Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Bitterson
Příspěvky: 98
Registrován: sob 7.1.2012 11:19
Bydliště: na Jihu

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Bitterson »

Dnes jsem se drobet více seznámil s novým fórem.
Musím říci, že nemám zatím žádný problém, je to přehledné, líbí se mi forma SZ.

Problém s otevřením nové záložky (fotky, odkazy) rolovacím kolečkem, mimo stávající záložku, bude určitě aktuální.
Osobně mi to nevadí, v zaměstnání tento systém otevírání podsložek používáme.
Určitě bude dobré, hodit jednoduchý návod, nebo upozornění, na možnou změnu funkčnosti kolečka (otevření nové záložky).
PaMa
Příspěvky: 4
Registrován: sob 7.1.2012 13:21
Bydliště: Horoušánky

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od PaMa »

Ahoj, tak z mojí strany jako uživatele změna uplně v pohodě. Žádný problémy.
Pouze jedna věc týkajicí se záhlaví. Byl jsem zvyklej klikat na grafiku v záhlaví pro návrat na hlavní/první stránku fóra. V novém fóru je aktivní oblast jenom obrázek v levé části. Navíc pokud si změním vzhled na prosilver, tak v ty oblasti je logo phpBB, což mi evokuje odkaz kamsi pryč a ne na první stránku.
Uživatelský avatar
mech1
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon 5.12.2011 15:25

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od mech1 »

Ano, presne tak to je :-)
Uživatelský avatar
rben
Příspěvky: 5
Registrován: sob 7.1.2012 11:26
Bydliště: Brno/Slavonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od rben »

U mě spokojenost. Nenarazil jsem na žádný problém. Jen nevidím rozdíl mezi Zobrazit nepřečtené příspěvky a Zobrazit nové příspěvky. Zatím mi zobrazují vždy stejné příspěvky.

Jinak co víc smajlíků? ;)
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Tomáš B. »

Když si dneska přečteš jen polovinu nových příspěvků a příjdeš zítra, tak nové příspěvky jsou ty co se napsaly mezi tím, cos tady nebyl. No a nepřečetené jsou i ta polovina, co jsi nepřečetl minulý den. Alespoň tak to chápu já.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Zrzek »

Mechu, kdyby se Ti povedlo vyštrachat nějaké hezké a vtipné smajlíky mimo tu základní nabídku, nebylo by to špatné.
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Matys »

No dnes jsem tu asi potřetí a podle mě nové forum vypadá hodně dobře.
Bude to chtít malinké navykání na trochu novou grafiku a malinko upravené uspořádání, ale jinak si myslím že přehledné a pěkné.
Prozatím bez žádných výhrad. Vše je o tom na co je kdo zvyklý a jak mega náročný uživatel to je.
Určitě se najde ještě spousta šťouralů, kteří budou řešit kdejakou čárku, ale myslím, že jste odvedli opravdu slušný kus práce a nezbývá než jen smeknout a poděkovat

takže DĚKUJI VŠEM co to mají na triku ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Brzdič »

Ta grafika se změní pokud si prohodíš prosilver a subsilver2. Já používám ten první, je to podle mě přehlednější a více podobné starému DF. :)
Uživatelský avatar
mech1
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon 5.12.2011 15:25

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od mech1 »

Mno je to presne naopak, nez rikas.
SubSilver je defaultne na puvodnim foru a je defautlne i tady. Stejny lidi, stejnej styl, jen malicko modernizovanej.
Prosilver je uplne jinej a nemam v planu ho vubec upravovat, protoze nase hlavicka se do nej prilis nehodi ...
Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 29
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: porad Liberec :-(

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od papergeorge »

Zdar v novem DF. Uz to je U naklonene zaby nebo jeste ne?
Jsem se chtel zeptat, zda by nestalo za uvahu vytvorit jeste jedno vlakno VDT-stavebni stroje a kolova vojenska technika, nebo tak neco? Jo jasne, modelu neni zase tak moc, nicmene hledat treba SKOTa ci BRDM mezi nakladaky nebo Dottoreho buldozer Cat mezi tanky mi prijde trochu neprakticke?
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od pan Tau »

Souhlasím s papergeorgem. Což takhle rozděli VDT podobně jako na slovenském fóru.
Uživatelský avatar
Koppik
Příspěvky: 42
Registrován: sob 21.1.2012 0:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Koppik »

Zdravím,, pěkné a svěží ;)

Fotky se mi chovají úplně stejně jako na starém DF, asi to bude tou zmíněnou Operou
- defaultně mám nastavano(čti: po instalaci jsem nic neměnil): Otevírat webové adresy/odkazy/záložky do aktivního listu
- klikám normálně levým myšítkem,, ikdyž kolečkovou metodu znám (někdy i stačí přidržet levé myšítko 2s)

Dotaz ohledně podpisu. Chtěl jsem mít odkazy v názvu modelu na staré DF, ale křičí to, že je možno vepsat jen jeden link..
Žíly mi to extra netrhá :D ale pokud to není vyložený záměr, tak by mě potěšilo, kdyby to fungovalo.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Lukáš »

Chtěl bych se zeptat, k čemu slouží tlačítko "Ohlásit tento příspěvek" a "Přátelé" a "Nepřátelé".. - abych nechtěně nezpůsobil nějaké faux pas ;)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Přátelé - Mezi přáteli máte možnost rychlé komunikace.
Nepřátelé - Nepřátelé jsou standardně ignorováni. Zprávy od těchto uživatelů nejsou plně viditelné a SZ nejsou povoleny.
Ohlásit příspěvek - Pošle zprávu moderátorům a adminům, kteří jsou tímto upozorněni na nějaké nekalosti v podstatě = bonzni :D
Ale pozor, zbytečné zneužívání tohoto nástroje bude trestáno :wink:
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od yvan »

Za mě dobrá práce pánové. Pravda, trochu déle se mi všechno načítá, ale na to se dá zvyknout.

Co se mi ale moc nelíbí je ta smajlíková sada. To už není o zvyku, takže já bych se přimlouval za něco vkusnějšího, pokud možno kulatého tvaru, toto vypadá divně :oops: Například ZDE je pod názvem Smileys collection 5 (je jich tam víc, ale lepšího asi nic) sada, která byla na staré verzi fóra. Neříkám, že je to top (některé bych z toho vyházel), ale mě svou decentností neštvali. Navíc je tam palec nahoru, který zvlášť na tomto fóru shledávám VELMI použitelným ;)

Sad je všude, že by se daly vidlema přehazovat, ale pokud by například nebyl problém v přiměřeně animovaných, dal bych hlas smajlíkům pro QIP. Náhled jedné z mnoha sad (samozřejmě vytřídit použitelné):

Obrázek

Případně trochu odlišnou verzi, která by ale potřebovala trochu protřídit:

http://files.slightlyinsane.com/smilies-all.png

(na obr. ve verzi pro Pidgin, na blogu autora je ke stažení i původní set pro fóra)

Pokud by byl zájem o QIP sadu, měl bych někde mít sadu upravenou pro barevná pozadí (sežralo mi to pár večerů) z dob, kdy jsem qip ještě používal. Můžu vytřídit a poskytnout.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“