Modely od Agromodels (J.Bouška)

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Clarkdale
Příspěvky: 28
Registrován: sob 14.4.2012 15:44
Bydliště: Praha

Modely od Agromodels (J.Bouška)

Příspěvek od Clarkdale »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat a poprosit místní modeláře, jestli by bylo možné "dát hlavy dohromady" a pokusit se vytvořit seznam vydaných, dostupných a připravovaných modelů od p.Boušky (Agromodels)? Jsem fanouškem jak jeho modelů, tak i zemědělské techniky a rád bych si udělal přehled o modelech, které vydány byly (které z nich ne/mám) a zejména co vše se připravuje. Vím, že nejlpeší je se zeptat přímo autora, což jsem také zkusil, ale zřejmě je zaneprázdněn, tak jsem se příliš nedozvěděl. Většinu informací o modelech, jsem našel na internetu. Předpokládám ale, že to není vše. Pravidelně sleduji stránky Agromodels.cz, takže přehled o aktuálně dostupných modelech mám. Vím, že tam jsou i informace o připravovaných modelech, ale v různých příspěvcích na původním foru jsem našel i modely, které pro mě byly nové a zmínka o nich nikde jinde nebyla, takže nevím, zdali již byly vydány nebo se připravují nebo se jednalo o pokus. Proto bych si rád udělal přehled, abych nic nepropásl, případně se pokusil chybějí dosehnat. Pokud byste někdo věděl ještě o jiných, které zde uvedeny nejsou, případně jestli daný model vydán byl/nebyl/bude, dejte prosím vědět/opravte mě. Děkuji mnohokrát.

Tedy, modely o kterých vím/nalezl jsem:
-vydáno- Nákladní vůz IFA s třemi výměnnými nástavbami*
-vydáno- Kírovec K700 s pluhem (žlutá varianta)*
-vydáno- Nářadí pro Kírovec*
-vydáno- Kírovec K700 (červená varianta)*
-vydáno- Zetor 7745, řezačka SP220,krmný vůz WP35m, bubnová sekačka*
-vydáno- Forschritt E303*
-vydáno- Přívěsný nakladač ND4*
-vydáno- Fekální vůz Fortschritt HTS 100.27, rozmetadlo RUR 10, nakladač ND 4*
-vydáno- Liaz/Škoda ŠT180 se lžící a stohovacím ramenem*
-vydáno- SPS420*

-v prodeji- Forstchritt E512 modro-bílý**
-v prodeji- Fortschritt E512 hráškově zelený**
-vyprodán- Zetor 7745/7211 s pluhem a cisternou**
-v prodeji- Vlek 9tun, rozkládací válce, obraceč pícnin**
-v prodeji- Fortschritt E281-C**
-v prodeji- Samosběrný vůz Horal a velkokapacitní vlek PzTVS-6**
-v prodeji- Kírovec K700 s pluhem**
-v prodeji- Zetor 5511 s vlekem 5tun**
-v prodeji- Zetor Crystal 12045**
-v prodeji- ZTS 16245**
-v prodeji- krmný vůz Kamzík tandem**

-v přípravě- ŠT180**

-zatím betaverze, vydání neoznámeno- Zetor 3011**
-existuje pouze beta verze, nevydáno- Zetor 25K se secím strojem*
-zatím betaverze, vydán zřejmě nebude- Fortschritt E516**
-zatím betaverze, vydání neoznámeno- Zetor 7745 s vybíračem siláže ZS1-032**

* původní modely ručně kreslené
** nové modely (reedice) kreslené na počítači
Naposledy upravil(a) Clarkdale dne úte 13.11.2012 21:19, celkem upraveno 11 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Modely od Agromodels (J.Bouška)

Příspěvek od JoskaM »

Tak určitě ti schází "slavná" E-512, pak řezačka Fortschritt E-281, (třeba v mé galerii)
zetor 5511 s valníčkem, pak zetor 7745, a mnoho dalšího nářadí, (cisterna na pohoné hmnoty, obracák, válce...)podívej se i na staré forum.

A co je v přípravě, tím myslíš, o čem se už mluví, nebo co bylo aspoň z poloviny namalováno, a nebo co teprve možná bude? To musíš poskládat ze střípků, co kdo kde prozradí, vím, že mnoho modelů, co bude namalovaných a postavených, tak do prodeje nepůjde....

jde ti jen o PC - tedy nové verze? nebo i o ručně malované...

třeba jako takové mám doma pár pokladů, třeba pětadvácu se secím strojem.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Modely od Agromodels (J.Bouška)

Příspěvek od Tomáš S. »

Tak já ještě vyštrachal:
Škoda-Liaz Š-180 se lžící i stohařem v červené i modré->byla vydána a připravuje se počítačová verze
Samosběrací vůz HORAL a velkokapacitní vlek na odvoz pícnin PzTVS-6->v prodeji
Zetor 7211->vydán společně s 7745 a stále je v prodeji
a otazníky si můžeš oddělat od ND 4 (právě stavím), červeného Kirovce, fekálu Faotschritt, rozmetadla a SPS-420
Clarkdale
Příspěvky: 28
Registrován: sob 14.4.2012 15:44
Bydliště: Praha

Re: Modely od Agromodels (J.Bouška)

Příspěvek od Clarkdale »

Děkuji, doplněno. Zatím mi 4 modely z těch již vydaných chybí :(
Clarkdale
Příspěvky: 28
Registrován: sob 14.4.2012 15:44
Bydliště: Praha

Re: Modely od Agromodels (J.Bouška)

Příspěvek od Clarkdale »

JoskaM píše:Tak určitě ti schází "slavná" E-512, pak řezačka Fortschritt E-281, (třeba v mé galerii)
zetor 5511 s valníčkem, pak zetor 7745, a mnoho dalšího nářadí, (cisterna na pohoné hmnoty, obracák, válce...)podívej se i na staré forum.
Doplněno, děkuji.
A co je v přípravě, tím myslíš, o čem se už mluví, nebo co bylo aspoň z poloviny namalováno, a nebo co teprve možná bude? To musíš poskládat ze střípků, co kdo kde prozradí, vím, že mnoho modelů, co bude namalovaných a postavených, tak do prodeje nepůjde....
Nejlépe na čem se začalo pracovat(nebo brzy začne), na čem se pracuje, co je skoro ve finále. Především pak to, co jako obyčejný zákazník budu moci zakoupit. S panem Bouškou se neznám, čili pochybuji, že by se mi dostala do rukou nějaká "rarita", která běžne sehnatelná nebude. Úvahy o dalších modelech, které by jednou mohly být zatím ne. Bylo bylo určitě fajn, zkusit vytvořit seznam vydaných modelů, které se do prodeje nedostaly. Tedy konkrétněji ty, které se mezi ostatní dostaly, v nějakém množství, např.: na základě známosti, složení modelu, atd., ale oficiálně vydány pro "veřejnost" nebyly. Ty, co si autor vytvořil čistě sám pro sebe, ty samozřejmě ne. Tento seznam bych rád proto, abych se je pak nesnažil (nebo třeba někdo další) marně sehnat.
jde ti jen o PC - tedy nové verze? nebo i o ručně malované...
Oboje
třeba jako takové mám doma pár pokladů, třeba pětadvácu se secím strojem.
Po tomto stroji pátrám také. Vím ale akorát, že jeden kus existuje. Víc nic. Dle odpovědi soudím, že vydán byl, v prodeji nikoli. Takže jej asi neseženu. :(
Děkuji.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Modely od Agromodels (J.Bouška)

Příspěvek od JoskaM »

Pětadváca co vím šla jen do ručně malované Bety.

snad neprozdradím moc, že vím o betě 5011, (sestřičce k 3011) - viděl jsem i kabinu. Jak to ale bude s vydáním nevím.
Pak jsem viděl 2x(a jeden mám) nakladač za traktor, označení nevím. Beta bude asi probíhat na stránkách PMHT.

Prakticky, co má Jirka v ručně malované verzi to můžeš očekávat přemalované, např poslední nedodělaná ruční Beta byla Fortschritt ZT303 (což je traktor, ne řezačka)

Další věci jsou už tajemstvím autora.

Co přesně ti schází? na většině soutěží a výstav Jirka je, nebo není problém zajistit distribuci.
Clarkdale
Příspěvky: 28
Registrován: sob 14.4.2012 15:44
Bydliště: Praha

Re: Modely od Agromodels (J.Bouška)

Příspěvek od Clarkdale »

JoskaM píše:Pětadváca co vím šla jen do ručně malované Bety.
Takže se oficiálního vydání (zatím) nedočkala a asi nedočká.
snad neprozdradím moc, že vím o betě 5011, (sestřičce k 3011) - viděl jsem i kabinu. Jak to ale bude s vydáním nevím.
Zatím tedy zkouška?
Pak jsem viděl 2x(a jeden mám) nakladač za traktor, označení nevím. Beta bude asi probíhat na stránkách PMHT.
Není to náhodou červený, jednonápravový přípojný nakladač s kabinou? To by pak byl zmiňovaný ND4.
Prakticky, co má Jirka v ručně malované verzi to můžeš očekávat přemalované, např poslední nedodělaná ruční Beta byla Fortschritt ZT303 (což je traktor, ne řezačka)
Tak pokud by to bylo takto, co již kdysi vydal, chystá v reedici v počítačové verzi znovu, bylo by to jedině fajn.
Co přesně ti schází? na většině soutěží a výstav Jirka je, nebo není problém zajistit distribuci.
Tak všechny aktuálně dostupné modely samozřejmě mám. Pokud byl Fortschritt E512 první model vytvořený na PC a ostatní následovaly tak, jak je má autor uvedené na svých stránkách, pak bych měl mít všechny z těch "nových". Ovšem vše, co bylo vydáno předtím, kdy jsem se modelařině nevěnoval (2004-2012), to nevím. Zřejmě asi byly ještě všechny ručně kreslené. Takže chybí nějaké z těchto. Proto se snažím s pomocí ostatních dát dohromady tento seznam, abych si udělal přehled a případně se pokusil chybějící dosehnat. Zatím vím jen o: Nářadí pro kírovec; přívěsný nakladač ND4; Cisterna Fortschritt HTS 100.27, rozmetadlo RUR10, přívěsný nakladač; SPS 420. Zbývající (automobily IFA, Kírovec ve žlutém i červeném - nakonec jsem si jej zakoupil, ale až nyní PC verzi), o ty jsem tehdy zájem meměl. ŠT180 mi bohužel utekla, ale počkám na vydání počítačové verze.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“