Ofset vs. digitální tisk?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od hank »

Nevím přesně, kde bych se měl zeptat.

Modelik u tohoto svého modelu
https://modelik.pl/1707-tki1-p-1782.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ve svém e-shopu výslovně uvádí ofsetový tisk.

Stejný model od Modeliku v e-shopu GPM
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/k ... -tki1-1/25" onclick="window.open(this.href);return false;
je údajně vytištěný digitální technikou.

Mám tomu rozumět tak, že pod stejným kat. číslem a za (skoro) stejnou cenu Modelik totéž nabízí ve dvou tiskových verzích?? Nebo se někdo někde spletl nebo kecá?
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od numi »

Protože digi tisk je 1 vydání ale Modelik se vrací na offset tisk a to co vidíš je 2 vydání a je offset. GPM má ještě "staré" vydání.
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od hank »

numi: :idea:
Děkuji za vysvětlení.
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od hank »

Možná ještě jeden dotaz k těm, kdo mají zkušenost se stavbou polských digitálně tištěných modelů: Existuje nějaký zásadní rozdíl mezi jednotlivými polskými vydavateli, pokud jde o kvalitu digitálního tisku a zpracovatelnost takto vytištěných modelů? Dá se to nějak zobecnit?
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od hromadko.s »

Zobecnit se to dá tak, že digi tisk je hnus, když chceš stavět čistostavbu.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od mahdy »

Jak píše krteček.... že by soudruzi z Polska pochopili, že ten jejich druk cyfrowy stojí za h.... a přešli zase na offset :idea:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od kaktusak »

Nejhorší je podle mě špatná kvalita polského laseru . Člověk nikdy neví co si koupí a zjistí to většinou až do modelu řízne . Taky jsem ale slyšel , že většina poláků přechází zase zpátky na ofset . Což je jedině dobře .
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od hank »

Tak jsem se v tom trochu přehraboval a zjistil jsem, že Modelik začal používat tiskovou technologii HP Indigo, což není klasický ofset, ale tzv. digitální ofset - více viz tady: http://dataline.cz/hp-indigo-popis-technologie/" onclick="window.open(this.href);return false;. Závěrečná fáze tiskového procesu je nicméně podobná ofsetu a proto by se i kvalita tisku měla blížit ofsetu.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Ofset vs. digitální tisk?

Příspěvek od Jirka Z. »

Jak ostatní nevím, ale laser tisk od Modeliku je naprosto tragický. Před pár lety jsem pořídil model USS Arkansas. Nestavěl jsem podle návodu, ale začal jsem dělovou věží. Po sestavení děl, kdy se přes veškeré úsilí tisk na dělech totálně oloupal, skončila vystřihovánka na dně šuplete...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“