Akce AgroTest

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Akce AgroTest

Příspěvek od yvan »

Na začátku byla otázka. Kde je pravda. Byť mě zemědělská technika celkem neinteresuje, asi každý fórum sledující zaregistroval, že modely vydavatelství Agromodels.cz mají tábory příznivců a odpůrců. Zatímco z jedné strany je slyšet, že modely jsou skvělé, z druhého konce jdou hlasy těch, kteří mají zkušenost opačnou. Protože pravda je tam venku 8-) , a hlavně vždycky někde uprostřed, rozhodl jsem se uskutenčniti na sobě experiment a vyzkoušet si to sám.

První věc, selekce modelu. Autor modelů, pan Jiří Bouška, dříve kreslil ručně, takže je z čeho vybírat. Reference na tyto ale často nejsou moc kladné, což zužuje výběr na počítačovou produkci. Po přečtení sekce Novinky na trhu, jsem seznal, že nemá cenu kritizovat, jak starší modely nesedí, když ty nové už určitě sedí. Tak jsem vybral z poslední várky.

Přemýšlením se nápad rozvíjel. Výsledek? Stavba bude test, který vyzdvihne přednosti a popíše případné chyby. Ty samozřejmě netřeba hledat tam, kde nejsou. Byť může být někdo skálopevně přesvědčen, že "to prostě nebude sedět", není cílem jim dát za pravdu. Zaprvé prošly modely testem před vydáním, který by byl ztrátou času, pokud by jeho výsledky byly ignorovány. Zadruhé se s autorem osobně ani neosobně neznám, k jeho tvorbě ani k předlohám nemám žádný vztah čímž nemám zájem kohokoliv shazovat. Objektivita a důsledná kontrola případných nedostatků je na prvním místě.

Tohle bych si samozřejmě mohl nechat pro sebe a nebylo nutné s tím tady spamovat. Už jsem u pointy 8-)

Nápad jsem si nenechal pro sebe. A okolí seznalo, že je to zajímavý nápad. A stálo by za to, vyzkoušet takto více modelů. Okruh zájemců je pestrý. Pominu-li sebe, který řízne do produktu zmíněného vydavatelství poprvé, jsou mezi nimi i ti s předchozími zkušenostmi, jak pozitivními, tak negativními. Tak snad nezůstanu v celé akci osamocen. Vzhledem k množství vydaných modelů a počtu zájemců může každý testovat jiný model. Přesto si každý zájemce může vybrat kterýkoliv kus.

Stavby musí splňovat tři velmi důležité podmínky.

:arrow: První, již zmíněná myšlenka. Objektivita a důsledná kontrola hlášených nedostatků je na prvním místě. Dvakrát ověř, jednou zapiš.
:arrow: Druhá, čistota stavby. Žádné úpravy k obrazu svému ani za účelem zrealističnění situace. Je to test, nelze hodnotit něco, co autor nevytvořil. Pod tlakem okolí ale sám, rád ( :twisted: ) musím uznat, že po vyzkoušení přesnosti lze přetřít pneumatiky.
:arrow: Třetí, pouze poznávací znamení, heslo AgroTest v názvu threadu účastníka akce.

Momentálně přihlášenými agrotestery jsou:

yvan - Zetor Crystal 120 45
kaktusák - Kirovec K700-A
bedatruhlar - Fortschritt E281-C
fox - Zetor ZTS 162 45
Luisa - Rozkládací polní válce
Tomáš S. - Zetor 7211 a příslušenství (vůz Horal a velkokapacitní vůz)
štefíno - Fortschritt E512 - opravný set a drobné úpravy
mumodeanel - The Hansom Cab
martin1807 - Zetor 7745 a příslušenství (rozkládací obraceč sena a radličný nesený pluh)

Chcete se přidat? Napište. Probereme. Jinak pozorovatele vítáme už brzy v sekci VDT - Civilní. Dámo a pánové, ať se daří.
Naposledy upravil(a) yvan dne stř 20.6.2012 21:23, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od Vojta Č. »

Důstojná akce, to se mi líbí (hlavně to, že už to běží). Jak zemědělský věci nemusím, stejně se na to rád podívám ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od Aki »

hmmm, že bych se přidal? :) ale do kombajnů se mi moc nechce a traktory už jsou rozebraný... tak bych si dal paralelku třeba s yvanem, ale bude to chvilku trvat, než to objednám a dorazím to, co mám rozdělaný. bude to můj první interiér, takže počítám s tím, že to nejspíš pěkně pomrším :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od kaktusak »

Aki píše:do kombajnů se mi moc nechce a traktory už jsou rozebraný..
Tady se z dovolením ozvu já . Původní verze Agrotestu byla ta , že budeme všichni stavět stejný model . Upozornuji , že v té době jsme byli na test jen 3 lidé . Já jsem prosadil , že chci dělat Kirovce a tak jsme si postupně rozebírali modely , které se nám líbily .

Verdikt : Každý lepí to co se mu líbí z nových modelů od Agromodels.cz + splnění podmínek , které napsal Yvan v tomto vlákně .
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od JoseFxx »

I když se ukážou chyby na modelech, myslíte že autor změní způsob vydávání? Koukněte se na Vimos. Tak dlouho se pitvali nedostatky, až se rozhodl skončit. Tak aby to nedopadlo stejně.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od yvan »

Předpokládám, že u nových modelů moc chyb nebude, maximálně něco menšího na co se zapomnělo. Modely se prokazatelně testovaly a to by snad bylo zbytečné, kdyby to nemělo za cíl odhalit a opravit chyby.

Někteří říkají to a někteří něco jiného. Tak je nejlepší ověřit si to sám a udělat si obrázek. A když už, tak ať je to k užitku i někomu jinému.

Nejde o to něco změnit. Jak a jestli vůbec na to bude autor reflektovat je jeho věc. Já to vidím tak, že když budou modely bez chyb, udělá mu to reklamu. A pokud tam nějaké budou, tak budou popsány. Každý nakupující pak bude vědět, do čeho jde. Pokud to autora nějak posune dopředu, taky dobře. Žádný negativní scénář mě nenapadá.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od Lukáš »

Pěkný počin, když nic jiného, vyvrátí nebo potvrdí to všechny ty zkazky, které se o těchto modelech šíří. Kdybych právě nerozjížděl něco jiného, připojil bych se taky.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od V.E.N.A. »

Stejně budou dva tábory. Se spokojeností a nespokojeností, tím si myslím, že s kreslením autor nepřestane... Držím palce a hurá do toho!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od kaktusak »

V.E.N.A. píše: myslím, že s kreslením autor nepřestane.
V žádném případě NECHCEME ,aby autor skončil s kreslením . Naopak si myslím , že je to pro něho ( nebo spíš pro jeho modely ) reklama. Který autor by nebyl rád , že jeho modely lepí naráz 8 lidí . Kdyby jsme ho chtěli poškodit tak si vybereme model , o kterém se ví , že neoplývá přesností ( třeba něco co se kreslilo ještě rukou ) a tento rozebereme . Všichni jsme si vybrali modely , které se nám nějakým způsobem líbí . Prostě chceme vyvrátit nebo potvrdit mýtus , který tyto modely provází . Skoro každý model má nějakou chybičku , ted jde o to kolik tam těch chybiček je a jak jsou závažné .

Každý AGROTESTER by měl na závěr stavby říct svůj názor na daný model , který lepí a oznámkovat ho jako ve škole .
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Akce AgroTest

Příspěvek od yvan »

Jak jste si mohli v sekci VDT všimnout, první model z AgroTestu je hotový. K modelu je napsáno dost v jeho tématu, takže tady jenom stručně, aby bylo zhodnoceno a uzavřeno.

Model Zetoru Crystal 120 45 je bez větších komplikací dobře slepitelný, byť vzorek kol nelze slepit bez úpravy čistě kvůli špatným počtům bočního vzorku zadních kol. Vzhledem k tomu, že většina příznivců této techniky bude nejspíš pneumatiky beztak přetírat, není to až takový nedostatek. Na druhou stranu je to celkem hloupá chyba, kterou by nebylo špatné si do budoucna pohlídat.

Stavbu komplikují pouze drobnější chyby a nedostatky většinou vyplývají z použité gramáže papíru. Pokud autor neplánuje papír měnit, možná by stálo za úvahu s ním lépe počítat. Dojem ze sešitu trochu kazí návod, kresby a číslování. Je tedy co zlepšovat, ale k výsledku se dá dopracovat.

Obrázek

Takže u mě dobrý 8-)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“