Hledám zkušeného modeláře

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel Štěpánek
Příspěvky: 6
Registrován: sob 7.11.2015 17:05
Bydliště: Kladno

Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Karel Štěpánek »

Hledám zkušeného modeláře v oboru papírových modelů, který by mi dokázal kvalitně postavit několik malých papír. modelů lidových staveb od Ing. Arch. Richarda Vyškovského z časopisu ABC, v měř. 1:150. Vystřihovánky bych dodal vlastní. Na finanční odměně se dohodneme. Viděl jsem tyto modely na videu a moc se mi líbí, protože miluji lidovou architekturu. Jsem těžce tělesně postižen, mám ochrnuté ruce, sám modely stavět nemohu a proto tento inzerát.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Aki »

ahoj, přesunul jsem ti vlákno do správné kategorie, v sekci architektura jsou prezentace modelů... ohledně slepení domečků jsem ti poslal soukromou zprávu.
moderátor Aki
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od mahdy »

Aki: A přečte si ji kolega Štěpánek, když je nový?
Jinak, tady je plné fórum kvalitních modelářů. Tak nám sem hoď seznam modelů a třeba se o to nějak podělíme. Spousta z nás má určitě modely, které budeš chtít slepit doma stejně jako já v několika exemplářích. A finance? My to tady děláme pro potěchu, ne pro peníze ...
Jinak mám podobně postiženého jednoho ze svých kamarádů a stále ho obdivuji, co všechno vzhledem ke svému stavu dokáže. Lidi jako ty mají můj velký obdiv...
Uživatelský avatar
Karel Štěpánek
Příspěvky: 6
Registrován: sob 7.11.2015 17:05
Bydliště: Kladno

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Karel Štěpánek »

Zdravím všechny přátele, které jsem tu našel a děkuji Vám za hezké přijetí, je to od Vás milé. Z dříve uvedeného důvodu se považuji pouze za budoucího sběratele těchto krásných modelů. Kdysi dávno, když mi ruce ještě trochu sloužily, jsem býval železniční modelář. Paírové modely jsem však ani tehdy neuměl, ale vždy jsem po nich moc toužil. A tak doufám, že s Vaší pomocí přátelé, se mi podaří splnit si svůj dětský sen a založit si malou sbírku překrásných papír. modelů lidových staveb.
Moc Vám děkuji za nabízenou pomoc a pokud bych tedy mohl poprosit někoho z Vás, byl by někdo ochotný postavit mi např. Selskou usedlost ze Sedlecka? Jelikož je to náročný a pracný model, nemohu to chtít zadarmo.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od mahdy »

Zas tak pracný model to není, jako spíš starý. Vyšel v čísle 12 ročník 18 dne 15.2.1974. Nevím jestli mám nějaký navíc. Co tam máš dál ?
Uživatelský avatar
Karel Štěpánek
Příspěvky: 6
Registrován: sob 7.11.2015 17:05
Bydliště: Kladno

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Karel Štěpánek »

mahdy - Mám toho doma víc, 12 modelů (neslepených vystřihovánek):
Tvrz z jižních Čech
Statek z oblasti Hané
Zájezdní hostinec ze Slezska + figurky
Statek ze severozápadních Čech
Špýcharový dvorec z Pošumaví
Lidové stavby Severočeského kraje
Stavení z Podkrkonoší a sroubek
Usedlost ze severních Čech
Mlýn z Veselého Kopce
Roubené chalupy z Volar
Chalupa z Lužických hor
Usedlost z Českomoravské vrchoviny (ABC č.9 roč.39)

To je práce jako na kostele. Samozřejmě bych na to vůbec nespěchal. Nevím jestli by se toho někdo ujal a podotýkám, cena dohodou. Myslíš, příteli, že by se ta Selská usedlost ze Sedlecka dala ještě někde sehnat? 41 let od vydání, to je strašné...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Aki »

já myslel, že zprávy choděj i nováčkům, nijak zvlášť jsem tyhle pravidle nestudoval... pár kousků bych ti určitě slepit moh...
mohlo by to bejt případně i s podložkama, kdybys chtěl - viz moje galerka...

viewtopic.php?f=29&t=149" onclick="window.open(this.href);return false;
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Jirka »

Karel Štěpánek píše:To je práce jako na kostele. Samozřejmě bych na to vůbec nespěchal. Nevím jestli by se toho někdo ujal a podotýkám, cena dohodou. Myslíš, příteli, že by se ta Selská usedlost ze Sedlecka dala ještě někde sehnat? 41 let od vydání, to je strašné...
U mne by se určitě našly všechny staré statky, usedlosti a domy od počátku vydávání skazenu ABC - tedy i selská usedlost ze Sedlecka, Pražský statek, Tkalcovská chalupa z Jizerských hor, Slovácký statek z Luhačovického Zálesí, kostel ze Sedliště a další.
Sehnat se na Aukru nechá vše, občas to ale dost stojí. Myslím, že bychom se na přijatelné ceně dohodli.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od mahdy »

Tak co jsem se díval, tak nejnáročnější je model statku z oblasti Hané - vyšel v číslech 1,2,3,4 - ročník 40 - u tohoto mám jenom část z čísla 2. Co se týká dalších modelů vyšly v těchto ábíčkách

Tvrz z jižních Čech 20/26
Statek z oblasti Hané 1,2,3,4/40
Zájezdní hostinec ze Slezska + figurky 1,4/28
Statek ze severozápadních Čech 7/30 - měl bych mít
Špýcharový dvorec z Pošumaví 15/26
Lidové stavby Severočeského kraje 14/23 a 19/30 - měl bych mít
Stavení z Podkrkonoší a sroubek 11/25 a 15/36 - mám určitě
Usedlost ze severních Čech 13/32 - měl bych mít
Mlýn z Veselého Kopce 2/31
Roubené chalupy z Volar 24/36
Chalupa z Lužických hor - nemáš tady na mysli chalupu z Jizerských hor ? ta vyšla v 11/28
Usedlost z Českomoravské vrchoviny 16/21 a 24/35 a 9/39

Teď nevím jestli to dobře chápu, ty modely co máš na seznamu máš doma a chceš je slepit, nebo je i sháníš. U té selské usedlosti ze Sedlecka je mi jasné, že ji i sháníš.
Uživatelský avatar
Karel Štěpánek
Příspěvky: 6
Registrován: sob 7.11.2015 17:05
Bydliště: Kladno

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Karel Štěpánek »

mahdy: Všechny ty modely (neslepené) co jsem vypsal, už mám. Upřesním: u Statku z oblasti Hané nevím které mám části, ještě jsem neměl čas to studovat, a mám jak Chalupu z Lužických hor tak i Chalupu z jizerských hor. Tento týden jsem nakupoval na Aukru a Darebacek.cz, tak už mám celkem 23 vystřihovánek.
Selskou usedlost ze Sedlecka zatím nemám, ale myslím, že se časem sežene.
Aki a všichni ostatní: Velmi si vážím Vaší nabídnuté pomoci, avšak situace je v tuto chvíli taková, že již mám dohodnutou spolupráci s jedním naším kolegou modelářem z Moravy a nebylo by ode mne fér, abych práci zadával někomu jinému. Nicméně Vaší nabídky se nezříkám a třeba někdy v budoucnu Vaši pomoc rád využiji.
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od Jirka »

Chalupu z Lužických Hor nakreslil a vydal Ondra Hejl, autorem chalupy z JIzerských Hor je Richard Vyškovský. Neplést si ji ale s Tkalcovskou chalupou z Jizerských Hor, tam je dvojice autorů Blecha + Vyškovský.

Ještě doplním - 3 modely lidovýchg staveb od Richarda Vyškovského je možné stáhnout na webu Českého rozhlasu: http://www.rozhlas.cz/lidovestavby/vystrihovanky/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od mahdy »

Karle, už ti jdou číst soukromé zprávy? Měly by. Tak se do nich mrkni, jednu jsem ti poslal. Odpověz co nejdřív.
Naposledy upravil(a) mahdy dne pát 11.12.2015 9:33, celkem upraveno 1 x.
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hledám zkušeného modeláře

Příspěvek od BlueShark »

Mě SZ zatím také nejdou, musím počkat :-)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“