Alienspapercraft Cup

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Alienspapercraft Cup

Příspěvek od alien99 »

Zdravím přátele modeláře,
s politováním vám musím oznámit že Alienspapercraft Cup pořádaný v rámci Papírového království v Brně končí. Letošní desátý ročník byl zároveň na dlouhou dobu poslední.

Tímto chci poděkovat rodině, přátelům i pořadatelům v Brně za podporu a realizaci celého projektu.

Díky ...Honza
Uživatelský avatar
redbaron98
Příspěvky: 13
Registrován: stř 29.4.2015 7:01

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od redbaron98 »

Jaká škoda, bylo to jediný pořádný sci-fi a fantasy. Za ty všechny ročníky díky.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Honzo ani se Ti nedivím......Tvé úsilí je velikánské, bohužel účast modelářů upadající.....a ne jen ve Tvé kategorii.
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od bigpetr »

To je velká škoda. Je pravda že letos to bylo s počtem modelů slabé, ale myslel jsem (doufal), že to byla vyjímka. Minulý rok mi připadla účast dobrá. Je jasné že v tom případě se úsilí nevyplatí.
Za sebe Honzo děkuju za těch 10 ročníků (ikdyž jsem nenavštívil zdaleka všechny) a budu doufat že zase někdy příjde ten správný čas na další ročník.

Letos jsem to se svým scifi výtvorem bohužel nestihl. Bude možné ho příští rok přinést nesoutěžně na Papírové království?

Já chodím okukovat v podstatě jen na papírové království, takže nemám rozhled vás zkušených harcovníků. Proto se chci zeptat: čím myslíte že je upadající účast způsobena? Staví se míň modelů? Je míň modelářů? Modelářům stačí prezentovat na internetu? ....
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od alien99 »

Nevím a nemohu posoudit proč je účast modelářů, jaká je. A je těžké říct, jestli se modelů dělá míň. Doba nabízí spostu jiných možností včetně 3d tisku...ale to spekuluju :)

Co se týče Alienspapercraft cupu , tak po těch letech mě to osobně vyčerpalo (totálně jsem vyhořel).
Původní myšlenka byla pozvednout scifi sekci ze stínu ostatních kategorií a představit ji veřejnosti jako rovnocennou. (ne jen jako scifi a ostatní)
Zároveň to byl spolek modelářů zakladatelů, co se vytvořil v průběhu prvních tří ročníků, co zvyšoval úroveň a zároveň se podílel na přípravě.
V průběhu let někteří odešli, někteří se stali alespoň soutěžícími až jsem zbyl jen já a Tomys,který dokázal na poslední chvíli (pokud nic nebylo) zorganizovat nějakou kulturní vložku.
Tímto se omlouvám pořadatelům, ale některé věci se holt rodily na polední chvíli.
To je opravdu málo.

Letos jsem navíc ve složité životní situaci a musel jsem přehodnoti svoje osobní priority (rodina,práce...).
Nejsem na nikoho naštvaný, nikomu nic nevyčítám, jen jsem prostě ze všeho unavený. Proto tuto dekádu uzavřu.
Je třeba začít něco jiného, otevřít další dveře a vrhnout se do dalších dobrodružství.... ;)

p.s. jsem stále dosažitelný přes Facebook, nebo mejl a na forum taky občas zajdu,tak nebojte....:)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od Tomáš S. »

Díky za všechny ty ročníky! Byl jsem na všech a myslím, že zvýšit "kredit" sci-fi a fantasy kategorie se opravdu povedlo - minimálně tedy v mích očích - bez Alienspapercraft cupu by mě dnes asi modely fantasy a sci-fi předloh tolik nebraly... ;)

BTW: Bigpetr - myslíš X-winga? Jestli ano, proč nesoutěžně? Letecká a kosmická technika je to přeci bez debaty... ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od Vojta Č. »

Tomáš S.: Scifi se v "klasických" kategoriích moc nechytá zejména proto, že je moc jiný (Jednou jsem šel s Warhammerovským Dreadnoughtem proti tankům. Taky to nedopadlo :D). Kromě toho kosmickou technikou se obecně myslí "Real Space" (kterej taky nikdo moc nelepí, ale to už je úplně jiná space opera ;))

A s tím úbytkem modelů to vidím tak, že se čím dál víc rozevírají nůžky mezi propracovanými supermodely (které ovšem, pokud nejsi Brzdič, postaví člověk za rok tak jeden, dva max.) a "obyčejnými" modely, který vyšvihneš po večerech za měsíc (třeba na úrovni nějakýho ABC nebo Modeliku). A potíž je, že supermodel samozřejmě v soutěži takovéhle modely hravě vytluče, takže modeláře nějak extra nemotivuje se do soutěže hlásit a asi je míň lidí, kteří se jedou jenom tak vystavit. A pak je tu ta nesmyslná hláška "dokud nebudu lepit jako Brzdič, fotit jako TEO a barvit jako Michal Dostál (to si tak tahám z paty, dosaď si koho chceš), tak stejně nemá cenu, abych to někde ukazoval (a to tak, že ani na fóru).
A pak samozřejmě čas a hromada jinejch zájmů. Já osobně mám taky zrovna výstavní víkendy zabitý už od loňských Neratovic něčím jiným a až k Chodovu to vypadá úplně stejně blbě. A štve mě to, ale málo s tím udělám, protože to jsou akce s jinýma lidma, kteří zase počítají s tím, že tam budu.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od Tomáš S. »

Tvůj příklad proti tankům beru, ale X-wing mi nepřijde až tak extra jiný... Ale to je asi na rozhodčích co pustí a co už ne. Když jsem to psal, vycházel jsem z toho, že snad v Kyjově před pár lety myslím soutěžil B-wing v LKT. Ale ruku do ohně za to nedám.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od rybak »

Jéje. Jaká škoda. Zrovna to byl můj první ročník :-)
Takže až uplyne ta dlouhá doba, dej zavčas vědět, ať stačím ještě něco slepit.
Každopádně díky za tvoje modely
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od kaktusak »

Podle mě je hlavní problém , že nerostou mladí papírový modeláři . Na akcích se potkáváme pořád ti samí . A jak to vypadá máme čím dál míň času na lepení . Dnes je spousta jiných lákadel a možností , než to bylo v dřívějších časech .

Ani se nedivím Honzovi , že se rozhodl pořádání Alienspapercraftu ukončit . Něco mi říká , že nebude poslední .
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od Sandro »

Přidávám se k těm, co to zamrzí.

V Brně jsem chtěl být, byla by to moje první akce. Na poslední chvíli jsem potřeboval vystěhovat rodiče (není to tak hrozné jak to zní :lol: ). A i když jsem neměl v plánu přijít s nějakým spaceshipem, tato tématika by mě dost zajímala. Mám pár "mimozemských" modelů, které bych rád v budoucnu slepil...

A co se mě týče, jdu proti proudu. Lepič od malička nejsem, ale až teď, v třetí pubertě života, jsem se rozhodl s tím začít. Uchvacuje mě to. Zašel bych na nějaký meeting s modely, i kdyby nás tam bylo do pěti.

U nastupující generace dám vždy přednost výchově k modelům, než k nějakým pošahaným PC hrám, nedejbože sedení u bedny!!!
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od bigpetr »

Můžu zkusit X-winga přinést i soutěžně, stejně ambice nemám, tak mě nebude mrzet že se neprosadí :) . Chtěl bych ho jen dostat mezi lidi když se s ním patlám tak dlouho.

Mě to připadá na oboje rozevírající se nůžky. Jak ty práce/volno tak ty supermodel/normalmodel. Ono to spolu souvisí, jak naznačil Vojta - supermodel chce čas, moře času.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od Mimapnd »

mensia uvaha:
nedalo by sa to vyriesit, napriklad, ze sa vyhlasi sci-fi kategoria, a ak by sa prihlasilo malo modelov, tak by sa rozdelili do kategorii, kde by sa dali bodovat? Ak sa prihlasi dost tak je to take nenapadne pokracovanie Alienspapercraft Cup...
samozrejme pod podmienou, ze by na to boli modelari/sutaziaci upozrneni? ked uz teda Alienspapercraft Cup nebude?
napr. - Vojtov Warhammer Dreadnought - figurky (medzi tanky to velmo nepatri, ved ma nohy...)
X-wing Velkeho Petra medzi vesmirne one alebo lietadla (neviem , ci vesmirne one ako kategoria existuje, raketoplany a tak...sojuz)
radsej ako nesutazne, zaradit do nejakej "pribliznej" kategorie... modelari to uvidia, ci je to sutazny, alebo nesutazny model a modelar bude v krcoch az do vyhlasenia a mozno motyka vystreli a nieco vyhra.
Ale, ci sa to tak da "vyskusat", to neviem, na par sutaziach som bol, ale ako to interne funguje a ako "lahko" sa da nieco zmenit neviem.
Pekny vecer prajem
Matus
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Alienspapercraft Cup

Příspěvek od Vojta Č. »

Vesmírné oné jako kategorie existuje (LKT), figurky ne (a to mi zrovna rve srdénko (i když zase tak moc ne)) :)
Koneckonců nikdo neříká, že nějaká geeky-scifi-fantasy sekce nebo soutěž někde zase nevznikne, když bude poptávka :) Vymýšlet, jak dostat scifi model do reálných kategorií je podle mě v podstatě nesmysl. Nechci říct, že je to skoro jako přijít s hokejkou na fotbal a dožadovat se účasti :D Když chci soutěžit, tak stavím soutěžní model. Když chci stavět scifárnu, tak jsem smířenej s tim, že si jí vystavím jenom tak pro potěchu podobné skupinky cvoků mezi cvoky :D
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“