Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalců

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od VESKO »

Někdo rozprodává....to jsem zvědav kam se to vyšroubuje...

http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=6717 ... st-visited" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od mahdy »

Pěkný, ale přečti si pravidla na první stránce.
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od Pavlik99 »

Řekl bych, že ta základní cena je vyšroubovaná až dost, docela mne i překvapilo, že na to někdo přihodil. Ale třeba se mýlím a poleze to do nebeských výšin.

Jo a mahdy chtěl říct, že se tu nemají dávat odkazy na probíhající aukce.
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od Pavlik99 »

Tak sbírka albatrosek se nedražila, koupil jediný kupující, zato tady se dražilo, za jeden ročník ábíčka je to pěkná cifra:
http://aukro.cz/abc-rocnik-18-kompletni ... 94681.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od mahdy »

No, kdoví, jak to bylo s těma Albatroskama. Prodávající se domluví s kamarádem aby mu přihodil aby byl vidět zájem a pak by mu příhoz zrušil, kdyby byl jediný kupující. Slyšel jsem, že to někteří takto dělají.
A co se týká ABC, tak v nich asi mám uložený rodinný poklad, když vidím za kolik se dají prodat :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od kaktusak »

mahdy píše: A co se týká ABC, tak v nich asi mám uložený rodinný poklad, když vidím za kolik se dají prodat :lol:
Ale to slovo PRODAT je někdy větší umění než do sesbírat .
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od VESKO »

Tak jsem to nestihl o několik minut,slušná cena......

http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=6872 ... st-visited" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od mahdy »

Asi to bude tím do jaké sekce to zařadil - nevhodně zvolený název aukce + špatné zařazení.
Vesko - jinak existuje na aukru automatický příhoz. Do příhozu napíšeš částku jakou si maximálně ochotný investovat a pak se o nic nestaráš a nemusíš sedět u PC a čekat na konec aukce. Pokud bys například zvolil částku 50,-Kč a přihazovatel před tebou maximálně 20, tak automatický příhoz ho přehodí o korunu nebo dvě a vyhráváš ty.
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od VESKO »

Ahoj,automatický příhoz samozřejmě znám,ale bohužel jsem nestihl ani ten......snad příště....nebo spíš určitě.
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od Pavlik99 »

Docela zajímavé spojení dvou modelů: http://aukro.cz/kamaz-5320-autobagr-det ... 19904.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S.: borec se tam s prodejem modelů docela rozšoupnul :lol:
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od VESKO »

Zajímavé......

https://aukro.cz/ctyrlistek-001-vynalez ... 6942154833" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od Venca 21 »

Jó Čtyřlístek. Jako školák a dokonce i středoškolák jsem je sbíral, dodnes je mám doma. Pod číslo 100 mám asi jen tři (nejstarší 92), ale v rozmezí 100 - 200 mi jich chybí už jen 7. A k tomu originálu č. 1 - pamatuju, jak někdy kolem roku 1990 ve Čtyřlístku psali o tom, jak někteří sbírají staré Čtyřlístky a za původní originální číslo 1 jsou ochotni dát i 100 (!) Kčs. Tenkrát jsem si říkal, jaká je to pálka. :)
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od Venca 21 »

group b: Já nevím, ale mě to nedává žádný smysl.

Za prvé: pokud je něco volně stažitelné (tzn. ZADARMO) a přesto se najde někdo, kdo je ochoten za to zaplatit. Dobrá, dejme tomu, že ten dotyčný neví, že jinde si to může stáhnout zdarma, ale to tak prostě je. Trh není dokonalý, nikdo nemá k dispozici veškeré informace.

Za druhé: I v případě, že si někdo model, který je jinak zdarma koupí od někoho jiného za peníze, pořád nikde nevidím nikoho, kdo by byl jakýmkoli způsobem poškozen. Autor modelu zcela jistě poškozen není, protože on sám dává model k dispozici zdarma, tudíž mu nemůže vzniknout žádná škoda. Kupující za model zaplatí dobrovolně, nikdo ho k tomu nenutí a je jen a pouze jeho věcí a jeho neznalostí, že eventuelně netuší, že ten samý model může mít zdarma. Nikdo přece nemá povinost zákazníka informovat o tom, že nabízené zboží může jinde získat levněji, nebo dokonce zdarma. A je zcela irelevantní, že dotyčný platí někomu jinému, než přímo autorovi modelu, protože autorm modelu tím, že ho dal volně ke stažení jasně deklaroval, že za něj nic nechce. Proto nějak nechápu, o co mu teď přesně jde.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od Venca 21 »

group b píše: Když to takto půjde dál, za chvíli přestanou autoři tvořit další nové modely.
Vohužel smutná realita dnešní doby.
A tohle je už naprosto mimo mé chápání. Jinými slovy: Když to takhle půjde dál a lidi si budou ochotni modely kupovat za peníze, místo toho, aby si je stahovali zdarma, přestanou za chvíli autoři tvořit další nové modely.

To je opravdu revoluční ekonomická myšlenka. Tohle by nevymyslel ani Ivan Mládek, a to už vynalezl antisaunu, antiperspektivu a podobné perly. :mrgreen:
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Aukro, eBay - místa setkávání sběratelů a jiných zoufalc

Příspěvek od Pavlik99 »

Já naopak ty autory plně chápu. Nejde tu o peníze ale o drzost a neomalenost těch prodejců.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“