy řezat.

RSC-012_Fix.pdf

Tak snad to nebude pro případné stavitele příliš odrazující.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od JakubSDK »

Paráda Yvane, to se určitě využije a v tiskárně se to dá vytisknout na A3, takže no problema 8-) ;)

Díky Jakub.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od dravec »

Děkuji velká pomoc.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od AmatER »

Ono to jde vytisknout i doma, ale zabere to trochu víc laborování ;)

!!! UVEDENÝ POSTUP PLATÍ JEN PRO ADOBE ACROBAT READER DC !!!

V tiskovém dialogu rozklikněte v části Tisknuté stránky pod okénkem výběru konkrétních stránek šipečku Další volby a zatrhněte Současné zobrazení. V náhledovém okénku vpravo se objeví, jak bude výběr vypadat na stránce, takže lze vyzkoušet, jaká velikost náhledu se bude hodit pro optimálně-efektivní využití plochy papíru (mě vyšlo 125 %). Samozřejmostí musí být zatržená položka Skutečná velikost v části Velikost a zpracování stránek! Pak lze poslat do tiskárny, posunout náhled a vytisknout další část listu.

Obrázek

Ale stejně, nejlepší je alespoň na pohledově exponované díly (křídlo a spojlery) použít výstup z tiskárny jen jako jako šablonu pro vyřezání z originálu (odpadá řešení papíru a barevnosti vlastních výtisků), jak píše yvan.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od muf10 »

Děkuji za návod taky mi chybí linky.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Hejl - Série RSC

Příspěvek od Aki »

JoseFxx píše:No pěkná dokreslovačka, spíš bych řekl pěknej průšvych. To víš karma yvane :lol:
Obávám se, že mnohem větší průšvych je tvoje čeština... :D
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - ČR“