Jak to chodí na letišti

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Mám to štěstí, že jsme zahájili práce na letišti v Mošnově a po celý rok a půl zde budu trávit pracovní dny. Po seznámení se s okolím a zdejšími lidmi jsem začal fotit místní techniku a vše kolem.
Létá sem kde co, ale zatím mám nafoceno jenom pár "sedmtřisedmiček", "érbasů" a "átéerek".

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Nejvíce mně ale dostali chlapi z věže, když mně naváděli vysílačkou po pojížděcí dráze cca 150 metrů za rolujícím Il-76 TD. Bohužel jsem nemohl fotit, protože jsem řídil, ale když to na prahu vzletový dráhy ruský pilot "oroštoval" a v dešti osychala dráha....

A ještě něco pro místní hasiče. Zdejší "soptíci" se můžou pochlubit nejlepším vybavením v celé republice, takže se pokusím to vše řádně nafotit. Hlavně dva místní PANTHERY, ale to zase příště.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Schumy.0003 »

Pěkné, ještě by to chtělo schody, a takovéto věci a bude ok.
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

I když jsem na letišti a dokonce mezinárodním, místní "birdboys" mají slitování a místní čapí rodinka se třemi mláďaty je jejich chloubou. Nechápu jak to čapí hnízdo může být cca 300 metrů od pojížděcí dráhy a necelých 100 metrů od stanoviště sokolníků. Ale je to nádhera.

Obrázek Obrázek

Dalším takovým extrémem je pro mně "půlavia". Nikde jsem to neviděl, ale mrazící box je na nůžkovém zařízení a zvedne se do úrovně letadlového vstupu, kde obsluha přeloží mražené "pochoutky" pro cestující.

Obrázek

A aby místní hasiči neřekli, že jsem pro ně nic nenafotil, tak zde je pro ně pár fotek.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Kuba78 »

takovym ATRkem sem nedavno letel do Ljubjani. roztomily prcek. vyfasoval sem krasne misto u okenka, primo na urovni vrtuloveho kuzelu. Ten pocit mit necely metr od xichtu roztacejici se dvoumetrovy hamiltonuv list je skutecne.. zajimavy.
to mas blbe nastavenou bilou na fotaku, je to vysisovana barva od slunicka nebo skutecne je ta jejich plosina do ruzova?
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Ono je to všechno fungl nový a leskne se to jako..., takže se to odráží. Ale nastavený to budu mít špatně taky, protože ta oranžová na těch hasičských autek je reflexní. až z toho bolí oči.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od JoseFxx »

Ta cateringová Avie je k vidění i na Ruzyni. Mohl by jsi ji nafotit lepší?
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Tu avii nafotím, ale ted tady není vidět. Zaujalo mně ale to, že místní MARSCHALLové jezdí v nových Hyundai i20 v plný výbavě s panoramatickým stropem a koženými sedačkami....

Obrázek

Dále mi padl do oka tady ten drobek. Sváží se s ním zavazadla od letadel.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od JoseFxx »

Je tříkolky Still. Na verzi cabrio jsem jezdil v práci.
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Tak se mi konečně podařilo odchytit "pantera" v akci. Při tankování Boeingu 737-800 si ho vyžádal kapitán letadla.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Na letišti se používají nízkopodlažní autobusy. Moc toho ale nenajezdí, Ostravské letiště není zrovna největší...

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

Do městskýho provozu tyto autobusy asi moc nejsou. Vytočit se s takovou krávou je umění.
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Co by to bylo za letiště, kdyby na něm nebyly schody pro výstup cestujících z letadla. Jsou zde tři druhy a první, samohybný typ, je na fotografiích.

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Dnes kolem jedné hodiny odpoledne si zaměstnanci letiště mákli. Sešlo se jim zde najednou pět letadel.
Minisouboj Airbus 320/321 versus Boeing 737 dopadl 4 : 1 pro Airbus

Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Jsem se objevil ve správnou chvíli na správném místě a další fotky hasičů jsou zde. Tentokrát se jedná o automobil s kontejnery. Naložit se může jakýkoliv kontejner. Tentokrát byl venku kontejner s "céóčkem" a zdravotnický kontejner.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Hasiči mi ukázali co se dalo, ale zdravotnický stan postavit nechtěli, což se nedivím, má rozměry 10 x 30 metrů :o
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Tak se po delší době na ploše objevila "půl" avia.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Dalším zajímavým vozidlem, které jen tak na silnici nepotkáte je tento cisternový "Mates". Navíc má na sobě velice zvláštní konstrukci která slouží k ... A to je moje otázka. K čemu myslíte, že slouží toto vozidlo umístěné na letišti?
Kdybych to neviděl na vlastní obočí tak by mně to nenapadlo. :shock:

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

PS: Velice by mně zajímalo, kdo si hraje sfotkami a předělává je? Měly být vedle sebe s mezerami, ted mi to tady někdo předělal pod sebe a nenapíše ani čárku proč. Že by se místní moderátoři nudili? Je slušností napsat proč a jak, nebo se mýlím a slušnost zmizela v nenávratnu?
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“