Změna barvy modelu

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Změna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

Dostal jsem model vojenské Tatry 815 8x8, jenže se mi nelíbí ta zelená, ale mám další tatry od Ripper Worsk, třístranný sklápěč a UDS 115,

Já bych rád si postavil ve velkéém měřítku tu 8x8,

Obrázek

Dal bych na to kabinu tohodle:

Obrázek

A korbu tohodle:

Obrázek

Jde toto vůbec provect nebo ne??? Nemám rád vojenskou techniku, tak bych si to chtěl postavit v civilní verzi, Ta červená by tomu slušela lépe, nebo to nascenovat a přebarvit.....
Co byste mi doporučily vy???
Moc děkuji...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od JoseFxx »

No chceš spojit nespojitelné. Koukni se jaký je rozdíl v kabynách a délce návstavby. Tatra 815 VVN je hlavně jako vojenské vozidlo v zelené barvě. Jiné varianty jsou maskáčová, hasičska , jednotky UN v bílé a civilní obrana v oranžové barvě, ale s jinou nástavbou.
Pokud chceš přebarvovat tak si pořiď kvalítní grafický program a příprav se tak na měsíc práce.
A nakonec bych ti nedopuručil ani jedno.

Ještě kabina na UDS a na S3 je uplně stejná
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Vojta Č. »

Doporučil bych ti dodělat Bobra, to za prvý ;)
Za prvý a půltý (to je tak když se něco dopisuje nakonec :D) - dost si troufáš, zvětšení nebo ne. Tyhle modely jsou přece jenom trochu jiná liga.
Za druhý - máš takový auto někde vyfocený (tj. T815, 8×8 s korbou jako S3) nebo sis to zrovna vymyslel? Bude to nemožnej hybrid, na každej pád (ještě že tam nechceš ještě bagr z UDSky, možná by se to na dlouhej podvozek srovnalo :roll:
Za třetí - originály máš, dělej si co chceš (ale připrav se na sodu od místních VDT puristů ;)). Klidně tomu přidej ještě parní stroj, křídla a lodní šroub. Hlavně že tě to bude bavit ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od JoseFxx »

Vojta Č. píše:ale připrav se na sodu od místních VDT puristů
Když jsem četl co chce dělat tak se mi nohy svírali v pěstě a krev začala téct obráceně.

Na modelech od Rippra hodně záleží na přesnosti podlepení a přesnosti lepení. Jak psal Vojta je to jiná liga. Spousta dílů i po zvětšení zůstane malá.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od kaktusak »

Schumy ty seš neskutečný agent . Nechci tě nijak srážet nebo zhazovat ,ale s bobrem se docela trápíš a ted si troufáš na Rippra ? Nikdo z nás nezačínal složitýma modelama .

Pokud bys to přece chtěl zkusit tak bych doporučil Tohle :

http://www.pmht.net/009.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to sice 813 , ale je to jednodušší než to cos vymyslel .
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

No i mě na modelech od Rippra záleží. ale když se to zvětší, tak to bude lepší stavět, jednou jsme s kamarádem stavěly, dopadlo to dobře.....

Vojta Č. neboj Bobra dodělám, Neboj zase takový hybrid dělat nebudu....

No našel jsem Tohle.....

Obrázek Obrázek Obrázek

Co na to říkáte????
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

kaktusak:
S bobrem se netrápím, jen lepím pomalu a přemýšlím...... To co jsi mi doporučil je pěkné, viděl jsem to u kamaráda..
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Tomáš S. »

Schumy.0003 píše:S bobrem se netrápím
Šumi promiň, ale myslím že kdyby ses s ním netrápil tak vypadá jináč-ke krásně a čistě slepenému to má (zatím) daleko. :|

EDIT: A navíc kombinovat tyto tři modely aby vzniklo to níže je neproveditelné-nemá to nic stejné (kabina, korby, podvozek).
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne stř 6.6.2012 16:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 12:24

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Zdene »

Schuuumíí, prosím Tě, NIC NEZVĚTŠUJ A UŽ VŮBEC NE RIPPERA!! Ne že bych byl takový hnidopich, ale začni prosím u modelů z ABC bez zvětšování na velikosti krabice, piluj detaily, retuš atd a ono to půjde, ale prvně trénink borče!
Supr je to, že Tě to pořád baví, ale nevymýšlej blbosti, prvně začni jednodužšími modely a pak začni stavět své, třeba fialovo růžové, ale teď toho nech!!!
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Vojta Č. »

Schumy.0003 píše:...
Co na to říkáte????
Budu vypadat jako válečnej štváč, ale není ta korba malinko jiná než na tý S3?

Ale co, kdo si hraje, nezlobí. :roll:
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

Na tomhle by šla.....

Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od JoseFxx »

To je ale úplně jiný auto. Schumi mít tě po ruce já bych ti něco provedl.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od jezdec »

Nešla! Je to jiná koncepce podvozku, jiný rám. Možná to nevíš, ale vojenské Tatrovky jsou jiné než civilní.

To je zase výživný téma :lol: Marně přemýšlím, jestli to dělá schumy naschvál, jen aby sme se tady vyjadřovaly k holým nesmyslům, nebo to myslí opravdu vážně.

Marné jsou rady nabádající k lepení jednodušších modelů - náš mistr si vybere ty nejtěžší a ještě je chce upravovat. :roll:

Chraň bůh, nechci nikoho odrazovat od vlastní iniciativy, ale v tomto případě to udělám.

Pokroutky, co jsi tady zatím ukázal nebyly ani z poloviny tak obtížné jako modely od Rippera a ani ty si nedokázal slepit pěkně. Nezvládáš základní techniky práce s papírem a místo aby ses je učil na jednoduchých "krabičkách" tak jdeš do složitých věcí. Chceš překreslovat, dodělávat a přebarvovat složitý model a přitom nedokážeš nakreslit jednoduchý vláček Regionova. Neumíš pracovat se složitějším grafickým programem a v malování takovou úpravu uděláš jen stěží. Zvětšením jakékoliv vystřihovánky zcela změníš její rozměry a parametry pro lepení. Autor počítá s určitou tloušťkou papíru, sílou podlepení, hmotností a objemem modelu. Tyto veličiny se zvětšením dramaticky změní a jen stěží se dají slušně udržet.

NIC NEZVĚTŠUJ. VEM SI OPRAVDU JEDNODUCHÉ MODELY A NA NICH SE UČ PŘESNĚ A ČISTĚ VYSTŘIHOVAT, OHÝBAT, RETUŠOVAT A LEPIT
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od Schumy.0003 »

Hmmm tak nic nebude, celej život šlapu vedle, už mě to nebaví....
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Zněna barvy modelu

Příspěvek od JoseFxx »

Šlapeš vedle protože si nebereš žednou radu k srdci. Furt jen chci támhleto támhle a tohle to jak malé děcko. Když ti řeknu Bobra jsem slepil v 15 v lepším stavu než máš ty. Když by tou dobou vycházely věci od rippra tak bych je nedal.Po tom co jsem skončil učiliště jsem dobu nelepil vrátil jsem se k tomu před pár lety. Nejdřív miniboxy, následně jednoduché autíčka, pak formulky z ABC a teprve potom jsem střihnul do složtějšího modelu s větším počtem dílů než 500. Nikdy jsem nezvětšoval. Ničemu to nepomůže. Ten cit v prstech musíš získat lepením a pokud špatně vidíš tak jsou lupy a brýle.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“