Autorům

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od AmatER »

  1. Kartelové dohody jsou ze zákona zakázané, przní se tím trh - mizí konkurence, což vede k předražování na cenách, než jsou přijatelné pro kupující (čímž se dotyčného originálního produktu jednak méně prodá, druhak se pak objevují šmejdské napodobeniny a nekvalitní kopie).
  2. Pokud autor zjistí, že jím pracně tvořený model někdo jiný už vrhá na trh, není důvod tu práci zahodit. Naopak, strčit do šuplíčku, počkat, až se "konkurenční" model doprodá a pak s ním zaplavit trh, když je poptávka po právě vyprodaném.
  3. Tady na fóru je fakt běžné chápání světa principem, že pokud na tom JÁ dělám, tak NIKDO JINÝ nesmí? Jsem myslel, že kindermafie se koncentrákuje na kreportu a xindloknize... :lol:
  4. No a ta typicky česká vlastnost - závist... Ještě, že nejsem Čech...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Autorům

Příspěvek od JoseFxx »

Ano máš pravdu Amatere.
Apropo jaké jsi národnosti?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Autorům

Příspěvek od Vojta Č. »

Copak autorům, tohle by se mělo jmenovat Modelářům. A jediný sdělení by mělo bejt buďte klidně fanoušci, ale nebuďte fanatici Ty slova jsou si podobný, ale není radno to zaměňovat ;)

Ostatně soudím, že se z Rippera dělá větší bubák, než doopravdy je. A jestli myslíte, že si autoři na potkání vjíždějí do zbytků vlasů a trhají si občanky, tak tak to taky není, naštěstí.

Bohužel, i v reálném životě v těchto zeměpisných šířkách a délkách, je dost častý styl chápání života stylem Losna/Mažňák, bílá/černá, Sparta/Slávie, modrá/oranžová atd... Tak proč by to zrovna tady mělo bejt jinak...
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Autorům

Příspěvek od KarelM »

Předem se omlouvám všem, kterých bych se mohl dotknout .... :!: Zaplať Pánubohu, že jsou zde i papírový modeláři ... :) děkuji Lesy za Rokštejn, děkuji Pavle za Bystřany, Kouty, Mstěnice ... :)
Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 12:24

Re: Autorům

Příspěvek od Zdene »

JoseFxx nevím, kde jsi na informacích byl, ohledně P32, že ji měli vydat PMHT?? Kluky Khekovic znám dost dlouho a myslím, že i dobře a nikdy jsem od nich nic podobnýho, co tady píšeš Ty neslyšel... :roll:
A pokud se podívámeSEM uvidíme, že Ripper Works na podvalu spolupracovalo s PMHT, je to i napsáno na přebalu modelu...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Autorům

Příspěvek od JoseFxx »

Tohle téma už je vyřešený. Kdo může ať ho zamkne a vyhodí. Diky.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Autorům

Příspěvek od Kuba78 »

Neskutecne.. nestacim valit bulvy. Panove, vy se tu tepete do krve jako kdyby trh s papirovymi modely v CR byl nejaky multimiliardovy byznys a ten kdo prijde prvni s modrou karosou tak si vydela na svoje prvni ferarri za deset minut a kdo prijde az druhy s cervenou bude na usopleny audi drit cely mesic.. Rika vam neco pojem "zabomysi valky"?
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Autorům

Příspěvek od jbb »

Ale tak Kubo, tohle je horší než prachy, tady jde o čest ;-) Ne, vážně, nemám důvod si nechat kálet na hlavu a nechat se obviňovat z toho a onoho...
Nehledě k tomu, že jsem považoval za potřebné ukázat, jaká pakárna by taková kartelová dohoda byla a proč se mi takováhle řešení nelíbí. Skoro jako by po debatách na téma "mizerové, co prodávají nakeťasené modely na aukru za nekřesťanské ceny" jsme měli další téma typu "proč by si všichni autoři měli sednout k jednomu stolu, dohodnout cenovou politiku, rozdělit trh a uškrtit ty, co nesouhlasí" ;-)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Autorům

Příspěvek od yvan »

Copak závist. Ta je často hybnou silou pokroku. Stejně jako lenost. Podle mě je horší zevšeobecňování. To ale nesouvisí s národností ani geografií. Vyskytuje se spíš s arogancí, povrchností, nebo pocitem nadřazenosti.

"Život lidský nám je dán, k zemi pýchou přikován."



Slibuju vám, administrátorům a moderátorům, že svou aktivitu v obecné diskuzi omezím, abyste neměli tolik práce s mazáním. Tak jako tady to stejně nikam nevede, stojí to čas a člověk to nenarovná, kdyby to myslel sebelépe. Zřejmě jsem k tomu musel dospět tak nějak sám. Svou energii se budu snažit směrovat do lepení a konstrukce, stejně jako ti laskaví lidé tady nade mnou, aby se bylo na co dívat, o čem diskutovat a kde se vykecat. Možná by stálo za to zkusit založit přes období nízké modelářské produktivity nějaká neškodná návnadná témata, aby nevznikaly nepříjemné rozepře. Zatím mě ale žádné zaručené nenapadá, takže se omlouvám, že to není víc, než jenom nástřel.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Autorům

Příspěvek od JoseFxx »

Na jednu stranu kartelová dohoda dobře nesouhlas, ale dva stejné modely od různých autorů nevim. Asi jsem z jiné doby.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Autorům

Příspěvek od bedatruhlar »

Nemůžu ale zkusím napsat: at si vydá kdo chce co chce koupím si stejně jenom to co chci.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Autorům

Příspěvek od Pavel M. »

Kdyz ctu tak by me zajimalo co by se stalo a jake reakce by se objevili kdyby nekdo jinej vydal Tatru 815 gtc NE pan doktor??
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od spida »

;) ;)
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Autorům

Příspěvek od JanO »

JoseFxx píše:Na jednu stranu kartelová dohoda dobře nesouhlas, ale dva stejné modely od různých autorů nevim. Asi jsem z jiné doby.
Ale ty modely nejsou stejné, liší se přece v typovém označení :mrgreen: . Já teda beru oba a jdu MÉNĚ KECAT A VÍCE PATLAT. Ať je někdy* můžu postavit vedle sebe 8-) .

*Mám i jiné zájmy na poli papírových modelů, takže mi to může trvat docela dlouho.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorům

Příspěvek od Aki »

já myslím, že zakopanej pes je v tom, že většina autorů do poslední chvíle tutlá, na čem zrovna dělá... kdyby měli třeba na svých stránkách uvedeno: ve výrobě je aktuálně to a to, ostatní autoři by mohli mrknout a říct si "ha, to jsem měl v plánu taky, ale je blbost, abysme dělali na stejným kousku dva, tak vytvořím něco jinýho, stejně atraktivního"... to přece není žádná kartelová dohoda... navíc je tak víc času, aby se danej model dostal do povědomí modelářů a při uvedení na trh se ho víc prodá, protože na něj lidi prostě už čekaj... aspoň tohle mi říká můj selskej rozum... :)
a koukejte na sebe přestat štěkat, jo? :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“