Lepení "na zakázku"

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od velda »

vladaZ: Myslím, že už to tady bylo jasně a stručně řečeno Vencou, dokud je poptávka je i nabídka a naopak. Přičemž cena je na vzájemné dohodě, přijatelné pro obě strany. Nikdo přece tady nebude nikomu podsouvat nebo určovat, že se papírové modely mají lepit jen pro radost to opravdu sorry. A ovlivnění ceny trhem? Ty, nebo kdokoliv jiný, můžeš jít do obchodu a koupit si slepenou papírovou RW, PMHT, PK-Graph. apod. jen tak, jako tu kovovou Kadenku? :lol:
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od bernie »

Ano, to je to pravé. Zásadní nepochopení cenové stavby kovového modelu - finál 1800Kč - OK - počet ks ve výrobní serii, náklady na master, formu......
Tak si zkuste zavolat výrobci kovových modelů, za kolik vám udělá 1ks něčeho, co nemá ve svém sortimentu.
Pak můžeme hovořit o porovnatelných komoditách
:D
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od AmatER »

nemyslím, že by to bylo od věci. Pro spoustu lidí je papírový model něco hodně levného a "podřadného". Když plácám papírové autobusky pro kolegy z garáží, řeknu si za model v 1:87 cca 300 - 500,- Kč, právě podle pracnosti (3-5 hodin práce podle typu), následuje reakce "nějaký drahý, ne" s logickou odpovědí "běž si to koupit na Blatiny za 800" (zanedbejme to, že AWM, Herpa, Rietze nebo Busch jaksi karosu DPP v nabídce nemají)... a ještě si furt říkám, že jsem měkkej a můžu si říct o víc.
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od velda »

AmatEr: a o tom to právě je, nedělají si to papíráci tak trošku sami? Myslím ty ceny, protože jak jsi uvedl, “jsem měkkej“... Já hned v první příspěvku ode mne psal cituji: Nevidím nejmenší důvod, aby podobná práce byla znehodnocována nízkou cenou..... snad toto hovoří docela jasně ;) - pokud se ti cena nelíbí (nebráním se samozřejmě nějaké korekci) běž a zkus si model koupit někde na pultě. Bohužel toto lidi tady v CZ stále neumí - ocenit ruční a kvalitní práci, byť jde jen o “papírový model“.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Vojta Č. »

Ale to se pořád vracíme k tomu rovnovážnýmu bodu, kdy se potká "kolik se ti za to chce dát" a "za kolik se mi to chce dělat". A tenhle bod má každej někde jinde a nemyslím si, že by mu do něj měl někdo jinej mluvit. Někdo na nule (vyčísli třeba radost z tohohle: http://t.co/7V27UjpC9H" onclick="window.open(this.href);return false; (inkluzíve kus života, strávenej konstrukcí)), někdo třeba na nákladech na model a tisk (a proč ne), někdo vyčíslí slušnou hodinovku a sežene pro ni kupce. A kdo je teda měkkej?
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od velda »

Vojta: no pokud sis to dobře přečetl já napsal, že Nevidím důvod, aby byla cena podhodnocena, to znamená, že ta cena je, jak je uvedeno jinde, na dohodě přijatelné pro obě strany to podle mě v návaznosti na předešlou větu znamená, ani podhodnocená ani přehnaně drahá, včetně výčtu všeho co bereš v potaz Ty :). No a osobně do toho nemám důvod někomu kecat. Jen si myslím, že by měli i modeláři mít určitou hrdost a své práce si sami taky v rámci možností umět vážit. Píšu, jak to vidím já - můžeš souhlasit, můžeš mě za to pranýřovat od toho ta diskuse je :).
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od spida »

Jednou tady už toto téma bylo a napíšu to i sem. Já jsem sice tuto krabičku nestavěl na zakázku ale pro sebe jako zkušební model. Po jeho dostavění přišla se mi ozval jeden člověk, že by měl o model zájem a ať navrhnu cenu. Model jsem stavěl cca 8 hodin a řekl jsem si o 1500,-. V první chvíli to zájemce zarazilo, ale po vysvětlení proč ta cena, mi bez zaváhání zaplatil
Obrázek
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od velda »

Jo palec nahoru, o tom to celé je chceš ber, nechceš nechej ležet - to je ta dohoda pro obě strany přijatelné ceny se vším všudy co ji může ovlivnit, včetně toho co jsem psal výše ...
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Vojcek »

Pridam se do debaty omlouvam se za diakritiku pisu z telefonu ma zena tvrdi na kazdem modelu musi jit videt vady aby mel dusi je to fakt a souhlasim s ni kdyz ja lepim lod a udelam krive zabradli me to nevadi ale nebude to vafit zakaznikovy? Ktery by model pripadne chtel? A tudiz stavim si sam pro radost a pokud zkazim zkazim me se to na policce libi a co se prodeje modelu ktere mam ve vytrince tyka. Nemam zadne ma nezna draha polovicka je madara striknuta vychodnarou ( hadejte se s ni :D ) jednou za cas kdyz ji toho ( modely abc a mensi ne lodi atd za litr) pripada moc to vezme a hodi do kose a ja zacinam zase znova od "zacatku" ( mimochodem vyhazuje i sve modeli take lepi ale prezentuje jen na fb). Me to tak relativne vyhovuje citova vazba neni takova jak u vetsich modelu ty jdou vetsinou znamim zdarma kdyz se libi a cloveka to tak nejak nesre kdybych se mel rozhodnout sam mam doma skladiste :D takze asi tak
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Lepení "na zakázku"

Příspěvek od Vojta Č. »

Vojcek: To máš zase kus od kusu. Od tebe by bylo fair se s tím netajit, že to má mušku, zákazník to třeba chtít nebude, třeba naopak bude, protože to bude vypadat, že to dělal člověk...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“