Diskuse k úložišti papirove-modely.cz

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Diskuse k úložišti papirove-modely.cz

Příspěvek od Kamil »

Ahoj, netýká se to přímo tohoto fóra, ale nemáte prosím někdo funkční kontakt na admina stránek http://www.papirove-modely.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;, které jsou doporučené podle zdejšího návodu pro vkládání obrázků do galerie? Blbec jsem si to předem neprověřil, udělal jsem si tam účet a až pak jsem zjistil, že to má zmršené https, heslo posílají e-mailem a navíc nejde změnit (nebo jsem nenašel jak) a jako třešnička na dortu je ta, že zveřejňují e-mail adresy. Posílal sem žádost o zrušení na e-mail info(@)papirove-modely.cz uvedený na těch stránkách s žádostí u zrušení účtu, ale bohužel řádná reakce :(
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Kamil »

V čem mám problém? Ty nemáš žádné povědomí o bezpečnosti a pud sebezáchovy? To, že mi pošlou heslo v plaintextu, které si tedy může cestou přečíst každý trotl, zaindexují do všechny e-mail služby a já si ho ani nemohu změnit, to mi opravdu vadí. Heslo jsem si dal silné (20 znaků náhodně generovaného bordelu), jenže ten web to sám ořízl asi na 8 znaků (buď má omezenou délku, nebo mu nějaký znak vadil a tak to na něm zasekl), což mi samozřejmě vadí také. Sorry, ale to je amatéřina nejhrubšího zrna, horší už je snad jen send.cz, který tiskne heslo na složenky. Navíc autor na prosbu o zrušení účtu nereaguje. E-mail samozřejmě vidí všichni, na to založení galerie není třeba, to Ti zřejmě také uniklo. Používám exclusivní e-maily pro každou službu, takže mě to až tak netrápí, ale vadí mi to opět z principu absolutní nekompetentnosti. Kdyby tam alespoň bylo nastavení, zda chci e-mail zveřejňovat nebo ne...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Diskuse k úložišti papirobe-modely.cz

Příspěvek od JakubSDK »

Hustyyyyy :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Kamil »

Paranoia ne, pouhá bezpečnost. Nevidím důvod nepoužívat dlouhá, generovaná hesla, když je to pro mě navíc jednodušší. Kdyby Ti někdo do té galerie, pod Tvůj účet, nahrál třeba dětské péčko, tak bys začal asi mluvit jinak :-)

Ale to je mi šumák, vaše věc, když vám to nevadí. Mě ano a jen jsem se ptal, jestli nemá někdo funkční kontakt na provozovatele té galerie, protože mě to fakt vadí a chtěl jsem ho požádat o smazání mého účtu, když si sám ani nezměním heslo, které mi ten web navíc zprasil. Bohužel na ten formulář, ani e-mail, provozovatel nijak nereaguje :(
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od mahdy »

Na Kamilovu obhajobu. Všimnul jste si někdo kolikrát už byly stránky pana Šroma napadeny. Zrovna nedávno mi při návštěvě těchto stránek svítil nápis, že stránky byly napadeny a problém je v řešení. Takže pokud je navštívil nějaký pan Hacker, tak si mohl v pohodě stáhnout přihlašovací hesla - což určitě udělal, protože jinak by to nedělal a pokud má někdo stejné nebo podobné heslo na více stránkách nebo dokonce do emailu, není pro pana Hackera problém se nabourat na účty. Je mi jasné, že pokud má někdo stejné heslo na víc účtů, je to jeho blbost. Jenom chci napsat, že Kamilovi obavy, tak nějak chápu.
Tož tak ....
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Kamil »

group b: přečti si poslední větu mého příspěvku "11.02.2017 06:06:21" - psal jsem mu na e-mail i přes ten formulář. Pokud nereaguje na e-mail, tak nechápu, proč ho tam vůbec má uveden.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Alfik »

Přátelé,opravdu si myslíte,že jste pro nějakého Hackera tak důležití aby vás napadnul.Jo,jestli někdo z vás má na účtech miliony a pracuje pro zbrojní nebo nukleární průmysl,tak bych to snad i pochopil.Ale jestli jste někdo politik,tak se máte chovat tak aby vás neměl nikdo důvod napadnout.Mimochodem,napadení stránek může být děláno i jen pro to aby někdo zaškodil,ne?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od JakubSDK »

Kamile, to, že pan Šrom neodpovídá na email neznamená, že nemá zájem... Ono přeci jen těch emailů dostává řekl bych až dost a odpovědět hned není reálné. A pokud máš těch emailů kvanta, tak tě ten jeden nemusí znepokojovat a v případě tvého šifrování hesel už vůbec nemusíš mít obavy o svou intimní bezpečnost ;) 8-) :lol:

A my ostatní si musíme dát velký pozor, vždyť BIG BROTHER IS ONLINE :lol: 8-)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od mahdy »

Alfik: Je vidět, že IT kriminalitě víš prd. Jsem obyčejný člověk kdesi z jihu Moravy. Email používám jenom k běžné neškodné korespondenci. Loni se mi stalo,že nějaký takový pan Hacker někde z američky nabořil můj email a přehesloval mi ho. Tito lidé hledají další hesla, piny a další data se kterýma se dá kšeftovat nebo je zneužívat. Pokud tam nic takového nenajde, nechá ho ležet ladem a jde dál.
Takže opatrnosti není nikdy nazbyt.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Alfik »

Jo,Mahdy máš pravdu,vím o tom prd a nebojím se to chlapsky přiznat.Mám zase na druhou stranu panický strach z létání a nevím jak přežiju let do Bulharska.
Souhlasím s tím že bezpečnost ano,ale tady už mi to taky přišlo jako paranoia.Ale jsou přeci možnosti jak publikovat jinde a bezpečněji,ne?Tak ať je tedy Kamil(nebo kdo to začal)využije.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Kamil »

Fajn, takže nakonec jsem já paranoik, když mi vadí, že jsem se (bohužel) registroval na web, který dělal člověk, který nemá ani páru o bezpečnosti, posílá otevřená hesla v e-mailu, nedovoluje heslo změnit (to je opravdu WTF!) a zřejmě, díky chybě, ta hesla může kazit. Provozovatel nereaguje ani na e-mail, ani na dotaz z formuláře, který je na webu a dělá mrtvého brouka.

Ano, jsme tu asi off-topic, ale flame jste rozpoutali vy a snažíte se ze mě udělat magora a paranoika. Já se pouze ptal, jestli nemá někdo funkční kontakt na toho provozovatele. Nemuseli jste reagovat, když nedokážete poradit a předem se omlouvám a promiňte, jen ukazujete svoji naivitu a neznalost. Kolega ten přístup vystihl perfektně: "Obhajování mizerného zabezpečení (to přeci nikdo nepotřebuje) mi přijde ještě horší než nevědomost."

group b: Sorry, ale Tvé poznámky o spamu apod. jsou totálně mimo. Pokud provozuji službu, tak e-maily jako provozovatel snad neignoruji. A pokud jsem odesílal prosbu i přes jeho formulář, tak ten nemohl spadnou do spamu.

Administrátora prosím o promazání této diskuze, evidentně nikdo nedokáže poradit s primárním problémem, kvůli kterému jsem ji začal a je tedy zbytečná.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Diskuse k úložišti papirove-modely.cz

Příspěvek od Kamil »

old_Mr_Grim: děkuji.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Diskuse k úložišti papirove-modely.cz

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ona ta diskuze moc nemá cenu.
To je spíš na debatu s provozovatelem, ale ja se musím Kamila zastat.
Takhle by ta bezpečnost vypadat neměla. Uvědomte si že jde o Vaše osobní data.
Dávno jsou za námi doby kdy se hesla posílala emailem. Pravě proto,že se dají odposlechnout.
A netvrďte že je to paranoidní. Utočníkovi totiž nejde o Vaše data, ale jakmile má Vaše přihlašovací údaje získa nějaký přistup k serveru a server zneužije pro utok na závažnější cíle.
To jen v jednoduchosti. Tím že použijete hesla která se dají lehce uhodnout ( přez software) dáváte utočníkum nástroj.
Tím že se staram o několik poštovních serverů, mam s tím bohaté zkušennosti. 90 procen připadu je o tom že uživatel ma login franta a heslo franta1.
Diskuzi bych opravdu uzavřel a Kamila nechte byt. A až nepůjdou nějaké stránky nebo uslyšíte o nějakem útoku hackeru na státni správu či banku, vzpoměnte že to začína tím že někdo někde někomu uhádnul heslo, převzal kontrolu na serverem a server použil k útoku ... Je to jak z filmu, ale bohužel to tak je.
Nicméně kažý provozovatel takoveho fora třeba jako je toto, by měl dbát hlavně na bezpečnost, pravě proto že forum je volně dostupná šablona utočníci mají dobře zmapovano kudy na něj.
Štefan
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Diskuse k úložišti papirove-modely.cz

Příspěvek od Kamil »

Zdá se, že můj problém je vyřešen. Pan Šrom mi dnes zřejmě (neozval se) zrušil účet, už se mi nejde přihlásit, za což mu alespoň takto děkuji.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Diskuse k úložišti papirove-modely.cz

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tomu Kamile nevěřím, že by zrušil jen tak učet. Možná je to jen následek toho že ti to zlobí.
Ale dál už to řeš s p. Šromem přímo. Bude to lepší. To co jsi ted napsal nevím jestli mám brát jako informaci nebo sarkastickou poznámku.
Štefan
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“