Lepení "na zakázku"

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od bernie »

Tak nevím, jestli jsem tu vytvořil takový mrak s cenou počítanou podle hodin a umírněné hodinové sazby na odvedenou práci.
Na druhou stranu, kdo mě zná, ví, že tu a tam rozdávám modely zpět autorům v postavené podobě /spiďáku, udělej si místo na DAFa, předám i s K65 projektem ;)
A co se týče betastaveb, které dělám, tak tam je honorář standardní v jednom výtisku zdarma ;)

Jen se snažme pochopit, že navrhovaný model /jakýkoliv od RW/ není na dva víkendy a zákazník nebude asi čekat půl roku, takže přitáhni otěž, já zacválám rychleji, ale chci mít pak ve žlabu něco dobrého :D
Lambada
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30.4.2013 16:12

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Lambada »

Taky si smočím brko v klávesnici, ovšem do jiného inkoustu: Na vůbec 1.jednání Rady MPM (kde kolega Mašek chyběl byv řádně omluven) dne 1.12.2012, bylo v zápisu uvedeno: a doufám, že že nevyzrazuji tajné texty MPM (military police martina :P ):

Bod zápisu - 11. P. Badalec RM navrhl aukci modelů pro konkrétní účel a RM jeho návrh podpořila. Model bude po celou dobu aukce vystaven v expozici muzea. Výtěžek bude použit na konkrétní věc, o které budou účastníci aukce informováni předem. RM pověřila přípravou realizace aukce p. Badalce.
[/b/i] Nyní nejde o to, v jaké režii, kvalitě, a že se vůbec kontroly zápisů neprovádějí či jen povrchně - a nakonec stejně v RM nejsou řešeny a dále konzultovány(projednávány, připomínky brány na zřetel a později vyřizovány atd....)

- jde vlastně o téma "prodej modelů", ať už postavených na zakázku, nebo prostě jednou slepených v "muzejní" kvalitě - a kolik si za ně říci. Podobný prodej (nikoli aukci v terminu technikusovi) jsem sice navrhl, ale pouze těch modelů, které autoři (lepiči) nebudou chtít po výměně expozice vracet do vlastních rukou. Tyto modely by mohly být viditelně označeny "na prodej" - a pokud se v muzeu někdo z návštěvníků do "aukce" přihlásí coby zájemce o koupi modelu v ceně "nadhozené", odkázali bychom ho na tvůrce, který by mohl být už s muzeem v dohodě, s návštěvníkem by pak mohl -i po netu- prodat svůj model smluvně a za dohodnutých podmínek (platba, zabalení, přeprava apod.)
- tady tedy nenavrhuji výši ceny za ten který model, ale jistou možnost soukromého jednání o smluvním prodeji papírového modelu mezi stavitelem a zájemcem - všechny další otázky finančně a daňově povinnované k vyhláškám (odvod daně z příjmu např.z prodejní částky nad 6.000,- :lol: FÚ) už jde mimo mě i muzeum... BaJ
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Pavel Pejša »

Josefe vstupný je tam asi 60,- a výroba piva asi 70Kč
Lambada
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30.4.2013 16:12

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Lambada »

Ale jéje - Pavle,Pavle, ty se nezdáš ;) nechtěl jsi říci 7,-Kč á 0,5l toho zlatého moku? :P žasnu nad tak drahou výrobou pivka, to jako u vás ve v Plzni, anebo si ho vyrábíš doma pokoutně? :o já myslím, že by velkovýrobci (Gambáči,Budwajzráci,Velkopopcikozlíčci atd.) nedovolili velkoprodejcům ani soukromníčkům prodávat při takových nákladech pod 8 pětek/lahvinka... :D
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od marchal »

To mi zase něco spadlo do oka.Tady se někdo nebojí říct za slepení modelu od RW 50000.Kdyby sis jednu nulu ubral,tak možná.
Jak Bernie napsal,model cca 160 hod(já si sice čas neměřím,od lepení odbíhám a nesedím u toho pořád,ale myslím,že ta doba asi tak odpovídá)to mi chceš JoseFxx namluvit,že bereš 5O tis měsíčně a ještě máš čas na lepení modelů?!To by mě hrozně zajímalo kolik ty by sis řekl za kraze nebo maz-scud,kde má jen kolo cca 800 dílů.
Všichni tady píšete,že beta a zakázka je něco jiného.Není.Lepíte pro někoho,ne pro sebe.Nebo u bety nebudete tvrdit,že váš čas je drahý?
Pokud se jedná o mě samotného,bety lepím zadarmo(už proto,že je lepím pro kamarády).Zakázky pro kamarády,jen za moje náklady(lepidla,plniče,barvy,atd)a zakázky pro cizí lidi dle náročnosti modelu max 5 tis(lepidla,barvy si účtuju zvlášť)
A proč?Stejně bych něco lepil,tak co,takhle si modely nemusím kupovat,lidi mi je donesou a nemám alespoň problém,kam s modelem po slepení.
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Tomáš B. »

Betatest a lepení na zakázku JE něco jiného. U bety jde o nevydaný model, hledají se chybky, dolaďují detaily a nepřesnosti, někde se píše i návod. Lepení na zakázku je slepení dokončené vystřihovánky. Osobně jsem pár betatestů udělal, modely mi zůstaly. Párkrát jsem lepil i model na zakázku, peníze se tím vydělat dají lépe (rychleji) než na brigádě v supermarketu, ale je to nárazové a živit se tím podle mě určitě nedá.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoseFxx »

to marchal: koukám že jsem tě cenou pobouřil. Bernie napsal 160hodin jenže u toho netrávíš každý den, tak se práce natáhne na dva měsíce. Unikátní práce pro někoho, kdo si model vystavý na poličce a bude se chlubit cizím peřím. Ne v práci nemám 50tis., ale hodnotím si svůj volný čas.
Kraz či Maz 543 bych ocenil tak kolem 80tis. za práci. Ale takové modely bych už jako zakázku nelepil. Důvod nedal bych je na jeden zátah. Práci na nich bych z mého pohledu viděl tak a rok postupného lepení.
Nikdy nevíš co ti do toho přijde.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Schumy.0003 »

Já to řeknu jinak, já taky něco slepím na zakázku, ale nechám si zaplatit náklady na tisk a zbytek nechám na zákazníkovy. Většinou jsou to kamarádi.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od jezdec »

Bez urážky, ale to mě rozesmálo :lol:
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od marchal »

JoseFxx-tak jestli dobře rozumím tvému výkladu,tak ty by sis nechal zaplatit i čas,který nestrávíš lepením samotného modelu?Tak to fakt nevím co na to říct.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Venca 21 »

Pánové ať si řeknete o jakoukoli cenu, vždy vám antimonopolní úřad vyměří tučnou pokutu. Jsou v podstatě tři možnosti:
1. Vyšší cena, než u konkurence - zneužití dominantního postavení na trhu
2. Nižší cena než u konkurence - cenový dumping
3. Stejná cena jako má konkurence - cenový kartel

:D
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoseFxx »

Marchale chceš ode mě něco slepit, že tě návrh mé ceny rozhodil?
Uvědom si, že z dané částky bych musel zaplatit i daň.
A jak píše Václav21 tak i z té čásky bych platil pokutu :-)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Schumy.0003 »

No co, zaplatí si kopírování a za práci nechám na něm. víc neřeším.
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od marchal »

JoseFxx-toho se fakt bát nemusíš,že bych po tobě něco chtěl.
Pochybuju,že bys přiznal zisk z modelu do daní.Já ho přiznávat nemusím,proto si taky říkám za slepení to,co si říkám.Jen si nemyslím,že lepíš tak aby sis mohl naúčtovat takovou částku.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od JoseFxx »

Marchal tak řekni svoji cenu, ať si můžu vzit příklad.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“