Nový level v prodeji modelů?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Nový level v prodeji modelů?

Příspěvek od štefíno »

Původně jsem to nechtěl nějak šířit do světa, ale nedalo mi to. O víkendu jsem zase po roce dokopal k tomu, navštívit nějakou soutěž, a zavítal jsem do Ostravy. Při prohrabávání krabicemi s modely mě zaujala Kaga od Bumagiho, která stála 100zl. V hlavě jsem si proletěl ceny na netu, kdy vím, že se prodává asi tak za dvojnásobek. Neváhal jsem, a s pocitem dobrého kaufu jsem model vytáhl z krabice. První, co mě zarazilo byla bílá obálka slepená žlutou plátěnou izolepou. Po otevření modelu jsem se nestačil divit ještě víc. Lesklý křídový papír a na něm laserový tisk. Kdyby si aspoň s tím tiskem vyhráli. Jenže to vypadalo, jako když něco na rychlo tisknete na hrubý koncept, kdy jsou na obrázcích viditelné pruhy tisku.

Teď se nabízí otázka, jak by tomu bylo v případě, že bych nevěděl co s penězi a z hecu bych ten model koupil. Jestli varianta A, kdy by řekl, že se jedná o sken a nebo za B, že by to s úsměvem prodal. Tak jak tak je to hnůj, v případě B do nebe volající.

Sice to byl jen jeden model, na který jsem narazil, ale už to je podle mě k zamyšlení.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Nový level v prodeji modelů?

Příspěvek od Lukáš »

Měl jsi se svým zjištěním prodejce konfrontovat. Takto to nevyřešíme..
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový level v prodeji modelů?

Příspěvek od štefíno »

Tak ono podle mě není moc co řešit. Originál to nebyl a ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadá mě pádný důvod prodeje skenu na oficiální papírácké akci :) Jako osobně si myslím, že tento ne-originál by poznal každý. Jen mě děsí myšlenka koupě modelu po internetu. Ještě, aby člověk trnul, co mu dojde.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Nový level v prodeji modelů?

Příspěvek od Alfik »

To je riziko internetu.Na výstavě jsi to mohl vyřešit,na netu to bude asi fuška.Proto kupuji u osvědčených prodejců a to co kupuji od,,soukromníků"se snažím osobně přebrat.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový level v prodeji modelů?

Příspěvek od štefíno »

Já neměl co řešit. Když je někdo schopen toho, prodávat na papírácké akci skeny, tak je mu asi jedno jestli na to někdo přijde nebo ne. Když bych se ho zeptal, jestli je to originál nebo ne, tak to je tak vše , co bych mohl. A hádat se s Polákem na toto téma bych se stejně nehádal. Toto téma mělo sloužit spíš k tomu, aby to vešlo do povědomí a aby se člověk zamyslel nad tím, co si na akci kupuje a od koho. Krom toho tam taky měli dosti nesešitých modelů v salátovém vydání, což mi taky nepřijde zrovna fér - jak jsem s nadsázkou pronesl - asi potřebovali udělat další sken :D . Model může být kompletní a nemusí. Ale tak to už je na člověku, jestli do toho rizika jde nebo ne :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“