Porsche 962 dauer

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Porsche 962 dauer

Příspěvek od khaRel »

Ahoj, na webu jsem našel už před delší dobou tento kousek: http://sunny7801.seesaa.net/article/440599536.html a chtěl bych se zeptat, jak to upravit do pdf do měřítka 1:24, abych u toho nespotřeboval 20 papírů. PDF jsem si z jednotlivých pepakur vytvořil, ale nevím, jak je to měřítkově, jeslit když třeba vytisknu kola, jestli nejsou velká (jeden soubor jsou 2 přední kola a další jsou 2 zadní).
Předem díky za radu.

P.S.: soubory ke stažení jsou ve spodní části stránky v rámečku
Ponytail
Příspěvky: 31
Registrován: ned 11.12.2016 22:51

Re: Porsche 962 dauer

Příspěvek od Ponytail »

tisk na 50%...
Bitterson
Příspěvky: 98
Registrován: sob 7.1.2012 11:19
Bydliště: na Jihu

Re: Porsche 962 dauer

Příspěvek od Bitterson »

Tak předpokládám, že autor má všechny stránky v jednom měřítku. Tak by to mělo být stejné i ve vytvořené pepakuře.
Pokud použiješ pepakura designer, tak můžeš změnit velikost 2D souboru, je to tam odstupňované po 10%, dá se to měnit i v jednotkách milimetru ve všech osách. Můžeš také přesouvat jednotlivé dily na stránkách a měnit jejich pozici ve všech osách. Má to i funkci import, takže můžeš přidávat jiné soubory z jiných složek (to jde i u toho auta, když má každou část v samostatném souboru), narychlo jsem to zkusil a jde to. Dají se i mazat kontury dílů a jiné vychytávky.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 962 dauer

Příspěvek od khaRel »

Super, to jsem vůbec nevěděl, pepakuře jsem nikdy na chuť nepřišel a o těchhle "pokročilých" funkcích jsem nevěděl. Je to i ve verzi free, nebo jen v té placené?
Bitterson
Příspěvky: 98
Registrován: sob 7.1.2012 11:19
Bydliště: na Jihu

Re: Porsche 962 dauer

Příspěvek od Bitterson »

Mám verzi 4.0.6. Nevím, kde jsem to tenkrát vzal, nebo od koho.
Koukal jsem na stránky pepakury a je tam ke stažení 4.1.6, není tam nic o placené verzi. Asi to bude nějaký základ, ale pro základní práce to stačí.
Já to také moc nepoužívám, jen na zajímavé model. Někteří autoři nechávají modely volně, takže se dají upravovat.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“