plagiátorství??

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
yuriy12
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10.10.2013 10:58

plagiátorství??

Příspěvek od yuriy12 »

Hi guys!

It is pleasant to tell for me but this model was made from 70% parts of my models. My name is Yuriy Sakhno, in 2006 I created a paper model of the tractor, which was published in Ukrainian publishing house "Orel". And I was very surprised when I saw this version of the model. In a detailed study I found that 59 out of 123 parts of my models have been completely copied into this work (to a tenth of a millimeter with the same coloring), and another 19 were slightly modified (I did not take into account the details are made of wire, as in this model not specified). Given the highly simplified structure of the model is difficult to imagine that two independent developer could create the same parts as the same way. This suggests that this model - a modified my model.

Ahoj kluci !

Je příjemné zjistit pro mě, ale tento model byl vyroben z 70 % částí mých modelů. Jmenuji se Yuriy Sakhno , v roce 2006 jsem vytvořil papírový model traktoru , který byl publikován v ukrajinské nakladatelství " Orel " . A byl jsem velmi překvapen , když jsem viděl tuto verzi modelu. V podrobné studii zjistil jsem, že 59 ze 123 částí mé modely byly zcela zkopírovány do této práce ( na desetinu milimetru se stejným zbarvením ) , a dalších 19 byly mírně upraveny ( nevzal jsem v úvahu údaje jsou vyrobeny z drátu , jak je v tomto modelu není specifikován ) . Vzhledem k velmi zjednodušená struktura modelu je obtížné si představit, že dva nezávislé vývojář může vytvořit stejné díly jako stejným způsobem. To naznačuje, že tento model -upravený mým vzorem .


This model was my first model, therefore I had built it twice in different CAD-program. It was simply a test of opportunities of programs. But owner of publishing house "Orel" proposed me to publish model, and I accepted this offer. I planed simple model and I used style of old Czech publishing house "ABC". You can find all process of creating on that page:
http://cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=9&t=652
Also you can find screenshot of CAD-programs on that page: http://s24.photobucket.com/user/yuriy12 ... t=3&page=1

Tento model byl můj první model , a proto jsem si postavil dvakrát v různých CAD - programu . Byl to prostě test příležitostí programů. Ale majitel nakladatelství " Orel " navrhl mi, abych publikování modelu , a přijal jsem tuto nabídku . I hoblované jednoduchý model a použil jsem starý styl vydavatelství Českého domu "ABC" . Najdete zde všechny proces vytváření na této stránce
Také si můžete najít screenshot z CAD programů na této stránce


I have known Jiří Bouška has two models, but these models very different and old model has nothing in common with new model.
I can demonstrate it on some examples (images are clickable).

Znám Jiří Bouška má dva modely , ale tyto modely velmi odlišné a starý model nemá nic společného s novým modelem.
Mohu demonstrovat na několika příkladech ( obrázky jsou klikací ) .


The old build schemes has nothing in common with the new model, but they copied my schemes:
Staré sestavení schémata nemá nic společného s novým modelem , ale kopírovat mé plány :
obrázek

Obrázek

The old part is very different from the new, but it copied my model constructively in all details:
Stará část je velmi odlišný odnové, ale kopíruje můj model konstruktivně do všech detailů :
obrázek

Obrázek

The old part has some mistakes and is constructed in other way, but the new part copied my:
Stará část má nějaké chyby a je konstruována jiným způsobem , ale nová část zkopírován my:
obrázek

Obrázek

And I can find less then ten new details which are a little bit equal with old, but other parts are fully mine.
Author denies this issue, but I think you can see it yourself.
A mohu najít další deset nových údajů, které jsou trochu rovná se stará, ale ostatní části jsou zcela moje.
Autor popírá tento problém , ale myslím, že se můžete podívat sami.
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od spida »

No helemese na pana Boušku. Plagiátorství by se v tomto případě pokoušel vyvrátit snad jen nesvéprávný. ;)
No a po přečtení tohoto :shock:
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od LSD »

Teda to jsou věci.... :shock:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

:shock: No, no, no! I don´t believe it! In the past, we had some problems with Jiří Bouška, but i never thought, he can do something like that... But you have very convincing (and i think true) arguments. I not envy you this situation, because how I know him, he never say true :roll:

I feel ashamed by this incident. I think that's damaged reputation of Czech paper modelers :evil: :evil:
Sorry for my English, I am still learning this language...
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne pát 18.10.2013 17:54, celkem upraveno 1 x.
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od marchal »

No tak to spíš by měl být z plagiátorsví obviněn pán z Ruska.Páč Jirka Bouška vydal Kírovce ještě ručně kresleného už v roce 2003 a tohle dílo je jen překresleno v počítači.Tohle obvinění je naprosto stupidní,Jirka nemá zapotřebí cokoli kopírovat.To je stejné jako bych obvinil z plagiátorství Spiďu,PMHT,RW za modely Tatry 815 od Vyškovského.
O víkendu si najdu chvíli a porovnám si kírovce od obou.
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od Honz88 »

Marchal: Když se podíváš na Spidův odkaz na ukrajinské fórum, je tam jasně znát, že Bouškův počítačový Kirovec se tomu původnímu ručně kreslenému vůbec nepodobá, kdežto s tím ukrajinským si je v mnohém až nápadně podobný.
yuriy12
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10.10.2013 10:58

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od yuriy12 »

spida, LSD, Tomáš S., Honz88: thank for your support!

marchal: I would appreciate if you could compare all three models and told us how many parts of Jiří Bouška's model I copied , and how many parts of mine model he copied. And how many pats of old model Jiří Bouška copied in new.
Speedy™
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.2.2012 15:06

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od Speedy™ »

Nevzrušoval bych se nějakým rusákem který se zde snaží p. Boušku dle mého názoru nesmyslně obvinit :roll: Kirovec od vydavateství Orel je na tom s detaily bídně, co si budeme povídat... Konstrukční postupy jsou předem dané aby se dobře lepili tak proč to dělat jinak? A co dobrého kdy přišlo z Ruska? Oni mají akorát kopie, stačí se ohlédnout do historie všem dobře známý žigulík je jen kopie fiatu, s raketoplánem přišli taky až 15 let po USA a je náhoda že jsou si podobné? Nemusel bych dlouho hledat a vyskákaly by další a další ukradené nápady a designy. Toť můj názor :twisted:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Vážení přátelé v patlu. Byl bych na Vašem místě hodně opatrný ve svých tvrzeních, jak na jednu, tak i na druhou stranu. Viz. rozuzlení této kauzy...: http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/vi ... =36&t=1957" onclick="window.open(this.href);return false; Hodit kamenem bez uvážení dokážeme všichni, ale jak jej v letu vrátit nazpět? Pravdu se nejspíš nedovíme, tu znají jen a jen zúčastnění a my si můžeme myslet cokoli. Děkuji za Vaši krátkou pozornost.
yuriy12
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10.10.2013 10:58

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od yuriy12 »

Ok, for a few days I will prepare comparative pictures of all part, which was copied. And you can see it yourself.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od yvan »

Tak předně žigulíky jsou licenční Fiaty, rozhodně to není kopie, jakou si lze představit například v souvislosti s čínou a evropskými automobilkami s nápadně podobnými modely. Vznikly na základě dohody, čili je taková poznámka naprosto mimo.

So firstly Ladas are licensed Fiats, it's certainly not a copy, as you can imagine for example in relation to China and European brands with remarkably similar models. They were formed under the agreement, so the note is completely out.

Za druhé je kolega yuriy12 z Ukrajiny a ne z Ruska. Rozumím tomu, že je pod inteligenční možnosti dotyčných jedinců zjistit si, komu vlastně na základě jeho národnosti nadávají, ale domnívám se, že by situace snesla ze dva nádechy navíc, než se začnou absolutně bezmyšlenkovitě zapojovat do debaty, která se jim hodí do komplexu.

Second yuriy12 is from Ukraine and not Russia. I understand that the intelligence of the individuals makes it impossible to determine who actually swear on the basis of nationality, but I believe that the situation descended two extra breaths, before they absolutely thoughtlessly engage in debate that fit into their complex.

yuriy12: I don't know, where the truth is. I think that your evidence is irrefutable, but it's known that I'm not disinterested (so I can't judge anybody objectively), because don't like J.B. at all. Although I'm not writting thist to judge this situation, in my experience (that is fact and everybody who read this thread before cleaning in matter of wheels parts sizes must agreed!), he is arrogant "flawless" liar (it was deleted how he wrote that my friend is liar when he demonstrably wasn't, but i hope that I'm not the only one who remember that!).

But regardless of how this all happens (I'm not judging anybody!) I'd like to tell you, that not everyone in the Czech Republic is idiot, who must judge you through your nationality just as everybody in east europe isn't robber. To be honest I don't know any Ukrainian personally, but I think it's just like everywhere in whole world. Stupidity is not a matter of geography.

yuriy12: Nevím, kde je pravda. Myslím si, že důkazy jsou nevyvratitelné, ale je známo, že nejsem nestranný (takže nemohu objektivně soudit), neboť nemám J.B. ani trochu rád. Ačkoli tohle nepíšu proto, abych tuto situaci soudil, je on podle mých zkušeností (které jsou faktem a každý, kdo četl toto téma před vyčištěním ve věci rozměrů částí kol musí souhlasit!) arogantní "bezchybný" lhář (bylo vymazáno, jak psal, že můj kamarád lže, když to prokazatelně nebyla pravda, ale doufám, že nejsem jediný, kdo si to pamatuje!).

Ale bez ohledu na to, jak tohle celé dopadne (nikoho nesoudím!) bych rád řekl, že ne všichni v České Republice jsou idioti, kteří musí soudit člověka z hlediska jeho národnosti, stejně jako každý ve východní evropě není zloděj. Abych byl upřímný, neznám žádného Ukrajince, ale myslím si, že je to u vás stejné, jako kdekoli jinde ve světě. Hloupost není otázkou geografie.
Uživatelský avatar
Jiří Bouška
Příspěvky: 16
Registrován: pon 9.7.2012 12:50
Bydliště: Řečany nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od Jiří Bouška »

S Yurijm jsem byl v kontaktu a podobnost modelů jsme řešili, ale schody jsme nedošli. Proto se asi Yurij rozhodl vše uveřejnit tady.

Prvního ručně malovaného Kirovce jsem vydal už v roce 2003 (byl to vůbec můj první model a o tvorbě jsem toho ještě moc nevěděl, takže nebyl ani moc povedený) dnes je situace jiná a za tu dobu jsem udělal značný pokrok, takže logicky nový model Kirovce se bude od toho původního značně lišit a je více podobný své předloze. Nemohu říci, že jsem se pár zlepšeními konstrukce neinspiroval. Ale to samé mohu říci o zbytku konstrukce z mého ručně malovaného modelu a inspirací ukrajinského vydavatele. Například kresba pod zadním oknem – na reálném stroji kvůli nádrži není vůbec vidět tak jakto, že se na modelu od pána z Ukrajiny tak nápadně podobá tomu ručně kreslenému?!? A jakto, že jsou kopie našich modelů pod značkou © na ruských stránkách volně ke stažení? To snad není jasné porušení autorských práv?
A nakonec v tomto vlákně: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... ht=kirovec" onclick="window.open(this.href);return false; - při stavbě Kirovce od ORLA už kdysi Vajda poukazoval na podobnost mému ručně malovanému.
To že se liší ručně malovaný model a model v PC je snad logické, je to vývoj a také zlepšení lepitelnosti, to se týká všech modelů, které jsem kdy vydal jak v ruční, tak následně v elektronické verzi. Například Zetor 7745, ruční verze je odlišná od první vydané, a zcela určitě už nemá nic společného s poslední (zatím) nevydanou verzí modelu. Nevím proč bych kopíroval jeden model a pak změnil 2/3 dílů a zbytek si maloval sám. Pan Yurij ukázal to co se mu hodí, ale nápravy, tažné zařízení, motor s převodovkou, interiér – kde to v té vystřihovánce od ORLA je?!? Ke všem modelům mám podklady, které si sám sbírám, fotím a dohledávám. Z lidí, kteří tu píšou něco o inteligenci a přitom dokážou jen hloupě rejpat je mi smutno. A je zarážející, že mě dokáže nazvat plagiátorem člověk, jehož T-815 a podobnost modelů od Vyškovského je víc než nápadná…;-)
Nemám co k tomu více napsat.
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od marchal »

Yvan "Myslím si, že důkazy jsou nevyvratitelné".
Yvane tohle zřejmě nemyslíš vážně viď.Bohužel vám yuriy12 ukázal jen to vám chtěl ukázat.Já jsem si včera pozval Jirku Boušku a probírali jsme to.Takže prozkoumejte nejprve celý návod a ne jen to co vám ukázal.Pro ty co znají tvorbu J.B. není tajemstvím,že starší modely neobsahují zrovna přehlednou návodnou kresbu.Takže laskavě porovnejte kresby starších modelů s těmi novějšími a zjistíte,že z kdysi jednoho obrázku jsou dnes 2 strany návodné kresby.
Docela mě tady ale zaráží,že slovo nějakého ukrajince,který postavil jediný model,který se víc než jen podobá modelu J.B z r 2003 má daleko větší váhu než slovo člověka,který nakreslil a vydal již dost modelů na to aby měl potřebu krást a kopírovat něčí díla.Na rozdíl od většiny z vás jsem si totiž dal tu práci a prolezl celé ruské forum Cardamy.ru a krom Kírovce začal pracovat na Gazu 51 a 66,které ovšem nikdy nedokončil.
Speedy™
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.2.2012 15:06

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od Speedy™ »

Oba dva modely Kirovce mám doma, Bouška i Orel takže to není bezmyšlenkovité zapojení Yvane, takže bysme se mohli o inteligenčních možnostech pouze dohadovat když si ani nezjistíš ten svůj komplex debaty... Ukrajina nebo Rusko-pořád je to bývalý Sovětský svaz tak je zbytečné to tady obhajovat
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Nechápu, proč takový spory nemůžete vést slušně.
Speedy, tebe by neurazilo, kdyby tě Yuriy nazýval Rakušákem nebo Maďarem? Protože z tvé logiky by na to měl právo (jelikož z hlediska historie jsme taky byli součástí Rakouska-Uherska). Ale když chci někoho odpálit, tak je asi v pořádku ho i urazit a pokud možno co nejvíc zašlapat do země :(
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“