Změna barvy modelu

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

Na malé modely vidím špatně, mám 11 bioptrií, zvětšováním vidím lépe, jestly to tady vadí, tak se omlouvám všem, že vás tu zrovna otravuji zrovna já, na to tu jsou lepší lidi.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od štefíno »

To, že na malé modely díky zdravotnímu stavu nevidíš, je věc jedna. Klidně si ty modely zvětšuj, to je jen tvoje věc. Ovšem ten paskvil, co si tu chtěl stvořit nemá se zdravotním stavem nic společného.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Zrzek »

Schummy - paradoxně NEJLÉPE dopadla Tvoje stavba modelu Tatra 815 S1 z ABC, kterou jsi NEZVĚTŠOVAL!!!
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Jan Koláček »

Diskuse okolo Schumyho jsem zatím jen sledoval. Ale přeci jen mi to nedá, taky něco připsat. Vcelku obdivuju ty, kteří se ještě snaží mu poradit. Protože je to pořád dokola a vypadá to, že dřív pojede čert na bruslích do práce, než aby se něco změnilo. :)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od bernie »

Já myslím, že v momentě, kdy na Václaváku bude na zemi rozrolovaný billboard vystřihovánky v nadživotní velikosti a šumi bude běhat za násadou opatřenou řezacím kolečkem, bude na zemi mír a klid.

:lol:
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Vlcacka »

No, tak trošku jsem to čekala, kdy přijdou na přetřes ripperovánky... :-)
Schumi, na netu je tuna krabičkoidních autíček a i VDT kde si náramně procvičíš vše. A kašli na líbí nelíbí. Jde o cvičení, ne o estetiku.

Já se prostě neodnaučím a neodnaučím radit...
Honza S.

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Honza S. »

Koukám, že v poslední době se na tomto foru rozjíždí samé zesměšňování a když se to neudělá, tak jak někdo radí tak už je to špatně. Jestli se mu líbí stavět velké modely, tak ho přeci nechcte. Je to jeho svobodná vůle. Kritizujte, chvalte raďte, ale nevnucujte dotyčnému to jak chcete aby to dělal. Mám pocit, že co se otevřelo nové forum, tak kdokoliv kdo neumí pořádně stavet modely, tak ho jenom potápíte. Stavění modelů není o tom jestli to někdo umí nebo ne, ale o tom, že ho to baví.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od štefíno »

Honza S. : Tak nezlob se na mě, ale když někdo staví tak, že se to slepí tak, aby to nějak vypadalo a tím to končí, tak přece nemůžu říct , že se mi to líbí. A když nepomůže ani rada od zkušenějších, tak co jiného čekáš než kritiku :roll:
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Vlcacka »

Honza S. píše:Koukám, že v poslední době se na tomto foru rozjíždí samé zesměšňování a když se to neudělá, tak jak někdo radí tak už je to špatně. Jestli se mu líbí stavět velké modely, tak ho přeci nechcte. Je to jeho svobodná vůle. Kritizujte, chvalte raďte, ale nevnucujte dotyčnému to jak chcete aby to dělal. Mám pocit, že co se otevřelo nové forum, tak kdokoliv kdo neumí pořádně stavet modely, tak ho jenom potápíte. Stavění modelů není o tom jestli to někdo umí nebo ne, ale o tom, že ho to baví.
O tom to ale není. Schumy se sám na rady ptá! Tak proč se ale ptá, když si stejně jede po svém a lidé kteří mu v dobré víře chtějí pomoci si tady tak akorát třepou pentli? V tom je asi nejvíc zakopaný pes. Pokud si otevřeš vlákno zmiňované Tatry z ABC tak sezdáš že i ti co kritizovali tam chválili. Schumi není lovná zvěř, ale některé věci nám prostě lezou krkem. Rozestaví model, staví a o dvě tři vlákna dál se ptá na recolory, předělávky atp. A na ripperovánky nemám zatím ani já, natož on. Spousta kluků se tu léta zná a pokud se popichují, většinou je to v přátelském duchu. Kdo je suchar, nepochopí to nikdy. Tím ale nemyslím tebe!

Ach jo, doufám že to s těma ripperovánka nebude znít jako že jsem závistivá neschopa. Ale prostě svý modelářský limity asi člověk pozná dost brzo.
Uživatelský avatar
CoBa
Příspěvky: 65
Registrován: pát 20.1.2012 21:26

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od CoBa »

štefíno píše:Zajímavé, že vždy, když vidím téma, jehož autorem je schumi, tak přesně vím co uvnitř naleznu. Pokaždé to samé pořád dokolečka dokola. Klaním se těm, co ještě mají energii pořád psát dokola to samé :!:
Přesně tak to vidím já :-)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

Kluci kdyby se to napsalo rovnou, že to jejde, nic by se nestalo, bohužel mě napadla hovadina, to napadá každého, někdo ji umí schovat do šuplíku a někdo se zeptá. bohužel můj případ.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

:D Stane se.... Hoďme to za hlavu. Příště zkus nejdřív malý výzkum ve vlastní režii a vyhneš se nedorozuměním ;)
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od jezdec »

Schumy.0003 píše:Kluci kdyby se to napsalo rovnou, že to jejde, nic by se nestalo, bohužel mě napadla hovadina, to napadá každého, někdo ji umí schovat do šuplíku a někdo se zeptá. bohužel můj případ.
Je dobře, že si se zeptal, ale hned první reakce v tomto tématu ti dává odpověď a to rovnou, že to nejde. Ty vzápětí začneš kroutit palce "a co kdyby se tamto a co kdyby se tohle". Nečekej že tě někdo pak bude chválit. Naprosto uspokojivá odpověď od tebe by mohla vypadat například takto " Dobře, nejde to a nebo by to bylo nad moje síly. Zkusím slepit jednoduchý model a na něm se budu snažit cvičit techniky lepení"
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od velda »

Zdravím, také jsem si docela se zájmem přečetl toto vlákno. Došel jsem ke dvěma hlavním závěrům, máme tady člověka, kterého lepení modelů očividně ZATÍM baví. Na druhou stranu tady máme lidi, kteří si podle mého názoru pěstují kult králů v tomto oboru a prostě nad jejich rady není.
Obávám se a to dost silně, že podobné sestřelování jde vůči tomuto člověku již pomalu do extrému a je docela možné, že mu tohoto koníčka docela znechutíte. Na jedné straně říkáte – ne my Tě nechceme odrazovat, či podceňovat, ale jedním dechem dodáváte “tak bacha člověče, na to nemáš ani modelářsky ani jinak“ a pokud nebudeš skákat podle nás nemáš šanci model slepit.
Myslíte, že toto je to správné? Podle mě stačilo říct – no v realitě to sice asi nebude to pravé (tím myslím to spojení modelů) ale proč ne, zkus to a uvidíme, jestli se to tobě samotnýmu bude líbit. Pokud ano, není co řešit a pokud ne, tak také, protože to je právě to nabouráni si čumáčku pro pochopení správné cesty. Ale v žádném případě nebudu přece vnucovat svoje názory, i když se ptá opakovaně. Osobně jsem se setkal kdysi s podobným případem modeláře – samorosta. Zkráceně, když jsem poprvé viděl jeho modely, musím říct nelíbily se mi (žádná retuš, žádná geometrie, neměřítkové doplňky atd.) ale právě pro nadšení pro věc a to že, se naštěstí nenechal odradit i když dobrýma radama a jel si dlouho po své koleji, pochopil jsem, že je to už v jeho povaze. No a najednou rady začal akceptovat a podívejme, v současné době si troufám říct, že by málokdo z Vás “kingů“ postavil Maměnku lépe než on. Takže závěr: není potřeba člověka odsuzovat, nebo dělat nad ním křížek, na základě opakovaných dotazů a určitého nerespektování řekněme jakýchsi nepsaných zásad papírového patlu (i když já osobně pouze doporučuji – a nikoho nepřesvědčuji, že něco musí být tak a ne jinak), protože už např. to, že určitá jeho modelová spojení nemají reálný základ, tak už toto ukazuje, že tento člověk má krásnou fantazii a ta je u tohoto modelářského oboru velice důležitá (už např. i kvůli jeho zdravotnímu omezení) a nakonec – pokud vytrvá, dojde i k těm výsledkům, které mu vnucujete již teď a možná se ještě budeme divit. Takže Schumy nedej se a jdi do toho, držím palce. Ale chce to začít, ne přešlapovat na místě, pak by Ti to fakt mohlo “ujet“. Velda.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy modelu

Příspěvek od štefíno »

Jistě, že se člověk zlepšuje. Ale pokud se chce zlepšit, tak se zlepší buď tím, že pořád a pořád lepí, a je model od modelu lepší s tím, že postupně přichází na nové a nové techniky nebo si nechá poradit, čímž zkrátí čas svého zlepšení. Když bych měl dát příklad, tak se podívejte na martina1807 (aspoň tak je na slovenském fóru) . Na začátku se na jeho modely nedalo s prominutím dívat, avšak chtěl se zlepšovat, přijímal rady od zkušených a v dneší době lepí na slušné úrovni. Sice je stále co zlepšovat, ale ten pokrok je obrovský.

Doufám že se martin neurazí, ale je to jediný člověk, u kterého vidím takový pokrok.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“