Jaký fotoaparát?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od bh69 »

Ja nevim, ale pozoruji podobny prubeh diskuze jako na foru o fotografovani - nekdo se zepta jaky LEVNY fotak a dostane se mu doporuceni na zrcadlovky za cenu mnohonasobne vyssi :) Pokud nekdo sam presne nevim proc a na co chce zrcadlovku, je jeji koupe spis vyhozenim penez (pokud dopredu nevi, ze ho foceni chyti a bude si s fotkama chtit "hrat"). Tim nijak nebrojim proti zrcadlovkam (jednu od Nikona pouzivam), ale kvalitni kompakt ma krome nizke ceny pro bezne foceni nekolik vyhod - predevsim skladnost (o kolik fotek clovek prijde jen proto, ze proste zrcadlovku do kapsy neda ..) a schopnost fotit male objekty s velkou hloubkou ostrosti. Takze v tomhle pripade bych nevahal.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od Kuba78 »

nu, zajimalo by mne, co nakonec tazatel poridi. At se tu pochlubi.
Ja sice nemam foceni jako primarniho konicka takze do toho tolik nevidim, ale pripada mi ze situace je jina nez pred mnoha lety, co sem tak koukal zbezne tak i obycejny fotacek za dva litry strili pekne fotky. dneska v podstate neni vyslovene spatnych fotoaparatu, jen pristroju koupenych s jinym ocekavanim.
mam sice relativne slusny vercajk, ale jak psal bh69 - taham to s sebou jen kdyz vyslovene jdu neco fotit - letecky den, vystavu, nejakou udalost atd. kolikrat je pohodnejsi vytahnout z kapsy maly kompakt nez tasit zrcadlo z batohu, nekdy to holt jde i telefonem..
novakv
Příspěvky: 22
Registrován: ned 22.1.2012 15:18

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od novakv »

Rozsáhlé testy nejrůznějších digitálních fotoaparátů jsou k dispozici na strákách:
http://www.dpreview.com
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od Pavlik99 »

Pro ty, kdo fotí svoje modely staticky doporučuji navštívit tohle :
http://www.dtpstudio.cz/osvetlovacitechnika/prehled" onclick="window.open(this.href);return false;
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od vojta78 »

Jsem příjemně překvapen, kolik rad jsem od vás dostal. Děkuji.
Rozhodně nepůjdu do drahých záležitostí, spíš kolem ceny 2000,-.
Ještě nejsem pevně rozhodnut pořídit něco hned a nebo počkám, než našetřím nějakou tu kačku a koupím později něco lepšího. Čím dál víc se začínám klonit k tomu, že to pořídím co nejdříve.
Zatím případné příspěvky postupů práce na modelu budu hold fotit mobilním fotoaparátem, než pořídím nový.
Spíš půjdu do toho kompaktu. Nejdříve nahlédnu do prodejen zde a po té i v Olomouci a uvidím.
S novým fotoaparátem se samozřejmě pochlubím, to je jasné.
O focení jako takovém, nevím zhola nic, ale mám kamaráda který fotí a dost dobře. Takže v tomto směru si myslím, že to časem půjde.
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od Šandík »

Podle mého na focení modelů bohatě stačí nejlevnější kompakt s makrem. Měl jsem Lumix, teď mám Sony, oba kolem 2000 a oba na modelařinu bohatě stačí. Naopak, pokud si například člověk koupí zrcadlovku, jinak skvělý foťák, tak bez vhodného objektivu (makro) nenafotí nic než velké celky, protože normální objektivy začínají tak od 30 cm, zatímco makro v kompaktu běžně umožní fotit na vzdálenost cca 3-5 cm.
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od vojta78 »

Nazdar pánové,
konečně se blíží chvíle, kdy uchopím do svých rukou nový digitální fotoaparát. Už je zaplacený, teď jen do středy počkat, než si ho vyzvednu. Bude to kompakt značky NIKON. Což podle toho co už vím, je asi nejlepší značka na trhu. Cena je kolem 2000 ,-.
Fotoaparát a technické údaje dodám, už ho budu mít doma.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od old_Mr_Grim »

S Nikonem jsi chybu určitě neudělal. Patří mezi to nejlepší na trhu.
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od bh69 »

Dovolim si malicko nesouhlasit. Nikon mel a ma vyborne zrcadlovky, ale v kompaktech vzdy patril spis k prumeru. (ale samozrejme jde vzdy o konkretni model a srovnani v dane cene, takze netvrdim ze to je nutne horsi volba nez jine. A za cenu kolem 2 tisic bude asi vsechno plusminus podobne)
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od vojta78 »

Koupi toho kompaktu mi doporučil kamarád, který se focení věnuje už řadu let. Vybíralo se podle požadavků, které jsem uvedl prve. Jsem sám zvědav, co bude, až budu fotit.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od Michal Traj »

Nedávno jsem si koupil digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-FS16.
Na modely bohatě stačí, fotí dobře detaily. Minulý týden bylo hezky, tak jsem foťák vzal ven a pokusil se nafotit i něco jiného než modely. Cena se pohybuje okolo 2 200,-.
Parametry:
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... ecifikace/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kvalitu posuďte sami:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

;)
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od muf10 »

Snad všechny kompakty podávají slušný obrazový výstup pro prezentaci na netu.
To že při snímání macra musí být objekt až u čočky tady nevadí,model a jeho součásti nejsou brouček který vezme roha když se mu strčí objektiv až do oka. :lol:

Většinou jde jen o to nastavit nějaký ten vhodný scénický režim případně použít korekci expozice(zjaznění ztmavení oproti hodnotám naměřeným fotoaparátem) a výsledek bude uspokojivý,pokud má možnost manuálního nastanení expozice je to ideální.

Pro slušnou fotku u kompaktu je téměř mutné nastavit citlivost ISO na co nejnižší hodnotu,fotka pak není zašuměná,důsledek je že vychází delší expoziční čas a mutnost fixace fotáku.
Velká výhoda,jen u dražších typů,je výklopný displej to pak se nemusí při tvorbě kompozice válet po zemi,položí jej na zem a na displej se dívá svrchu.

Mám pentax kr a při použití setových objektivů bez postprodukce je výsledek snad slabší než s kompaktem.
P.S.
Hodně valká pomoc je mini stativ,jen taková maliká trojnožka s tvarovatelnýma nožkama,a použití samospouště,zabrání stržení(rozmáznutí pohybem fotáku během exponování)cena pod kilčo.
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od vojta78 »

Ten mini stativ jsem viděl. Stojí 90,-. Asi ho pořídím. Určitě výhoda, jak říkáš, rozmazání obrázku pohybem během exponování. Díky za radu.
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od vojta78 »

Tak a je to doma. Nikon S3100 + 8 a 16GB paměťová karta + obal + mini stativ. To vše za super cenu 2100,-. Je fajn mít přátelé na správných místech :-).
Zde odkaz na ukázku modelu + technické parametry. Nebudu zbytečně zahlcovat vlákno.
http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-s3100-fialovy" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten můj jen černý.
Co vy na to?
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Jaký fotoaparát?

Příspěvek od Kuba78 »

co my na to.. no, co bys asi tak chtel slyset? pochvalu, kritiku?

1) je to uplne nahovno, naprostej kram, vyhozeny dva litry, fotky budou naprosto nepouzitelny..
2) naprosto super, bezkonkurecni, s tim vymlatis i zrcadlovku
3) bezna krabicka od mydla, v teto cenove kategorii foti naprosto vsechny stejne, vyber si podle toho co ti bude ladit ke kabelce

sto lidi, sto nazoru. neco jineho ti rekne profik, neco jineho "profik" a neco jineho naprosty laik. neco pravdy je na vsech trech odpovedich, ale ve finale je to v podstate jedno, protoze co ti rikaji ostatni neni dulezite - dulezite je ze si dokazal definovat tvoje potreby, na ty to bohate postacuje, sehnat ho za rozumnou cenu, takze co my na to - at ti slouzi k radosti, at se ti nepokazi, at ti krasne foti modely a jak rikaval legendarni DJ Milosch Sqalka, hlavne - ostry obraz a dobry zvuk..
Zamčeno

Zpět na „Obecná diskuse“