POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !!

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !!

Příspěvek od velda »

Zdravím všechny, dnes mi dorazil nějaký velice podivný email viz. níže. Nejpodivnější je to že odesílatel je “mahdy“ tedy myslím že je to přezdívka člověka, známého z papíráckého dění v CZ. V emailu z emailové adresy: mahdy(zav)centrum(teč)cz, je odkaz na nějaké stránky ten jsem samozřejmě neotvíral a tady jsem ho smazal. Byl odeslán dalším 16ti lidem mezi kterými jsem viděl i další známé papírové modeláře. Myslím, že bychom měli být ve střehu a nic takové nedoporučuji vůbec otevírat a ihned smazat.

Znění emailu níže:

Předmět emailu Re: nečekané překvapení

Dobrý den!
Jen jsem chtěl s vámi podělit o své pocity o nečekané překvapení, mí přátelé se bývalý)) to bylo super, stačí se podívat - zde je odkaz


Wishes, mahdy
Naposledy upravil(a) velda dne pon 10.4.2017 10:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od Vojta Č. »

To je celkem normální spam, bacha na to, kam dáváte mail, neuškodí změnit heslo na mailu a prohnat počítačem nějakej odvšivovač.
Jinak to pravděpodobně souvisí s tím, co zjevně baví všechny uživatele Facebooku, takový ty testy od "jaká postava jste v Harry Potterovi" po "kdo vás má nejvíc rád" a cokoliv mezi tím. Všem těmhle aplikacím, aby vám ukázaly výsledek, dáváte docela brutální přístup ke svýmu uživatelskýmu účtu (jako živýmu cizímu člověku bych to nedal ani smykem). A co je nejzajímavější na uživatelském účtu? Jednak váš mail a druhak jména a maily všech vašich "kamarádů". No a s tím se dá dělat ledacos. Třeba podvrhnout hlavičku mailu, aby to vypadalo, že to přišlo z mailu, který znáte. A dál už to je viz výše...
Čistě teoreticky to ani nemusí být vaše chyba, ale chyba nějakého kamaráda (a že mi těch "testů" proletí po zdi každý den aspoň deset).
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od velda »

:), ono to přišlo na email mých stránek takže na veřejnou email adresu Papermanie. A jinak Vojto, pokud ti to takhle běhá “na zdi“ tak to máš docela blbý, já se s tím setkal poprvé :) - nehraju hry ani nic podobného a nelezu kam nemám, třeba proto :). Jen jsem chtěl, aby si lidi dávali bacha na ten odkaz, čert ví kam to může směrovat a co se dá od toho čekat. Myslím že není třeba dál rozebírat, jestli má ten nebo ten účet tam a tam. Priioritou je opatrnost.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od Vojta Č. »

O tom žádná, jenom jsem se s tím taky setkal a vytvořil jsem si na to tuhle teorii. Zrovna na Facebooku jsi za Papermanii docela aktivní, tak si myslím, že tenhle směr to bude.
Jinak já za to nemůžu, ale mám na FB kamarády, který tyhle prdlý hry baví a který mám jinak docela rád, tak je nechci blokovat :)
A kdo klikne na takovýhle odkaz, ten se pak nemá co divit. Spammeři budou muset ještě zabrat, aby to vypadalo jako český jazyk :)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od mahdy »

Tak to už se mi také stalo, že mi psali dva lidé, co jsem jim to poslal. Někdo se za mě asi vydává - FB nemám. Když mi tito dva lidé napsali čas a datum příchozí zprávy, tak jsem zjistil, že jsem v uvedený den ani čas na emailu určitě nebyl. Navíc je email psaný lámanou češtinou a podepsaný mahdy. Já bych se do emailu jako mahdy nepodepsal. Každopádně neotvírat žádné takové podezřelé přílohy.
Gumabeda
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.2.2012 19:55

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od Gumabeda »

@Mahdy
Ono to ani nemusí byt tvým emailem. Kdokoliv, kdo si s tebou emailoval, může mít nějakou mrchu v PC. Pak už není problém, aby si ze seznamu adres vybrala nějaké adresy a rozeslala komukoliv od kohokoliv.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od kaktusak »

Mě to přišlo taky . Jsem se divil co mi to ten " mahdy " , kterého znám už dobrých 30 let posílá za ....... .
Přílohu jsem neotvíral a email jsem smazal . No a pak jsem na to zapomněl ,abych se Davida zeptal co to mělo znamenat . Ted vidím , že s tím David ( mahdy ) neměl nic společného .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od mahdy »

Ještě k tomuto tématu. Když někomu přijde email přímo ode mě, tak se mu tam nezobrazí v kolonce " od koho " mahdy zavináč centrum tečka cz, ale něco úplně jiného ( co, to tu raději z bezpečnostních důvodů psát nebudu - ti s kterýma si píšu vědí). Takže jasný podvodník.
Tož tak ....
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od Šidi »

Ahoj, nám došlo něco psáno strašným češtinem. Střídal se tam rod mužský a ženský. Nakonec rozloučení v angličtině. Zloduch se podepsal jako Jožkin, což Jožinek určitě nebyl.
Podobně nám to tak došlo i od dalších našich kamárádů. Tak to hned mažem.
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od jafobe »

ahoj ve spolek
mě se už párkrát stalo, že mi meil přišel rádoby s mojí vlastní adresy, skoro jako kdybych si ho posílal sám ... jak již bylo řečeno výše, nemusí to být posíláno přímo z vašeho emailu, ale nedá se to zaručit 100 procentně, častější je že jen někdo použil vaši emailovou adresu jako rádoby odesílatele aby to vypadalo věrohodněji, ale většinou by to mělo hodit přímo do spamu, protože informace o odesílateli nesouhlasí s tím jaké by měli být v případě kdyby se to posílalo od provozovatele daného emalu ... dost často na takový email ani nelze ani odpovědět a píše to že zpráva není doručitelná

zásadní je neotvírat přílohy ani odkazy v meilu pokud nemám potvrzeno od druhé strany, že mi něco posílá ...
nedokonalý "češtin" bývá často zásluhou internetových překladačů, holt nejsou dokonalé, a čeština je pro ně poměrně tvrdý oříšek, na kterým si vylámou zuby ... rody, skloňování, časování ale i celková skladba vět ... :D neříkám že má čeština je dokonalá, občas se taky nestačím divit co zvládnu napsat :oops: :lol:

pokud by chtěl někdo studovat více na dané téma, tak může třeba zde https://blog.ijacek007.cz/Navody/jak-zj ... ele-emailu je tu pár informací které danou problematiku objasní a nebo zapojit strýčka googla ...
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od Alfik »

Ještě se k tomu vrátím.Poslední dobou mi chodí jakési maily(samo v angličtině)od ,,Vlčačky"Ale stejně jako v jiných případech je to určitě zase spam.Takže Vlčačka je taky,,škodlivá" :? 8-) :o
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: POZOR ** PAPÍRÁKY ZŘEJMĚ OBCHÁZÍ NĚJAKÝ PODVODNÝ EMAIL !

Příspěvek od mahdy »

Tak když už se k tomu někdo vrátil, tak já taky něco přihodím. Zjišťoval jsem odkud chodí ty podvodné emaily od mahdyho a podle IP je to Vietnam - Hanoi. Takže ode mě co nikdy neopustil rodnou hroudu to určitě nebude :lol:
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“