Modelářský kroužek

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Modelářský kroužek

Příspěvek od Krejcak »

Zdravím,

chtěl bych poprosit zkušenější vedoucí kroužků o pár rad či poznatků.

Chtěl bych s vedením naší školy probrat vznik kroužku papírového modelářství. Na škole již mám s kolegou kroužek fyzikálně-technický či kroužek robotiky a všechny jsou poměrně hojně navštěvovány.

Mám nějakou představu, ale určitě budu rád za každou zkušenosti či radu na co si dát pozor atd...

Nyní pár dotazů:
Nejdříve organizačně:
1) Přemýšlím nad délkou - zde bych viděl maximálně 1,5 hodiny, dále mi přijde, že už se nikdo nebude soustředit (ono než se to připraví a uklidí, tak je to vlastně cca 1 hodina vlastní práce).
2) Počet žáků - jako maximální počet se mi jeví 10 žáků (abych nakonec nebyl rád za jednoho)

Nyní obsahově:
1) Určitě bych chtěl kroužek otevřít hlavně pro úplně začátečníky (učím na víceletém gymnáziu, takže nejmladší budou žáci 6. třídy). Když tedy nebudu nyní uvažovat teorii (rýhování, retuš, ...), kterou s nimi projdu, tak se chci zeptat zda radíte, aby ze začátku každý stavěl stejný model nebo zda každý bude stavět model dle svého zájmu (domeček, auto, vlak).

2) Když budu uvažovat začátečníky, jaké modely by jste doporučili na rozjezd? Nevím zda jednoduché od Betexy nebo od Pavla Bestra (či něco jiného).

Předem děkuji za rady a případné zkušenosti z praxe
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Modelářský kroužek

Příspěvek od Lepič »

Jestli na zahájení kroužku nespěcháš, tak si o tom můžeme popovídat na jihočeském setkání. Vedu v Hradci kroužek už nějaký ten pátek.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Modelářský kroužek

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj, jj to bude super.

Každopádně od vedení jsem dostal zelenou (musím přiznat, že jsem to očekával), takže teď už jenom namotivovat děti.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“