RW-10 tisk žluté barvy

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

RW-10 tisk žluté barvy

Příspěvek od Tomas »

Prosím o radu - u modelu RW-10 TATRA 813 AD 125, který tu mám, jsou veškeré žluté díly vytištěné jakoby s "podkladovou mapou" nebo "mramorováním" ve světle šedé barvě. Nevím zda jsem to dobře popsal, prostě to není jen žlutá jasná plocha.
Je to na všech stranách na žluté, na ostatních dílech jiných barev to není.

Má to tak být nebo je to chyba tisku?
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: RW-10 tisk žluté barvy

Příspěvek od yvan »

Je to na několika modelech se žlutýma nástavbama. Chyba to není, je to schválně, myslim tu kolem toho byla i debata tehdy. Je to proto, aby nebyla ta žlutá tak jednolitá a vypadalo to po slepení přirozeněj, pokud si dobře pamatuju. V ploše v sešitě to vypadá zvláštně, ale když je to slepený, tak to plní účel.
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: RW-10 tisk žluté barvy

Příspěvek od Tomas »

Díky za info, já tu právě nemám nic dalšího na porovnání a nechtěl jsem prodat model, pokud by to byla chybka.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: RW-10 tisk žluté barvy

Příspěvek od komar »

Jo, je to jak píše yvan, je to záležitost i nežlutých ploch. Ripper tehdy experimentoval s tištěnou patinou a nesetkalo se to s kladnými ohlasy povětšinou. Myslím je tato záležitost ještě u T813 4x4 TP koloběžky a podvalu na vagony Cometto.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: RW-10 tisk žluté barvy

Příspěvek od jbb »

Tak, tak...
I když finální provedení (tedy po sestavení) vypadá velmi nenápadně a tak říkajíc přirozeně (například RW-10 se na výstavách po nějakou dobu objevovala), vzbuzovala takto provedená patina "v ploše" dosti velkou kontroverzi.
Takže na pozdějších modelech (až do současnosti) je možné nalézt už jen náznak patiny a to především na tmavších barvách (typicky vojenská zelená).
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“