9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu??

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu??

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj kolegové,

existuje někde na internetu stavba modelu Smerch? Nebo je to stejně jako ostatní věci od Angrafu? Případně ví už někdo alepoň ústně jak je to s lepitelností?

Díky.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od míša kulička »

Asi to zůstává na tobě aby ses do toho pustil
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Shagrath »

Také mi to napadlo. ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Ričmond »

Tak vám pěkně děkuju za rady, nezbyde než si to pořídit - buď na slepení nebo prostě z principu :D
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od vojta78 »

Model Smerch jsem si pořídil, spíš z principu, nemám na stavbu čas, je to moc pěkný model. Byl na aukru za polovic, neber to, lasery mám též už za plnou.
Pořád čekám, že se do něj někdo pustí a udělá vlákno obdobné jako zkooter s Lunou :-).
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od weselan »

Nevím jestli ti pomůže toto,zatím o nikom jiném kdo by to dělal nevím. https://only-paper.ru/forum/34-24554-1" onclick="window.open(this.href);return false; A odkaz na galerii- https://only-paper.ru/forum/8-24735-1" onclick="window.open(this.href);return false;
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od vašekh »

Ještě je tu jedna verze. Okopírovat a stavět z kopie. Pak to stříknout pistolí nebo sprejem. Jestli to bude něco podobného jak M1070 tak potěš. Jednou chyběli díly na pravou stranu pak na levou. Někde bylo jen šest dílů a ve vystřihovánce jich bylo 18 a někde zase mělo být 18 a bylo jich jen 8. Když jsem stavěl M1070 byl jsem rád, že ji mám z kopie postavenou.
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Roman V. »

Předlohy krásné a neokoukané, ale kvalita zpracování toto všechno shazuje hodně dolů. Zkoušel jsem T-62, ale děs a hrůza, nic nesedí, nesmyslné podlepování do nesmyslných tlouštěk, málo návodových kreseb. Takže u mě Angraf skončil nobo spíš někteří autoři kteří u něj vydávají. Je to prostě polotovar.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Lukáš »

Tak nějak. Když projedeš jen stavby různých modelů od tohoto vydavatele zde na fóru, tak je jasné, že to v každém případě bude boj.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Ričmond »

Díky všem za postřehy.
Po projetí vlákna od weselana to vypadá, že slepitelné to asi nějak je... :D

Mně to nedalo a model jsem stejně pořídil (zatím se do něj nechystám, ale předloha je pro mě natolik atraktivní, že jsem pořídil).

Dojmy z vystřihovánky mám zatím takové:
-vzhledem k pár ostatním modelům od angrafu co jsem viděl bych řekl, že to má celkem hodně rysunků (100), ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsou takové "prázdné"... :D
-kompletnost a přesnost si netroufám odhadnout
-co jsem si všimnul, tak nikde nejsou naznačené středy kruhových dílů (na cca 95% kruhových dílů nejsou, tu a tam provokativně nějaká tečka je).
-každopádně i kdyby to sedělo všechno dobře a šlo to slepit o podrobnosti Model-Komu si to může nechat jenom zdát. Podle mě je to spíš základ pro další vlastní úpravy, minimálně co se týká nějakých kabelů, rozvodů apod. jinak to jsou při velikosti modelu jeom prázné obří plochy..
-jako základu pro přebarvovačku bych se toho vůbec nebál, pro lidi jako já co nepoznají žlutou a hnědou a potřebují čistostavbu to bude minimálně zajímavé.

Takže až se do toho někdo pustí, budu držet palce nebo se pusím já, ale až dorazím všechny resty :D
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Tomáš S. »

Já si dovolím trochu otázku bokem ohledně těch autorů u Angrafu - kteří jsou ti nepříliš spolehliví?
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Roman V. »

Já mám špatné zkušenosti s modely od pánů A. a D. Wandtke, výběr modelů exklusivní, ale zpracování typu "krabička". Jak jsem psal, T-62 katastrofa, co jsem koukal na forum, tak Sa-6 Kub je neslepitelný atd., atd.To je ale pouze bojovka, jak je to s modely lokomotiv nevím, ale asi to bude stejné.
Moc postavených modelů jsem od nich neviděl. Ono je to vidět a znát i podle toho, jak se jejich modely vydávají. Za měsíc vydat dva tři modely o 20 stranách A4 není možné, natož aby udělali beta stavbu. To stejné je u YG model, autor M. Artjuškin má u mě taky utrum. Ale je to můj názor, já prostě modely od těchto autorů už nekupuji.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Lukáš »

Ono to podle jmen autorů nejde zevšeobecnit. Pan Wandtke je třeba autorem i Kamazu, Jelcze v několika variantách nebo pradávného hasičského Staru, což rozhodně "krabičky" nejsou, byť autobusům chybí podstatná část motoru a Star nemá zpracovaný vnitřek nástavby. Na druhou stranu spousta nových náklaďáků (tahač s cisternou, hasičský žebřík, bagr) na ně detailností ani zdaleka nemá.

Další věcí je, že některé modely mají přímo příšernou kvalitu tisku (viz třeba ten nový Solaris). Já modely tohoto vydavatele kupuji pouze po důkladném prolistování.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od kaktusak »

Já ted momentálně lepím od Wandtkeho Lublina a sedí to naprosto luxusně .
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 9A 52-2 Smerch - Angraf - lepitelnost, odkazy na stavbu?

Příspěvek od Jirka Z. »

Tohle téma se zde probíralo již před nějakou dobou (asi tak dva roky). A stále je to stejné. Pod snad všemi modely jsou podepsaní pánové A. a D. Wandtke. Pousta modelů od Answeru/Angrafu je ušitá horkou jehlou. Kontrolní stavby vesměs neexistují, vzácně se někde objeví fotka ještě bílého slepeného modelu. Ale chtě, nechtě musí člověk tomuto vydavatelství uznat jedno - přichází s novými modely...

Když se koukneme na novinky poslední doby:
- GPM - dvě ponorky I-400 a I-402 (ten, kdo tomu rozumí mě určitě prokleje, ale z mého pohledu dva naprosto stejné modely), Mil Mi-8T (loni to byla verze MT v jiném markingu) a Mirage III (je pravda, že tu už dlouho nebyla - naposledy v roce 2015 u WAKu v barvách izraelského letectva, dříve vydal i Maly Modelarz).
- Modelik v agónii.
- Halinski letos vydal Messerschmitt Bf 110 (k tomu vyšel MPModel 2019, Maly Modelarz 2008, Halinski 1995).
- Orlik dělá nové věci, za letošek 3 letadla a 2 auta.
- WAK letos jedna neokoukaná lokomotiva, ale jinak asi nic, co by tu ještě nebylo.
- Answer sice taky opakuje recolory, ale mimo to za letošek vychrlil (sice v bůh ví jaké kvalitě) 16 nově zpravovaných předloh... Jedna z posledních třeba maďarský obrněnec FUG, který jezdil i u nás pod označením OT-65... Takže určitě dobrý základ pro přestavbu a rozhodně budu pořizovat, i kdyby se měl celý přebarvit...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“