Lepení "na zakázku"

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od spida »

Srovnávat betastavbu se stavbou na zakázku je nesmysl. Nevím jak to mají ostatni tvůrci, ale většina lidi co pro me lepi, jsou většinou rádi že mohou lepit a navic jim model zustane. (Tedy pokud se nerozhodnou mi model venovat)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Vojta Č. »

JoskaM píše:...
Kolik je tu beta testerů - tedy stavěčů na zakázku?? - vy máte za to 20 -40 000??? A to k tomu máte práci okolo s měřením atd.
HOWK, reagovat nemusíte, ale zapřemýšlejte nad tím.
Ne, proč, proboha? Jsem levnější. Ale nevadí mi to.

(To si někdo fakt myslí, že by se uživil full-time lepením modelů? Houston volá Apollo, vraťte se zpátky na zem!)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoskaM »

No právě, že většina staveb, které tady pro někoho jsou jsou za hubičku, pro radost atd...tedy přepočet na ty tisíce mě příjde trochu usměvný...
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od jiri.k »

taky si myslím :P :oops:
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoseFxx »

Nevážíte si svého času?
Lepní modelu na zakázku není o tom si vydělat, ale nechat si zaplatit za svojí práci, svůj um a svůj čas.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoskaM »

Asi záleží na okolnostech. Na druhou stranu, třeba mou práci pro muzeum můžu tedy brát, jako, že si sebe nevážím, 6,5m moře atd? - taky zakázková stavba.

Já jen chci upozornit na jednu věc. Když bude někdo zvažovat nechat někomu postavit model, jako dar, (hasiči, kolega v práci náklaďák) tak ho asi oceníte jinak, už z důvodu že je to kamarád, a třeba vám i požádá o stavbu něčeho co rádi lepíte a uděláte s klidným srdcem za čokoládu, nebo děkuji. Odměnou mi pak je i jen radost, nebo lísteček, že model udělal Josef Mašek z Úžic, třeba...
Když jsem byl osloven postavit model naší fabriky, tak to budu určitě dělat z lásky k penězům a svému času.

Ale brát někomu iluze, že se pod "20 000" nedostane, mě to tak lehce přišlo zavádějící. Ono ruku na srdce, uznávám tu cenu 50-200kč na hodinu tom žádná! Taky to beru tak, že při zakázkové stavbě končí koníček a nastavují se pravidla - slíbíte stavbu do měsíce atd. Zadání atd. Pak u toho sedíte a i přes nechuť prostě musíte pokračovat!
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Listy »

Tak k tomuhle bych něco říct mohl:
Už jsem pár betatestů slepil a upřímně můžu říct, že obdržená odměna byla v řádech jentotlivých procent z toho, co tu někteří navrhovali :lol: ! Pokud bych se z toho nechtěl zbláznit, nezbývá, než si uvědomit, že to dělám kvůli úplně jiným věcem:
1. Možnost mít funglnový model, jaký nikdo nemá a minimálně nějaký čas mít nebude
2. Z toho vyplívající možnost publikovat na fóru vlákno, které má šanci někoho zaujmout
3. Investice do budoucnosti oboru: víc atraktivních modelů na výstavách = více potencionálních modelářů = více potencionálních kupců = více modelů které se autorům vyplatí v budoucnu vydat
4. Jsem asi vyjímka, ale model který je postavený a "osoutěžený" pro mě ztrácí smysl, nehledě na to, že na jeho místo ve vitríně se většinou už tlačí další, takže jsem ve finále rád, že se ho autor ujme a (snad) uchová pro budoucí generace.

P.S.: Je tomu pár dní, co mě manželka požádala o nějakou "roztomilou zbytečnost", kterou by si ozdobila svůj pracovní stůl ( v sektoru A5). Rozhodl jsem, se věnovat jí jednu ze svých posledních kreací a to včetně protiprašného displayboxu. Když o tom tak přemýšlím ... kolik bych si tak asi měl říct :P :P :P :?:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Lukáš »

Mám pocit, že váš popis ušlechtilých záměrů trošku odbíhá od bartekovy otázky. Jím popsaná hypotéza předpokládá, že model lepím pro peníze a chci ho prodat..
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoskaM »

Lukáši to si nemyslím, jako nezaujatý, který si chce nechat slepit model, mě to připadalo, že si musím sehnat balík peněz, aby mi ho někdo postavil.

Odpověď je už po něklikráte taková, že záleží na prodávajícím a kupujícím tuto službu, když za mnou příjde někdo s balíkem tak se asi budu divit, ale rád to slepím, a na rovinu modelařím pro druhé taky za méně, i bety zdarma. Na to není odpověď...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoseFxx »

Pokud je někdo schopen vysolit 5000 Kč za neslepený model. Proč by někdo nedal kupu peněz za slepení.
Čásky jsem psal za sebe. Ale viz zmíněný prodejce, který prodává jednostrankové modely z ABC za 3000 Kč.
Je snad rouháni napsat čásku za, kterou si cením svůj čas a ochotu?
Nebo snad papírová modelařina má být zadarmo?
Papírů je všude dost.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Vojta Č. »

Myslím, že Doris dělala nějaké ty svoje fóliové šílenosti (auta, autobusy) na zakázku. A o tom člověku, co má ten e-shop se slepenými ABC modely jsem taky přes několik kolen (je to prý pracovní kolega jednoho kamaráda) slyšel, že sem tam taky něco prodá (nicméně stále má jiné pravidelné zaměstnání, takže k uživení to nebude).
Jinak dojdeme jenom k tomu, že je daleko větší kumšt model dobře prodat než dobře slepit (i když tahle myšlenka tu taky způsobí pláč a skřípění zubů).
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Standa F. »

Ano, s Doris máš pravdu, její busy byly na zakázku. Pepa JOK tu nechodí tak často, tak odpovím za něj - na zakázku lepil rovněž. Nevím, zda lepil komerčně svého obrovského Willyse a Čmeláka, spíše jen realizoval jeden ze svých zběsilých nápadů 8-) , ale čistě na zakázku sběratelky panenek lepil tuto přepracovanou zvětšeninu laurinky Voituretty v měřítku 1:2,5 => luxusní papírové svatební auto pro panenku:

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoskaM »

Taky na zakázku lepím, a cena je řekněme 500 za A4ku..
většinou je to ale z kamarádství a třeba i zdarma.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Pavel Pejša »

Já jsem defacto lepil na zakázku modely tvrzí Prčice a osady Sedlec. A třebaže, jsem ty modely celé navrhoval, kreslil, slepoval test, slepoval finále a dělal terén, účtoval jsem si za jeden model 3000,- a druhej 4000,- Hlavně jsem to dělal jako jakousi dobročinnost muzeu místa odkud pocházím. Jinak bych chtěl určitě víc, protože jsou to hodně velké modely a strávil jsem nad každým stovky hodin.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoseFxx »

Docela by mě zajimalo Pavle jaky je v tom museu vstupné?
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“