Poradíte nějakou lodičku na začátek?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Poradíte nějakou lodičku na začátek?

Příspěvek od Bakendrid »

Ahoj,
nevím kde se zeptat, ale moc se mi líbí modely vojenských lodí, ale nevím jaká by byla vhodná na začátek. Přiznám se že se ani v lodní historii moc nevyznám, tak se moc neorientuji v označení. Prostě se mi loďky líbí a chtěl bych nějakou zkusit.
Poradíte nějaký menší propracovaný kousek, pokud možno bez chyb? Polské, české, je to jedno. A taky aby byl ještě v prodeji :)

Díky
Bak
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Poradíte nějakou lodičku na začátek?

Příspěvek od jiri.k »

zkusil bych nějaký čluny, má to málo dílů a ozkoušíš si na tom všechny techniky pro stavbu velkých lodí, třeba R27 CYKLON,
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Poradíte nějakou lodičku na začátek?

Příspěvek od JoskaM »

Je to vděčný model, ačkoli stožár mi dal zabrat.

zkus se podívat na modely GPM ideálně 1:100, jsou příjemné na lepení. nejsou to velké bitevníky, kdy musíš přemýšlet nad místem a budeš to stavět rok,
ORP SMOK, TID 20/27 - ty jsem lepil, najdeš je tady v galerii, sice notně upravené, ale když to vezmeš jako čistostavbu, půjde ti to od ruky a do měsíce se můžeš chlubit krásným výsledkem,
ORP Nurek, KFK 363 - tyhle mám doma a čekají na vhodný čas.

podle chuti pak můžeš jít velké lodě a obvyklé měřítko korábů 1:200, kde už to chce notnou dávku trpělivosti.
Výhodou výše uvedené čtyřky, že máš v základu i lasery, které můžeš/nemusíš použít, takže si aspoň zkusíš práci i s nimi....
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Poradíte nějakou lodičku na začátek?

Příspěvek od Bakendrid »

Díky za tipy, určitě si něco vyberu :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“