Deformace podkladu při podlepení kartonem

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od FreeVoj »

jinak v Liberci se nejčastěji podlepuje chemoprénem, jedná se totiž o lepidlo bez vody. Nevýhodou je smrad, výhodou že se nemusí čekat, až proschne... zkuste to... největší výzvou je rovnoměrně rozetřít na plochu...
vosy
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.11.2017 14:02

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od vosy »

jaky typ chemoprénu?
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od FreeVoj »

To ke vesmes jedno, ja pouzivam univerzalni, na papir podle me dostatecny
vosy
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.11.2017 14:02

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od vosy »

Treba

https://proprumysl.cz/pattex-chemopren- ... gJVYfD_BwE" onclick="window.open(this.href);return false;

??
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od FreeVoj »

Jasne, ale v tube... O plechovce uvazuju ale taky, vzhledem k my spotrebe :-D
vosy
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.11.2017 14:02

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od vosy »

pri nanaseni to nejak redis?
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od FreeVoj »

Neredim, je treba nanest v primerene vrstve, ostatne jako kazde lepidlo... Kdyz to prezenu, tak to setru spejli, nebo treba starou kreditkou.... Chce si to trochu osvojit, ale klady pro me prevladaji
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od Aki »

koukám, že moje experimenty s chemoprenem přinesly ovoce a už nejsem sám, kdo tím podlepuje :) já po špatných zkušenostech s nekvalitní oboustrankou už jedině chemopren :) nic se nezkroutí, drží to prakticky hned jako čert a myslím, že to ani časem nemůže nic udělat. jen člověk musí dávat trochu víc bacha, aby si model nezapatlal...
měl jsem doma chemopren extrem, zkusil jsem to s ním a už u něj zůstal, ale je to asi jedno kterým... na rozetření používám maličkou špachtličku, kterou si vždycky udělám z odstřižku kartonu a po použití ji vyhodím...
jinak doporučuju spíš tubu, než plechovku, páč plechovka mi časem trochu vyschla, zhoustla a už to nebylo na podlepování použitelný.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od kaktusak »

Já teda nedám dopustit na oboustranku . Ale zeptám se na ten chemopren . Chemopren jsem používal v práci poměrně často a nebylo to zrovna jednoduché . Natřít obě strany , nechat lehce zaschnout a pak nalepit v hodně na přesno a ještě nejlépe nechat zaschnout pod zátěží . A to nechci mluvit o upatlání . Je to s papírem jiné ?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od Aki »

papír se lepí mnohem snadnějc. úplně stačí natřít podlepovací karton a hned to připlácnout z rubu na šmikajdu. pak jen přimáčknout (nikoliv držet přimáčknutý, stačí opravdu jen přimáčknout mezi prstama) a už to neodlepíš :) upatlání se ale hlídat musí, to jo. ale dá se to
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od Venca 21 »

My používáme Chemoprén v plechovce v práci - lepíme s ním plakáty Breno -akce na plastové dutinkové desky. Vždy jen první vrstvu, další plakáty už přelepujeme rozředěným Duvilaxem. Je to 11x ročně (prosinec se nedělá) a zrovna minulý týden jsem loupal těch 11 vrstev od plastového podkladu, abych připravil podkladové desky na další sezonu. Překvapilo mě, že ten Chemoprén šel z toho plastu docela dobře sloupnout, nebyl tvrdý jako beton, ale spíš se tahal jako žvýkačka. Ale na papíru (plakátech) držel dobře. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od kaktusak »

Já jsem chemoprenem lepil převážně umělohmotné hrany na dřevo , popř. dýhu na překližku - stopařské použití . Používali jsme kvůli velké spotřebě chemopren v plechovce a vím že se tam dělali žmolky u dřeva to nevadilo , ale u papíru by to byl tankodrom .
Mě poradil Kuba - nick "JakubSDK" tyčinkový Herkules a ten funguje parádně .
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od pan Tau »

Chemopren jsem zatím k podlepování nepoužil, ale za to ho na posledních modelech používám k lepení folie na kabině. Chce to sním trochu cviku a opatrnost, ale dá se s ním dobře folie přilepit.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od Aki »

kaktusak píše:Já jsem chemoprenem lepil převážně umělohmotné hrany na dřevo , popř. dýhu na překližku - stopařské použití . Používali jsme kvůli velké spotřebě chemopren v plechovce a vím že se tam dělali žmolky u dřeva to nevadilo , ale u papíru by to byl tankodrom .
Mě poradil Kuba - nick "JakubSDK" tyčinkový Herkules a ten funguje parádně .
tyčinkovej herkules jsem nezkoušel, pořídím si ho a vyzkouším :)
chemporen v plechovce má při častějším otvírání tendenci houstnout a pak je pro podlepování papíru asi opravdu nepoužitelnej. v tubě vydrží řídkej až do konce a nežmolkuje se to :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Deformace podkladu při podlepení kartonem

Příspěvek od kaktusak »

Já na oplátku vyzkouším ten chemopren . Jsem zvědavý jak půjde dohromady chemopren a tenká souvislá rovnoměrná vrstva lepidla . Z hecu to vyzkouším , ale něco mě říká , že zůstanu u tyčinkového Herkulesu .
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“